Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortusznál valóban csak a nő...

Abortusznál valóban csak a nő véleménye számíthat? Szerinted?

Figyelt kérdés

A vita azon részét hogy gyilkosság-e vagy sem, felejtsük el most. Azt majd máskor, máshol. Igazságos szerintetek és mennyire, hogy a nő döntése azzal az indokkal hogy neki kell kihordania, kizárólag ezért. Most azt beszéljük át.


Valóban, az a 9 hónap egyszerű nem lehet, és lehet maga a szülés a végén nagy fájdalom. Ha a folymat lement, akkor onnantól kezdve mindkét ember felelőssége a gyermek. Viszont, 18-25 évig mindkét felet így kötelességek kötik a férfit is Nincs beleszólása, ennek ellenére .


Persze húzhat gumit ha gyereket nem szeretne. Azonban ő megakarja tartani, amíg a nő nem. Gondoljunk bele. 'keressen más nőt' azonnal persze jön. Az eset fordítottja sosem a 'keressen más férfit', hanem hogy 'még szép hogy hagy tartsa meg a gyerekét'. De a férfi akarná se döntheti el.


Mit gondoltok? Igazságos a koncepció?


(Heves érzelmeket vált ki a téma, de légyszives annyira kultúráltan írjatok hogy ne töröljék a kérdést. Taplónak sem kell lenni ahhoz hogy hatásosan érvelj egyébként.)


2023. aug. 20. 11:45
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb nőnek lelkileg nagyon megterhelő az abortusz. Ezért én nem értek egyet a jogi abortusszal. Ha az apa megcsinálta a gyereket, akkor vállalja legalább azt a minimális dolgot, hogy fizeti a gyerektartást, ha megszületik a baba. Így is sokkal több hárul az anyára, nem csak anyagi szempontból.
2023. aug. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
17%
A nőt nem lehet kényszeríteni semmi, ahogy írják. Ugyanakkor érdekes jogi hézag, hogy az apa kényszeríthető a gyerektartásra, mert a "gyerek arról nem tehet". Ha az anya életmódja nem megfelelő a terhesség alatt (és itt most vegyük az ismerten károkozó tényezőket mint dohányzás, alkohol, kábítószer) az anyát akkor sem lehet elővenni, ha a gyerek károsodással születik... Szívek ez sántít.
2023. aug. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
75%
*semmire, szóval
2023. aug. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért nem lehet(ne) vita tárgya, mert egyelőre csak az a nő képes kihordani a nem kívánt magzatot, akiben fogant.


De mondjuk, nagyon vad képzelőerővel, tételezzük fel, hogy x év/évtized múlva lehetséges lenne, hogy egy már megfogant embriót áttegyenek egy béranyába vagy egy mesterséges méhbe kihordás céljából. Na, ekkor lehetne érdemben vitázni a témáról. Mert akkor a nő valóban megszabadulhatna a kihordás felelősségétől, viszont a férfinak joga és lehetősége lehetne megtartani a babát.

2023. aug. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként skandináv országokban már felmerült a férfi abortusz gondolata, miszerint születés előtt lemond minden szülői jogáról, így nem válik apává a gyerek születése után. Ez talán járható út."


Ezzel anyni probléma, hogy az a férfi is elhetne vele, aki amúgy akarta q gyereket, aztán meggondolta magát.

Nalunk pl apuka akarta, aztán amikor 11 hetes voltam meggondolta magát. Szerinted ilyenkor mi lenne a megoldas?

2023. aug. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
93%

"ha nem kell a férfinak a gyerek, lehetővé tesszük a számára, hogy ne kelljen gyerektartást fizetnie, ha már a terhesség legelején (amikor végre lehet még hajtani az abortuszt) kifejezte, hogy ő nem akar gyereket"


De ha nem kell a gyerek, húzzon gumit és ne élvezzen a nőbe. Az a baj, hogy most te is azt próbálod levezetni, hogy egy férfinak nincs beleszólási joga, pedig van, csak kicsit hamarabb, mint a nőnek.


Ha nem élvez bele, nincs gyerek, nincs felelősség 18+ évre, ilyen egyszerű. Minden férfi tudja, hogy lesz a gyerek, van döntési lehetősége.

2023. aug. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 babyboom567 ***** válasza:
100%

Millió dologban van a férfiaknak előjoguk, döntési és mindenféle lehetőségeik, a nőknek a mai napig küzdeni kell olyan dolgok(pl munkahely)miatt amiben egy férfinak nem.

A szülés vagy nem szülés a nők joga.ÉS pont.Szerintem erről még beszélni sem kell.

Igazságtalan ,hogy egy pasit nem kérdeznek meg,hogy hány gyereke van/tervez e gyereket?

Igazságtalan,hogy egy vezető beosztásra a női és férfi jelölt közül a férfit fogják 80%-ban választani?

Igazságtalan -e hogy a 21.században a világ nagy részén a nők még mindig tárgynak számítanak,hogy a lány csecsemőket retorzió nélkül ölik meg?

igazságtalan -e hogy a világ nagy részén a lányokat szándékosan nem küldik iskolába, hogy mindig kiszolgáltatottak legyenek valakinek?

Stbstbstb

2023. aug. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 babyboom567 ***** válasza:
100%
Jah, és teljesen hétköznapi dolog(sajnos),hogy apuka elköltözik,és éli a világát,senkinek még a szemöldöke sem emelkedik meg ettől.DE ha anyuka költözik el,hát ő akkor maga a sátán,hogy magára hagyja a gyerekeket,és mindenki hóhérért kiállt,hogy mégis ezt hogy képzeli,ő egy anya,nem teheti ezt.
2023. aug. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
93%

"Ezzel anyni probléma, hogy az a férfi is elhetne vele, aki amúgy akarta q gyereket, aztán meggondolta magát."


Lehet majd gyakorlat lesz az is, hogy 1. terhességmegállapításkor a leendő apa nyilatkozik arról, hogy szeretné, és úgy a terhesség későbbi szakaszában már nem mondhatja, hogy bocsi.

2023. aug. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
95%

Igen, rendben van. Teljesen helyt áll az "ő teste, az ő döntése" vélemény. A férfinak milyen egészségügyi kockázata van mind az abortusz, mind a kihordás és megszülés szempontjából? Semmi. A nőnek? Maradandó sérülések elég nagy százalékban. Ennyi bőven elég, hogy a nő döntése legyen.


Volt abortuszom. "Apuka jelölt", de nevezzük csak hím egyednek, meg akarta tartani, miután alapból erőszakkal történt a közösülés. Engem nevezett gyilkosnak, lelki terrorban tartott, nem mertem orvoshoz menni tablettáért. A munkahelyén akkoriban kirúgatta magát. Felelősségvállalás 0, de tartsam már meg. Köszönöm, hogy én dönthettem, és nem ő, illetve hogy a szüleim kihúztak ebből a helyzetből. Valószínűleg az utcán nevelhettem volna fel 0 forintból, vagy anyámék jólelkűségén múlott volna hogyan élünk. Valamint ebben az esetben őt ki nézi le? Ki mondja neki, hogy hogy tehetett ilyet, és hogy gondolja, hogy abortuszba hajtott egy nőt, mert nem volt felelős? Elmondom. Senki. Míg én életen át cipelem a lelki traumámat. Az erőszakot feldolgoztam, az abortuszt nem tudom. Ezért nem lehet itt csak jogokkal meg felelősségről beszélni. A lelki testi oldal hol van? A nőben.

Szültem 2t azóta. Hát nem, nem gyerekjáték a kihordása, és szülés sem. Lett maradandó sérülésem.


Szóval igen, legyen a nő döntése. Sok válaszoló írt jót, azokat az érveket nem sorolom fel újra, de az biztos, ha férfiak szülnének, már régen könnyítettek volna minden új találmánnyal rajta, és az abortuszom szintén. Létezik férfi fogamzásgátló tabletta. Nézz utána miért nem jött divatba. Sértené a férfiak önérzetét. Ez nem egyenjogú téma. Szóval ja, ha nem tetszik a rendszer, húzzon gumit a férfi.

2023. aug. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!