Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortusznál valóban csak a nő...

Abortusznál valóban csak a nő véleménye számíthat? Szerinted?

Figyelt kérdés

A vita azon részét hogy gyilkosság-e vagy sem, felejtsük el most. Azt majd máskor, máshol. Igazságos szerintetek és mennyire, hogy a nő döntése azzal az indokkal hogy neki kell kihordania, kizárólag ezért. Most azt beszéljük át.


Valóban, az a 9 hónap egyszerű nem lehet, és lehet maga a szülés a végén nagy fájdalom. Ha a folymat lement, akkor onnantól kezdve mindkét ember felelőssége a gyermek. Viszont, 18-25 évig mindkét felet így kötelességek kötik a férfit is Nincs beleszólása, ennek ellenére .


Persze húzhat gumit ha gyereket nem szeretne. Azonban ő megakarja tartani, amíg a nő nem. Gondoljunk bele. 'keressen más nőt' azonnal persze jön. Az eset fordítottja sosem a 'keressen más férfit', hanem hogy 'még szép hogy hagy tartsa meg a gyerekét'. De a férfi akarná se döntheti el.


Mit gondoltok? Igazságos a koncepció?


(Heves érzelmeket vált ki a téma, de légyszives annyira kultúráltan írjatok hogy ne töröljék a kérdést. Taplónak sem kell lenni ahhoz hogy hatásosan érvelj egyébként.)


2023. aug. 20. 11:45
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
94%

Én értem, hogy a férfié is a gyerek, de 1 az első hónapokban hogy bizonyítja, hogy az övé, hogy amég lehet abortálni, legyen bármilyen beleszólása.

Sok férfi egyenesen visszautasítja a védekezést. Ha ott van a lehetőség, hogy a terhesség megállapításakor nyilatkozzon, akkor minek védekezzen, ha tudja hogy simán lemondhat a gyerekről következmények nélkül? Ha a pasi nem akar gyereket, akkor vagy húzzon gumit, amit ő ellenőriz, nem ad oda a nőnek (nehogy azzal szórakozzon, és gátolja a hatékonyságát), akkor is, ha a nő állítja hogy szed tablettát. vagy köttesse el magát. Azzal, hogy beleereszti a spermáját a nőbe, beleegyezik a terhességbe is. A férfi felelőssége és döntése a terhességről addig terjed, amég nem engedi bele a nőbe a cuccot.

2023. aug. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam a többi kommentet így lehet ugyan azt írom mint más.

Ez a döntés a nő életét változtatja meg, hány olyan van apa akarja, de 2 héttel szülés után mégsem, összaszedi a cuccot és többé senki nem látja.

A terhesség a legkevesebb, utána ott van az egész élet, ami összeköt egy emberrel aki azért van mert te megszülted, és tudom anyák is felszívódhatnak, de nem ez jellemző.

2023. aug. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
94%

"ha nem kell a férfinak a gyerek, lehetővé tesszük a számára, hogy ne kelljen gyerektartást fizetnie, ha már a terhesség legelején (amikor végre lehet még hajtani az abortuszt) kifejezte, hogy ő nem akar gyereket"


Aha, még ez kéne, igen 😂 Akkor már a jóisten sem venné rá őket, hogy húzzanak gumit. Nyilván az a nő is hülye, aki védekezés nélkül szexel, de ha már utána vállalja hogy megszüli és felneveli a gyereket, akkor ne fosszuk már meg a szerencsétlen gyereket attól a minimális anyagi hozzájárulástól, amit az "apa" kiprésel magából. Azt egy kicsit nehéz lenne bizonyítani, hogy ki kit vert át, meg mivel hitegette a másikat, amikor a fiók mélyén maradt az óvszer. Maradjunk annyiban, hogy nem kötelező vakon megbízni abban, akivel le akarsz feküdni. (Ha férfi lennék, nekem aztán mondhatná az újdonsült nő, hogy nyugi, tablettát szed.) Sok embernek így is nulla a felelőssegtudata, hát még ha annyi kötelességük sem lesz, hogy havonta/néhany havonta párezer forintot odalökjenek. (Elvált szülők gyereke voltam, úgyhogy tudom jól, hogy megy a gyakorlatban a gyerektartás fizetése és behajtása, behajthatósága. A szánalmas jelzővel tudnám illetni.)

Aki meg egyéjszakás kalandból esik teherbe, azt sem tudja kitől, mert gyereket akar, azok szerintem nem rohannak apasági pert indítani.

2023. aug. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
100%

Volt barátom nagyon akart gyereket, én meg mondtam neki, hogy rendben, én megszülöm, de onnantól kezdve szerepcsere, ő marad otthon az első két-három évben, ő megy szülőire, ő viszi orvoshoz, ha beteg a gyerek, menjen az ő karrierje tönkre. Valahogy utána nem hozta szóba a gyerek témát.


De biztos vagyok benne, hogy egy besikerült gyerek esetén ha a férfiaknak beleszólása lenne az abortuszba, akkor megtartatta volna a gyereket, és elvárta volna, hogy én szopjak vele.


Na ezért is tartom jónak, hogy a férfiaknak ne legyen joguk az abortuszról dönteni.

2023. aug. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
92%
Amíg a terhesség, és az abortusz a nő egészségére van hatással, addig a férfinek sem oka, sem joga beleszólni. Lehetősége van gumit húzni.
2023. aug. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
93%

Egészen addig, ameddig a férfiaknak nincs ezerszer több kötelessége a gyerekvállalással kapcsolatban, addig egyetlen fia plusz jogot se akarjanak. Azért hadd ne sírjam tele a párnámat, hogy gyerektartást kell fizetnie... Főleg, hogy a legtöbbször a férfiak sírnak, hogy nem akarják gumiban csinálni, mert az milyen rossz szegényeknek (tudom, hogy van ilyen nőből is, de azért jóval kevesebb), és érzelmileg zsarolják a nőket emiatt. Amiatt meg még soha nem láttam férfiakat demonstrálni, hogy találjanak ki jobb FÉRFI fogamzásgátló módszert az óvszernél, meg azonnal gyorsítsák fel a férfitabletta fejlesztését. Mert az aztán óvszerrel kombinálva egészen tuti lenne, és soha egy pasinak sem lenne gyereke, aki nem akar, nem lehetne arra fogni, hogy a nő átcseszte. De nem, ők csak a nyomorult gyerektartás miatt képesek rinyálni.


Igen, az a szituáció pedig elég sajnálatos, amikor a férfi amúgy szeretné a gyereket, de a nő nem akarja megtartani. Annak, aki valóban szeretné, ez egy tragédia, és tényleg mélyen együttérzek vele. De tudod, a legtöbb férfi itt is csak addig lelkes, amíg nem neki kell nevelni. Lenne pár, aki valóban magához venné a megszületett gyereket, ha a nő úgy dönt, mégis megszüli, és a gyerektartáson kívül semmit sem kérne, de a legtöbbnek csak a szája nagy. Mert meg kell oldani, fel kell adni a karriert, a csajozást (hétvégi apukaként azért könnyebb párt találni, mint teljesállású egyedülálló szülőként) meg amúgy is női munka. Egy csomó férfinak addig buli a gyerek, amíg kb. csak este és hétvégénte látja, akkor is a nő látja el a piszkosmunkát körülötte, ő meg csak játszogat, esetleg fürdet, néha talán valami kaját is ad. A többi meg megfutamodna, és megpróbálná rásózni a nőre vagy szimplán elpárologna.

Meg hányan mondanák azt mondjuk a 12. hét után, amikor már el sem vetetheti, hogy bocs, de mégsem kell? Akkor ott marad a nő terhesen, ki kell hordania egy gyereket, akit ő egyáltalán nem akart, és bármit csinál, abban tönkremegy. Ha örökbeadja, akkor azért, ha úgy dönt, megtartja, azért. Plusz, ha a férfi nem egyezik bele az örökbeadásba, akkor jönnek a kacifántos jogi dolgok. Ja, és hány férfi lenne, aki a terhesség minden költségét állná? Gyógyszert, vitamint, orvost (igen, a magánorvost is, mert ha már szívességből kihord egy nő egy gyereket, akkor hadd kapjon már normális ellátást). És hány segítene ezeket kilogisztikázni? Vinné maga orvoshoz vagy fizetne taxit, ha a hányingertől alig tud menni, vagy ha már nagy a hasa, ne neki kelljen vezetni vagy tömegközlekedni? És utána a rehabilitációról nem is beszélve... Mert ugye, ha a nő bevállalja a fizikai részét, hogy valakinek megszül egy gyereket, illik az egyéb dolgokat állni.


És a terhesség minden egyes fizikai, és a lelki nehézségek nagyrészét a nőnek kell elviselnie. Akkor is, ha könnyű a terhesség, és akkor is, ha a mellette lévő férfi (plusz a környezete) mindent megtesz azért, hogy a nőnek könnyebb legyen. De sajnos nem mindenki esik bele az első kategóriába, és nagyon kevés az olyan férfi, aki valóban kiteszi a lelkét azért, hogy a párjának jobb legyen. Inkább elnézik, hogy hányingerrel, fájó derékkal, stb. csinálja egyedül tovább a házimunkát. És akkor a karrierről, anyagi dolgokról megint nem esett szó.

És a társadalom is kit ítél el? Persze, hogy a nőt. Most is beraktak egy csecsemőt egy inkubátorba. A sok IQ-huszár szidta a nőt, hogy miért szexel felelőtlenül, meg milyen dolog otthagyni a gyerekét. Alig találtam egy-egy kommentet, ami a férfi felelősségét firtatná, pedig jelenleg szűznemzés még nincs. Márpedig a férfiak erőszakolnak, ők nem húznak gumit, ők hagyják ott a teherbeesett nőt, ők azok, akik sokszor a rohadt abortusz felét sem lennének hajlandók kifizetni, ők hazudnak, manipulálnak, hogy de így meg úgy a nő mellé állnak a terhesség alatt, és így meg úgy eltartják majd őket, stb. Ha abortuszra megy, azért hurcolják meg, ha örökbeadja, azért, ha megtartja, de nem képes egyedül, segítség nélkül eltartani, azért hurcolják meg. A nőt. Ha a férfi hagyja ott a nőt, a gyereket, az a világ legtermészetesebb dolga, ő még élni akar...


Nem, nem vagyok férfigyűlölő. Ismerek jópárat, akik a tűzbe mennének a családjukért, a gyerekükért, vállalják a felelősséget a tetteikért. De nem ez az általános. Ha ez lenne, akkor jóval több gyereket helyeznének el az apjánál és jóval több lenne a váltott felügyelet. Szóval ameddig nincs a férfiaknak nincs nagyobb, jóval nagyobb felelősség a nyakában, addig ne akarjanak több jogot.

2023. aug. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
91%

Valóban, az a 9 hónap egyszerű nem lehet, és lehet maga a szülés a végén nagy fájdalom - aztán az is lehet, hogy belehal a szülésbe, mint két ismerősöm kis híján...


A férfiaknak NINCS döntési joguk belekényszeríteni egy nőt a szülésbe, vagy a terhességgel járó komplikációkba.


Aki nem akar gyerkeet, húzzon gumit a frkára.

2023. aug. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
90%
A férfi döntése az első a sorban alapból. Ott a kérdés, hogy bedugja a lőcsöt gumi nélkül, vagy sem. Itt ő már döntött, hogy mi legyen.
2023. aug. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
26%
Ha én férfi lennék, és bejelentené a barátnőm (komoly kapcsolatról beszélek, nem alkalmiról), hogy teherbe esett, és tetszik, nem tetszik, elveteti, hát nekem ez hatalmas pofon lenne. Több film készült a témáról, amikor emiatt történt szakítás, pl. a Solaris. Nekem biztos a kapcsolat végét jelentené.
2023. aug. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
92%
29-es, de amúgy hogy képzeled a gyereknevelést? Kiegyeznél egy szerepcserével, hogy tiéd a hagyományosan női szerep? (Jól gondold meg, ez nem csak a 3 évnyi otthonlétről szól, hanem - hacsak nem ovikompatibilis munkád van -, azt is fel kéne adnod, és megelégedned egy durván alulfizetett, ellenben túlóramentes munkával, már amennyiben találsz olyat. Előléptetés sem lesz jópár évig, mert ha beteg a gyerek, te maradsz vele. Ez persze azt is jelenti, hogy ha mondjuk a barátnőddel jelenleg ugyanabban a szakmában ugyanannyit kerestek, akkor tíz év múlva egy esetleges váláskor ő nagyjából kétszer annyi pénzt visz majd haza, amiből majd fizeti a nagyon maximum 60 ezer forintnyi gyerektartást, te meg majd ott állsz egyedülálló apukaként szar fizuval.)
2023. aug. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!