Aki az abortusz mellett döntött, hogy zajlott? Elejétől a végéig

Figyelt kérdés

Hány hetesen döntöttél az abortusz mellett és hány hetesen történt meg?

Maga a folyamat hogy zajlik?



2023. okt. 3. 10:28
 1/6 anonim ***** válasza:
69%

Először is egy borzasztó nehéz döntést kellett meghozni....

Ezután a nőgyógyásznál jelezni kellett hogy nem tudjuk megtartani s ő adott papirt arról,hogy hány hetes a terhesség,és megmutatta a szivhangot. Ezután kellett menni a család jogi központba első elbeszelgetesre, ott is elmondani miért született meg ez a döntés, stb , néhány nap múlva ismét menni kellett hozzá, hogy nem gondoltuk e meg magunkat. Ezt követően az altatós orvoshoz menni vizsgálatért, azután pedig időpontra a műtétre.

Reggel 7re be a kórházba, adatot felveszik, szobát kapsz, néhány óra múlva tolnak a műtőbe..... ellenségemnek sem kívánom a lelki reszet sem.

2023. okt. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%

Rendkívül nehéz döntés volt, amit végül meg is megbántam.

Akkoriban nem álltam úgy anyagilag, hogy megtartsam s biztonsággal felneveljem. De utólag azt mondom, lett volna valahogy. Család támogatott volna, ezt én akkor nem akartam. Ma, egy gyerekkel már visszacsinálnám a dolgot, de ez lehetetlen. Nem vagyok az abortusz ellen, de azt mondom, gondold meg nagyon. Én 11 hetesen végeztettem el, kicsit véreztem utána de ennyi volt. És fájt.

2023. okt. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
97%

Nekem nem régiben derült ki, hogy terhes vagyok, esemény utáni ellenére, nehéz döntés volt de végül terhesség megszakítás mellett döntöttem, mert fiatal vagyok még, tanulok valamint nincsen saját jövedelmem nem tudnánk a párommal eltartani egy kisgyermeket.

Én szegedi vagyok, ezért először bementem a nőgyógyászati klinika ambulancia részére, ott beszéltem egy nőgyógyásszal, megvizsgált, nagyon rendes volt nem tapasztaltam semmiféle ellenszenvet a részéről, akkor nézett csak nagyot amikor mondtam hogy vettem be esemény utánit, kétszer megkérdezte, hogy biztos vagyok-e a terhességben. Ezek után át küldött ultrahangra (ugyanott van), ott nálam hüvelyi ultrahang volt, kérdezték hogy kívánt terhesség e vagy sem, mondtam, hogy nem, itt is nagyon rendes volt az ultrahangot végző orvos. Mivel nem volt még szívhangja 10 nap múlva vissza kellett mennem, akkor már volt szívhang alá írattak egy papírt hogy meghallgattatták velem, nem kell ettől felni amúgy kb 3mp beszél közbe az orvos, van mellette hat másik hang nekem fel sem tűnt.

Még ezen a napon kértem időpontot családsegítőbe, már aznapra adtak. A hölgy nagyon rendes volt, nem akart lebeszélni, elmondta mi hogy működik annyi. Három nap múlva vissza mentem, kaptam a csekket befizettem, azzal mentem vissza az ambulanciára, valami halom papírral amit a védőnő adott.

Ott bejelentkeztem, jovohet szerdára van időpontom, kicsit izgulok de ott is nagyon rendesek voltak az ápolók.

(Vercsoportod fontos nagyon, ha arról nincs papírod, akkor menj el külön olyan vérvételre, nekem nem mondta senki, aznap kellett rohangalnom)

2023. okt. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Utolsó jól mondja, valamint ugye műtét előtt este, ha még nem szültél be kell feküdni, hogy felhelyezzenek egy kis pálcikát, hogy kitágulj. Nos erről rakás olyan komment van hogy jaj ő elájult utána meg élete legfájdalmasabb dolga volt, én tudom hogy minden embernek más a fájdalomküszöbe és doki függő is lehet de ezeket merő túlzásnak, elrettentésnek tartom. Nekem maga a felhelyezés inkább kellemetlen volt, de bőven kibírható, utána fájt a hasam, mint egy erősebb menstruációs görcs, de adtak gyógyszert és el is múlt. Másnap a műtét totálisan fájdalom mentes, altatás után kába vagy 1-2 órán át, utána mehetsz is haza egy ellenőrző ultrahang után, a felépülés egyáltalán nem fájdalmas.
2023. okt. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A védőnőhöz mindenképp el kell menni ha magánklinikára megyek?
jan. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Biztosan kell, ő adja úgymondd az engedélyt arra, hogy megszakíthasd a terhességed.
jan. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!