Mi lenne a helyes döntés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A párommal lassan egy éve vagyunk együtt és szeretnénk babát. Teherbe is estem már egyszer, de elvetéltem kb. az 5.héten, szóval nagyon korán, de ettől függetlenül rohadtul megviselt. Majd utána megint sikerült teherbe esnem, elvileg 7-8 heten lehetek. Holnap megyek vissza uh-ra, két hete voltam, de ott még csak petezsákot látott a doki mást nem.

Tegnap eléggé össze vesztünk valamin (semmi köze nem volt a terhesség témához), majd hozzám vágta hogy inkább vetessem el a gyereket..

Tudom hogy az ember hirtelen felindulásból mond dolgokat én se vagyok szent, de ezzel kb azt mondta öld meg a közös gyerekünk, aminek elvileg ő is örül. Én ma ezen gondolkozom folyamatosan, mi lesz ha megszületik és akkor mondana ilyeneket, hogy minek szültem meg stb, csak azért mert abban a pillanatban nem tud mit hozzám vágni. Én szeretném a babát, de nem akarom a gyerek életét tönkre tenni. Szóval elgondolkoztam hogy vajon nem is örül neki?



2023. okt. 3. 09:05
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
79%
Eliszor gondolkodni kellett volna, kiismerni a masikat
2023. okt. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
94%

Igen, az ember hirtelen felindulásból mond dolgokat: lehet, hogy olyat, amit nem gondol komolyan, vagy éppen pont azt mondja.

Viszont ami a Te esetedben igazán aggasztó az az, hogy ezt nem vele beszéled meg, nem arra vagy kíváncsi, mit gondol valójában, hanem idegeneket kérdezel meg.

2023. okt. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Mindig pozitivan beszel errol a temarol. Mondanam hogy megbeszelem vele, persze hogy megfogom, de tudom hogy az lesz a valasz hogy mivel en voltam a hulye azert mondta ezt.
2023. okt. 3. 09:37
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül is fel tudod evelni? Egy szinte idegennel vállaltál gyereket. Szinte biztos, hogy egyedül fogsz maradni.
2023. okt. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Igazabol teljesen elvagyok bizonytalanodva. Mert szeretnem a babat, fel tudnam nevelni, lenne a csaladban segitsegem plusz a baratoktol is ebben 1000%ig biztos vagyok. De viszont, szegenyt minden pillantban sajnalnam hogy ugy mond nincs apja. De nem akarok ilyenekbe bele se gondolni, csak teljesen ossze vagyok zavarodva es mar arra is gondoltam hogy en vagyok a hulye a hormonok miatt..
2023. okt. 3. 09:48
 6/23 anonim ***** válasza:
92%

"de tudom hogy az lesz a valasz hogy mivel en voltam a hulye azert mondta ezt"

. És Te gyereket szülnél ennek az embernek?

2023. okt. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Annyi igaza van, hogy én se vagyok egyszerű eset, ez tuti és ezzel tisztában vagyok... Elég heves a vérmérsékletem illetve én is tudok olyan mondani amit nem kellene, de ő ezzel szerintem át lépett egy határt.

A esetek 90%-ban úgy érzem tényleg ő az igazi és azt érzem ő is oda van értem, de aztán jön egy veszekedés és mintha minden romba dőlne...

2023. okt. 3. 10:00
 8/23 anonim ***** válasza:
87%

De tényleg te voltál a hülye? A leírás alapján ebben egyáltalán nem vagyok biztos.. ettől a pasitól inkább szabadulni kéne, hogy tud ilyet kimondani a száján, fel nem fogható. Egy vetélés után.. nagyon úgy látszik hogy egyáltalán nem gondolja komolyan az egész kapcsolatot és gyerekvállalást.

Már magad is kezded elhinni hogy te vagy a hülye. Holott neki kellene bocsánatot kérnie!!!


Azt neked kell eldöntened a helyzeted alapján hogy vállalnád-e a gyereket ha a kapcsolatnak vége, tudva hogy a pasival így nem igazán szabadulsz meg soha. Lenne apja a gyereknek, csak nem a közelben, mint sok családban sajnos így sikerült. De az abortusz meg lehet megviselne egy életre.

2023. okt. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

"de aztán jön egy veszekedés és mintha minden romba dőlne..."

. És azt el tudod képzelni, hogy egy gyerek mellett hány hasonlóan heves, vagy még inkább próbára tevő pillanat van, naponta többször is? Szerint pl. amikor nem alszotok, mert beteg a gyerek, másnap reggelinél meg a poharat kiönti az asztalra, akkor hogyan fog a párod reagálni?


De annyiban jól látod, hogy Te sem vagy talán még felkészülve erre az egészre.

2023. okt. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos nem vetetném el, de én eleve egyedül vállalok gyereket, szóval ez mindegy.

Ha te nem úgy akarsz, és nem vagy valami baromi öreg, mi a fészkes fenéért kell pár hónap után erőltetni a gyerekvállalást?

A pasi rájött, hogy a gyerekkel együtt te is örökre az élete része leszel, ezért mondta. Nem biztos a kapcsolatban, ahogy egyébként te se.

Nekem is volt vetélésem, nincs az a pénz, amiért egészséges terhességet elvetetnék, de nagy eséllyel, ha megtartod, egyedül fogsz vele maradni.

2023. okt. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!