Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortusz téma , inkább informá...

Abortusz téma , inkább információkat/ tapasztalatokat keresek. Abortusz, vagy tabletta?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Abortusz téma , inkább információkat/ tapasztalatokat keresek . A helyzet a következő : Úgy néz ki pozitív lett a tesztem, élethelytetemből adódóan semmiképp sem szeretném megtartani,esélyem se lenne rá. 3 variáció között gondolkodom, ezekről kérném ki a véleményeket : Szlovákiában élek (Magyarországi a lakcímem) azt olvastam, hogy itt valamivel könnyebb az eljárás, ugyanis nem kell végigjárni a védőnőt, megcsinálják az nélkül is. Akinek volt már itt abortusza, vagy csak jártas a témában , érdekelne az eljárás menete, költségei , tapasztalatok. Első sorban Szlovákiában szeretném elvetetni. A második lehetőségem Győr lenne, az van hozzám közel, a magyar eljárásokat ismerem, de kíváncsi lennék más véleményére is. Mennyi időbe tellik, mennyibe kerül, mik a tünetek utánna?

A harmadik pedig az Abortusztabletta lenne, amit Bécsben vásárolnék, viszont amit találtam oldalt, ott számomra borzasztóan drága (300-600 Euró között). Aki esetleg vásárolt már kint, vagy tudna olcsóbb klinikát, szívesen várnám a klinika nevét, vagy az olcsóbb megoldást. Szerencsére időben észrevettem, nagyjából 4 hetes vagyok, a döntésem végleges, pusztán az elvégzés helyét kellene kiválasztanom. Előre is köszönöm a segítő válaszokat!



#abortusz #Bécs #abortusztabletta #Szlovákia #Abortusz Győr #Abortusz Szlovákia
febr. 11. 13:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
Én ha választhatnék, Szlovákiát választanám, mindenképpen igyekeznék elkerülni a megalázó procedúrát (2x CSVSZ, rábeszélés, szívhang meghallgatás). Ha a magyarországi lakcím nem jelent akadályt, válaszd Szlovákiát.
febr. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%

Én is azt mondom, bárhol, csak ne magyarba.

Nekem elhalt terhessegem volt, ezt műtettel fejezték be.

Itt amilyen megalázast kaptam, mar ez undorító volt. El tudom képzelni, mi van akkor, ha élt volna....

Mindenhol tök lazán fogják fel az abortuszt, nálunk valamiért kb halálbüntetés jár érte.

febr. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Seila válasza:
81%

2

"Itt amilyen megalázast kaptam, mar ez undorító volt. "


Ha nem esik nehezedre, konkrétan mik voltak azok?

Bocsi hogy kérdeztem...

febr. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

2 vagyok.


Reggel 7re kellett a műtét napján bemennem a kórház ambulanciájára, hogy csináljanak egy végső uh-t, majd küldjenek a műtétre.

Nem ehettem előző este óta semmit. 10órakor, 3 óra várakozás után megkérdeztem, mire számítsak, éhes voltam, szédültem már. Már ott bunkón szólt az aszisztens, hogy mit idegeskedek, majd sorrakerülök.

11kor behívtak, elkezdte csinálni az uh-t a doki, majd ordított, úgy hogy barátnőm a folyosón kivehetően hallotta, hogy képzelem én, hogy bementem hozzá? ez egy elhalt terhesség. Ő csak élőt hajlandó vizsgálni, azonnal fáradjak ki innen. Mikor kimentem a folyosóra sírva, mindenki engem bámult. Már ez megalázó volt.

12ig ülhettem ismét a folyosón, mire jött egy másik doki. Ő kedves volt, megcsinálta az uh-t, majd hívott egy kísérőt és mehettem fel osztályra.


Ott ismét kifogtam egy bunkó dokit. Mit akar? kérdezte flegmán. Mondtam, hogy műtétre jöttem, elhalt a babám. Felvonta a szemöldökét majd ennyit mondott: mindenki ezt mondja, aki nem akarja megtartani. Elsírtam magam, majd halkan megjegyezte, hogy de drámaias vagyok.


Kaptam egy ruhát, át kellett öltöznöm. fél1kor kész voltam, 1kor vittek a műtőbe. Fél 2kor kerültem vissza az osztályra. Azt mondták 2 órát aludjak, egyek,igyak és ha minden oké mehetek haza. Akárhogy számolom, fél4kor mehettem volna.

4kor kimentem szólni, hogy mennék. Amíg nincs záróm, nem mehetek, várjak.

5kor megkérdeztem, kb mennyi idő? Férjem jött értem, mikor induljon?

Erre fennhangon megjegyezték, ez nem akkora műtét, hogy hordár kelljen, nyugodtan hazabuszozhatok ha végzek...

fél 7ig azt hallgattam, hogy a szerelmi életüket beszélte ki a 2 doki, közben 2 kv-t megittak, 2 cigiszünetet tartottak.

fél7kor megkérdeztem, hogy kb meddig várjak?

Hát még mindig nem volt ideje egyiknek sem megírni a zárómat.....


Fél 8kor untam meg, felvettem a kabátom és elindultam. Meglátták, kezembe nyomták a zárómat( amin negyed 5szerepelt nyomtatási időnek), majd azért még megjegyezte az egyik, hogy innentől azért védekezzünk normálisan, mert az abortusz nem egy kupongyüjtős program....

febr. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

4#

Nagyon sajnálom, hogy végigkellett ezt járnod még olvasni is borzasztó volt. Undoritóak ezek a mai orvosok. Nagyon kevés a kivétel.


Kérdező!

Én magyarba nem csináltatnám. Itt kb olyan traumát okoznak egy abortusznál, hogy az hihetetlen. Nézzél utánna, hogy nálatok hogyan működik az eljárás.

Ha tablettásat szeretnél, lehet hogy drágának tűnik, de még mindig olcsóbb mint megszülni és felnevelni amit te nem szeretnél.

febr. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
#4 Ez felháborító! Akkor is az lenne, ha nem elhalt terhesség lett volna, de így duplán az. Nagyon sajnálom, hogy ez történt veled.
febr. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Seila válasza:
100%

4


Ez nagyon durva! Embertelen viselkedés ami ott zajlott...

febr. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%
Ráadásul mostanában direkt húzzák az időt, hátha túl késő és szülnöd kell....úgyhogy ha otthon könnyebb, akkor inkább ott csináltasd meg!
febr. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
77%
Csatlakoznék az előttem szólókhoz, Magyarországon nehogy csináltass abortuszt, mert szörnyű az egész.... Anyukám 46 évesen teherbe esett, de egészségügyi probléma miatt el kellett vetetni, és ilyen idősen már amúgy sem ajánlott szülni. Én kísértem el anyát, én mentem érte.... Szörnyű állapotban volt. Elmondta, hogy miket kapott....olyat mondtak neki többek közt, hogy d*gás előtt gondolkozni kéne, meg direkt fájdalmasan csinálták a vizsgálatokat már akkor, mikor mondta, hogy nem akarja megtartani....
febr. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
84%
Én a tablettát választottam. Egyet be kellett vennem rá két napra hüvelybe raktak két tablettat. Fel 11kor kezdodott 4kor engedtek haza vizsgálat után. Voltak fájdalmak, de teljesen elviselhető volt nekem fájdalomcsillapító nélkül is. Viszont a borzalmas része az volt mikor a wcben láttam valószínűleg… sosem fogom elfelejteni. Mikor rá gondolok mindig sírok. Igaz pár hete volt, de nem tudok magamhoz térni. Így volt a legjobb, viszont szivem szerint akartam volna.
febr. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!