Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ti vállalnátok ilyen helyzetbe...

Ti vállalnátok ilyen helyzetben a babát?

Figyelt kérdés
20 éves főiskolás lány vagyok és védekezés mellett teherbe estem. Az apja lényegében mikor ezt megtudta le is lépett, annyi hogy az abortuszt teljes egészében kifizetné (gazdag családból származik, meg se kottyan neki). Nem érti miért hezitálok, hiszen szerinte csak bemegyek, kijövök kicsit lábadozok utána és élem tovább az életem. De én képtelen vagyok meghozni ezt a végzetes döntést. Sosem voltam abortuszellenes, elfogadtam, ha más így dönt, de már a gondolat is fáj, hogy én ezt tegyem. Mindig nagyon szerettem a babákat, olyan voltam aki már 11 évesen kitalálta hogy fogják hívni a gyerekeit, az üzletekben mindig megfogdossa a babaruhákat, ha az utcán lát egy babát akaratlanul is mosolyog. Ismerem magam, tudom, hogy az abortusz után mindig azon agyalnék mi lett volna ha... De közben tudom, hogy nagyon rossz időben jött, még van hátra a főiskolából is és utána se biztos, hogy kapok munkát, diákmunkám már most is van, de az édeskevés. Mit csinálnátok a helyemben?

2012. máj. 16. 10:50
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
0%

Nézd, szerintem, ha mindkét félnél zöldet, vagy legalább sárgát mutat a képzeletbeli lámpa, akkor a gyerekvállaláson kell gondolkozni, ha valamelyiknél is pirosat, akkor viszont nem tartom jó ötletnek a gyerekvállalást. Azt gondolom, hogy senkit, egyik felet sem lehet akaratán kívül szülővé tenni, azt gondolom, hogy egyetlen gyerekre sem lehet rápakolni azt a terhet, hogy valakinek kárt tenni jött a világra, és azt is gondolom, hogy a már megszületett, ma élő emberek érdekei megelőzik a még meg nem született vagy már meghalt emberekét.

Mondjuk talán más dolog, ha valaki úgy vállal egy kapcsolatot, hogy az első pillanattól tudja a másikról, hogy valami okból abortusz-ellenes...

2012. máj. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Hogy döntöttél?

2012. jún. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!