Kismama vagyok, nem akarom elvetetni a babámat, nem tudom mit tegyek?!

Figyelt kérdés

Még mielőtt valaki bíráskodásba kezdene előre leszögezném, hogy védekezés mellett estem teherbe, és nem az a fajta ember vagyok aki kerüli a munkát és közben tartaná a markát. A helyzet az hogy nagyon sokat olvasgattam itt is, ott is. 11 hetes terhes vagyok, a párommal most jöttünk haza külföldről. Nem, nem tudtunk félretenni túl sok pénzt, mert átvertek bennünket. Voltam már orvosnál kedden kellene mennem a kórházba abortuszra. :( Nem szeretném, és én egy olyan ember vagyok aki világ életében elítélte ezt a dolgot. Minden nap sírok, és fáj hogy ennek így kell lennie.

Az ok az, hogy nincs munkánk, sem nekem sem a páromnak (pedig mi tényleg bármit elvállalunk, akár bejelentve akár feketén, most is fél évet húztunk le külföldön) a párom anyukájánál lakunk jelenleg. 4en vagyunk egy másfél szobás lakásban, havi 60 ezer forintból (plusz az a kicsi amivel be tudunk segíteni a ,,spórolt pénzünkből")Az én szüleimre nem számíthatunk. Ti mit tennétek a helyemben???



2012. júl. 1. 16:34
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
84%

Ha semmi pénzetek nincs, és már nem is jön össze gyed-hez elég munkaviszony, 2-en élnek másfél szobában..... Akkor kilátástalan a helyzet. Szerintem nehéz, de teljesen reális döntést hoztál. Miből tartanátok el, első körben nem is a babát, hanem saját magatokat sem tudjátok eltartani.


Egyet ne felejts el: csak saját magadra/magatokra számíthatsz. Senki másra. Gondolom, nem anyós nyakára akarsz gyereket szülni, az a havi 15 000 Ft/fő semmi.


Vagy van itt olyan válaszoló, aki anyagi segítséget ajánl fel?

2012. júl. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
56%
azaz 4-en így is...
2012. júl. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a kommenteket, aranyosak vagytok.

4es: Igen a párom is szeretné a babát, csak ő sem látja a kiutat. Sajnos a páromnak már csak az anyukája él és ő azt mondta hogy teljes mértékben ránk bízza a döntést, de ha úgy döntenénk segítene amiben tud. Lehet hogy jobbra fordul a helyzetünk de mi van ha mégsem? Ha az elmúlt fél évet nem veszem figyelembe, a párom suli után egy évig semmi melót nem kapott mert pályakezdő. Nekem oké volt melóm, de nem bejelentett és csak havi 40 ezer. ÉS ha megint így járunk? Akkor mit teszünk? Mi ettől félünk a legjobban, ide nem fér el még egy kiságy is, mi sem férünk, a két szép szememért pedig senki nem fizeti majd az albérletet és a számlákat,a pelust, esetleg a tápszert stb. Ebből sajnos úgy érzem jól már nem jövünk ki. :( Köszönöm szépen a hozzászólásodat és a jókívánságaidat!

2012. júl. 1. 18:09
 14/31 anonim ***** válasza:
18%

Tudom, semmit sem segít rajtatok, de Gyes-t kapsz alanyi jogon, majdnem 30 ezer, plusz ha megvan a 3-4 pecséted egyszeri 65 ezret, hirtelen ennyit tudok mondani.


de sajna az az igazság, ez kevés, nektek is kell étel meg miegyéb, babának pelus tisztálkodószerek,


hangsúlyozom én az abortusz ellen vagyok, mérlegelnetek kell!!!!!!!

2012. júl. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
23%

7 es válaszoló!

Abortusztól nem lehet valakinek endometriózisa.

[link]


Ha megtartjátok a babát, de a párod nem talál megfelelő munkát, akkor még visszamehet külföldre dolgozni.

Sokkal jobban fog fájni az abortusz, ha mindketten szeretnétek a babát.

2012. júl. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
56%

Jajj, ez nagyon nehéz...


Valószínűleg én is ugyanezt tenném. Tettem is, csak nálam akkor az volt az indok, hogy nagyon fiatal voltam, és se a fiú, se a szüleim nem támogattak (16 se voltam). Nagyon nehéz kiheverni, engem nagyon megviselt, teljesen megváltoztam utána.

DE van amikor sajnos ez a legjobb döntés. Azóta 3xos boldog családanya vagyok.

2012. júl. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
34%

Megtartanám. Ahogy írták, a családi pótlék, + a GYES ami jár ha dolgoztál ha nem, kb. 40.000 Ft/hó!

Ebből a babára elmegy kb. havi 20.000 Ft, de ha szopizik, nem kell tápszer csak pelenka, akkor havi 10.000.

Turiban meg lehet venni a ruhákat pár azáz forintokért!


Az egyszeri anyasági segélyből, amit ha dolgoztál ha nem

Megkapod, 60.000 Ft, meg tudod venni a kiságyat, babakocsit, kiskádat használtan, mindent ami kell.


Párod akár csak ha egy gyárba elmegy dolgozni betanított munkásként, megkapja a havi 60-70 ezret, vagy ha kimegy megint külföldre akkor csak többet.


11 hetesen a babának már megvan mindene, egy pici élet!

Mások éveket várnak rá....


Ha szeretitek egymást, akarjátok a babát, akkor ne is gondolkozz azon higy elveteted, tartsd meg.


Ha azt nézzük, a baba után kaptok 3 évig, 40.000 Ft-ot, akkor semmibe sem kerül a pici, sőt csak jobban éltek, mert marad + 20.000/ hó miután megvetted neki a pelenkát, a tápszert, a ruhát.

2012. júl. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
58%
én is az utolsó gondolatait támogatom, de nem 40 ezer hanem 28.500ft!
2012. júl. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
35%
Nekünk két kicsivel lett anyagi padló, egy évig másfél szobában éltünk öten anyósomnál és kibírtuk, kiságyunk nem volt, velünk aludtak! Megtartanám! Mi most költöztünk külön anyóstól, egy hónapja! Nem könnyű a helyzeted de szeretitek egymást! Ne vetesd el szerintem! De természetesen ne itt várj választ. Kitartás és jó döntést! Majd írd meg mi lett, de ahogy olvaslak képtelen leszel elvetetni és ez így lesz rendjén. ;-) minden megoldódik meglátod!
2012. júl. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
61%

Végig olvastam a válaszokat. Talán most először mondhatom el hogy szinte mindenkivel egyetértettem. A mellette szóló és az ellene szóló érvek is meggyőzőek.

Nagyon nehéz döntés, de talán az én szívem mégis afelé húzna hogy megtartsd a babát. Nehéz lesz, de abból amit írtál nekem az jött le hogy jó emberek vagytok és ez meghálálja magát, szeretetben fog felnőni a baba, ha megtartjátok.

Akárhogy is döntesz, sok sikert és boldogságot kívánok nektek, mind munkában, mind privát életben.

2012. júl. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!