Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Van itt valaki, aki úgy ment...

Van itt valaki, aki úgy ment abortuszra, hogy szerette volna a babát, és a férje nem akarta?

Figyelt kérdés
2013. jún. 11. 09:36
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
34%
Csakhogy itt nem két fél van, hanem minimum 3! Ez eldöntendő kérdés, hogy nézne ki a kompromisszum? Nem lehet csak kicsit megszülni v. csak kicsit elvetetni.
2013. jún. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
30%

" Nem lehet csak kicsit megszülni v. csak kicsit elvetetni." - nekem is ez az aggályom, bár vannak esetek, amikor igenis létezhet kompromisszum (mondom én, az "abortusz-párti"). De ehhez ugye az kell, hogy mindkét fél meg tudja fogalmazni a másiknak őszintén, gátlások nélkül a saját érzéseit, ellenérzéseit és aggodalmait - és akkor van olyan, hogy kiderül, hogy az megoldható probléma.

(mittudomén a férfi megy GYED-re és a nő vissza dolgozni ha olyan a téma, vagy meg tudnak egyezni a párkapcsolatot érintő bizonyos szabályokban, azért létezik ilyen is.)

2013. jún. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:

Örökbeadás?Nincs abortusz(nő),nincs gyerek(férfi).

Valójában tényleg nincs olyan megoldás,ami mindenkinek jó,ha az egyik fél határozottan elutasítja vagy a másik pont ugyanannyira akarja.

2013. jún. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
21%
#13, azt hiszem, az örökbe adás végképp nem ilyen esetekben szokott felmerülni, az, hogy a nő akarja a gyereket, a férfi nem, majd közösen végigcsinálnak egy terhességet együtt mindazzal, amivel jár, és közben a férfi nem lép le, a nő meg a végén örökbe adja tényleg? Hacsak nincs rá valami totál rendkívüli ok, ez szerintem nagyjából a lehetetlen kategóriája, ha a nő gyereket akar, miután kihordta nem fogja örökbe adni (és privát megítélésem szerint ennek elvárása is sokkal neccesebb lenne, mint egy korai AB), ha a férfi nem akart gyereket, akkor miért csinálna végig a párjával egy terhességet?
2013. jún. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
24%
Talán azért végigcsinálhatná, mert szereti a feleségét és nem akarja tönkretenni lelkileg..
2013. jún. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
22%

Mármint a terhességet? Na ya... ez igaz. Csak hát tudod, én egyfelől maximálisan megbízom például a jelenlegi páromban, másfelől még azt is tudom róla, hogy nem "ősanya-típus", de ha ilyen makutyi indítvánnyal állna elő, hogy "csináljuk végig a terhességet, és utána örökbe adjuk", szinte 100%-ra venném, hogy időt húz, annak érdekében, hogy végül is az ő akarata teljesüljön és én törődjek bele, de még a terhesség alatti feszkót is kikapuzza... nem gondolnám azt, hogy egy nőnél, aki babát szeretne (ahogy a kérdésben áll) ez a felvetés őszintén, hátsó szándék nélkül felmerülHET.

Más káposzta lenne, ha ő sem akarna most gyereket, csak az abortusszal lenne valami vallási, etikai, akármilyen baja. Na, akkor elhinném ezt a felvetést, csak hát nem erről szól itt a kérdés.

2013. jún. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:

13-as vagyok,azt is írtam ám,hogy valójában nincs jó megoldás.

Eltűnhet a nő a babával és nem kér gyerektartást,de nekem ez se tűnik jó megoldásnak.Beszélni kell róla sokszor,nagyon sokszor és tényleg gátlások nélkül őszinten,de ez se szokott előfordulni, többnyire a nők és a férfiak is kijelentik a dolgaikat ebben a témában és a másik le van sz**va.Mennyi olyan van,hogy kit érdekel mit akarsz akkor is megtartom vagy nem érdekel akkor is elveteted és ezt a pozitiv teszt felett kijelentik,aztán csak mantrázzák úja meg újra:(.

2013. jún. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
21%

Nyilván nem jó megoldás a "nő lelép és nem követel semmit" se, a férfi elveszíti a párját, a majdan születendő gyerek meg az apját...

Jó megoldás ilyenkor valszeg nincs, az adott esetben relatív legkevésbé rosszat lehet megtalálni őszinte beszélgetésekkel...

2013. jún. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
Amelyik nő nem akar abortuszra menni az nem is fog, amelyik meg nem akar szülni nem is fog.
2013. jún. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
A nagymamám 86 éves. A mai napig bánja, hogy nagyapám óhajára 60 évvel ezelőtt elvetette a 2. babáját. Mindig szeretett volna egy kislányt apukám mellé, de mikor teherbe esett, nagyapám lebeszélte. Ezt nem bocsátotta meg neki soha.
2013. jún. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!