Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Van itt valaki, aki úgy ment...

Van itt valaki, aki úgy ment abortuszra, hogy szerette volna a babát, és a férje nem akarta?

Figyelt kérdés
2013. jún. 11. 09:36
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
25%
A kisebbik rossz választásának lehetősége kizárólag a baba vállalása mellett fogadható el; akkor valóban lehet, sőt kell is gondolkodni azon, hogy az új élethelyzetnek milyen megoldási lehetőségei képzelhetők el. Írta valaki, hogy apuka menjen GYED-re stb. A születendő baba szempontjából az abortusz sem nem kisebbik, sem nem nagyobbik rossz, hanem totális megsemmisülés, ráadásul úgy, hogy az ő érdekeit valahogy senki sem akarja képviselni.
2013. jún. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
21%
Én írtam a GYED-et:), és persze, ha ilyen módon megoldható problémák vannak, akkor ezt kell választani... de vannak olyan esetek, helyzetek is, ahol a terhesség vállalása mint peremfeltétel lehetetlenné teszi az egész kérdés megoldását.
2013. jún. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
40%

Komolyan az az érzésem, hogy virtuálisan multiplikálod önmagad. Lehetetlen, hogy mindig beléd botlom!!!

Nincs természetesen olyan helyzet, amit abortusz megoldana.

Emberi élet árán, annak beáldozásával megvalósított céllal,ill. az egész kérdéskör problematikájával először gyerekkoromban találkoztam: azóta nagy kedvencem a Kőmíves Kelemenné; az értékvesztés ott is iszonyatos. Nem, az abortusz nem megoldás, soha nem is volt, és nem is lesz az. Alapjaiban tagadom a gyerekem élete árán én élek (kényelmesebben, gazdagabban, önzőbben) tovább elvét és gyakorlatát is.

2013. jún. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
21%

Ez csak azért lehet, mert mindketten meg szoktunk válaszolni abortusz-témás kérdéseket:)


" Alapjaiban tagadom a gyerekem élete árán én élek (kényelmesebben, gazdagabban, önzőbben) tovább elvét és gyakorlatát is." - na látod, ezért van az, hogy SZÁMODRA "nincs olyan helyzet, amit abortusz megoldana.", és ezt el kell fogadni, már hogy számodra a művi abortusz nem lenne megoldás. Más ezzel másként van esetleg, és pont az elfogadhatatlan ár számára, hogy egy embrió megtartására rámenjen az addigi élete, párkapcsolata, családja, meglévő gyerekei sorsa, stb... számukra tehát VAN olyan helyzet, amit az abortusz oldana meg. (egyébként a saját életemben is volt ilyen, ld #7)

2013. jún. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
40%
Csakhogy az emberi élet a legfőbb élet ezen a világon, és mindenkinek mindössze egy van belőle. Semmi nem ér fel ezzel az értékkel, bármiért is áldozod fel, az szükségszerűen értéktelenebb. Mégha ilyen "üzleti" alapon nézem az abortuszt, akkor is értelmetlen. Nem tudom, őszintén nem tudom, hogy lehet megbánni egy gyereket. Elképzelni nem bírom, hogy a kezemben a saját gyerekem, és én akár csak gondolom, hogy: "De kár, hogy vagy!". Hogy külön mennek emberek, NEM a gyerek miatt van, hanem amiatt, hogy a gyerek által megváltozott világuk kihívásainak nem tudnak/akarnak megfelelni. Legtöbbször önzésből és gyengeségből. Nem találkoztam még olyan élő emberrel, aki a gyereke szemébe mondta volna:"De jó lenne, ha nem lennél/meghalnál".
2013. jún. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
36%

"Nem tudom, őszintén nem tudom, hogy lehet megbánni egy gyereket. " - ha akarod, elmesélem rá a saját példámat magánban...


"Nem találkoztam még olyan élő emberrel, aki a gyereke szemébe mondta volna:"De jó lenne, ha nem lennél/meghalnál"." - ez ugye a csúsztatás, mert amikor a "szemébe mondja", akkor az már egy megszületett, sok éve élő ember, tehát ez így jelenidejű megfogalmazásban nyilván nem igaz. Azt, hogy "mai ésszel már nem vállalnám be a terhességet, amiből származol" - ami ugye a valóságos, csúsztatás-mentes előadása a történetnek - szerintem sacckb minden 3. embernek legalább 1x a szemébe mondja valamelyik szülője, mire felnő...

2013. jún. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Na, ez utóbbit maximálisan tagadom. Sajnos, esélytelen közvéleményt kutatni, de ha lehetne, nem téged igazolna.
2013. jún. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

19 éves vagyok, a barátom 25.

6hetes terhes vagyok én nagyon nagyon szeretném megtartani de ő nem.

Mivel a szüleim sem támogatnának anyagilag így....

:'( :'(

2013. jún. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Utolsó, nagyon sajnálom... Jól gondold meg mit teszel, mert a további boldog életed erre most simán rámehet. :(

Lehet az örökbeadás jobb lenne a te esetedben, hogy ne kelljen ilyen terhet cipelned életed végéig. :(

2013. jún. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Az első pofon az élettől.

Nagyjából túl voltam egy vetélésen, amikor jött egy élni akaró picur. Az """apja""" pedig majdnem első mondata, hogy nem kell neki, bammm, pedig családalapításnál jártunk. Na jó megbeszéljük, csak közben bekapcsolódott a családom, akik hát nem minősítem. Közösen pedig apuka-családom teljesen szembeálltak velem, és kilátástalannak tűnt minden. Összességében amíg a kórházig eljutottam mind fizikailag mind lelkileg teljesen tönkrementem.

Miután túl voltam az egészen, akkor kb egy hétig jól voltam, egy teher eltűnt, aztán egy olyan törés lett bennem, bevközpont tele gyermekholmikkal, TS gazdaságos babakocsi, várandós anyukák, picibabásak...

Nagyon hamar eltüntettem az életemből a "páromat".

Most volt az évfordulója:(


És a megbeszéljük, és közösen döntünk-re is egy példa a saját életemből. A kislányunk túl hamar jött, nagyon nem tervezett kicsi. Először sokkolt a hír, azt se tudtuk hol áll a fejünk. A férjem elmondta a pro és kontra érzéseit egy kicsi mellett, és elmondta, hogy egy abra, de egy terhességre se akar kötelezni, nekem kell döntenem, én mit tudok jobban túlélni. És amikor egyik reggel azt mondtam, hogy vállalom a kicsit akkor elfogadtam, és közösen átbeszéltük mire és hogyan lesz szükségünk. Azóta 2,5éves kisördögfióka, és feltett szándéka, hogy a berregőre juttat a 4éves tesójával:D

2013. jún. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!