Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Jogos ebben az esetben a férj...

Jogos ebben az esetben a férj elvárása szerintetek? Vagy a feleségnek van igaza és a férjnek kéne engednie?

Figyelt kérdés

Mind a ketten dolgoznak, de mivel sok hitel van, nehezen élnek meg. Védekezés mellett teherbe esett a nő. Ő azt szeretné, ha a férfi elmenne másodállást keresni. A férfi viszont nem nagyon akarja a gyereket, azt szeretné ha a nő visszamenne dolgozni a tgyás után. A gyerek nyugdíjas nagyszülővel lenne, aki korábban bölcsödei gondozóként dolgozott.


Ti mit gondoltok, kinek van igaza?


2013. jún. 15. 19:16
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
11%

Felezni a gyereknevelés költségeit????? Mégis hogyan? Ma én vettem egy csomag pelust, jövő héten majd te fogsz, szívem? Ez így szörnyű. Egy férfit köztudomásúlag jobban megfizetnek, mint egy nőt. Mellesleg a nő dolgozzon 8 órát, nevelje a gyerekeket, főzzön, mosson, takarítson. Családanyának lenni legalább egy fél állásnyi munka ám!

Én gyűlölöm annak a gyakorlatát, hogy bezzeg én többet teszek, mint te! Nekem az a filozófiám, hogy mindenki annyit tegyen meg, amennyit megtehet. Se többet, se kevesebbet. A férfi is és a nő is természetesen.

Azt viszont el nem bírom képzelni, hogy amíg erőm engedi, azért nélkülözzön a gyerekem, mert nem akarok 8 óránál többet dolgozni. Pláne nem azt, hogy a fránya kényelmemért feláldozzam a saját gyerekeme életét! Ha tervben volt, ha nem, nem ő kérte az életet tőlem.

Feleségként a GYED mellett dolgoznék, hogy plusz bevételem legyen, és ha a gyerkőc nagyocska, bölcsibe adnám. És hagynám a francba ezt a fele-fele osztozkodást, mert amellett, hogy nem fair, tökéletesen életszerűtlen is.

Ja, és ha dolgoznék, akkor ilyen férj mellett az a minimum, hogy egyik torokgyulladás az enyém, a másik szigorúan az övé. 2 hét nyári szabadság az enyém a gyerekekkel, 2 hét az övé. De Istennek hála, az én férjem nem ilyen.

2013. jún. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
72%

Utolsó miért szerinted az apa elvárása rosszabb, mert szerintem nem.

Anya elakarja vetetni a gyereket mert nem engedhetik meg, hogy 3. évig otthon legyen a gyerekkel.

Apa meg azt akarja, hogy TGYÁS után visszamenjen dolgozni, és a nyugdíjas nagyi vigyáz rá, aki egész életében ezt csinálta.

2013. jún. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
46%
Döntsék ők el, de egy ilyen dolognak így is úgy is vállás lesz a vége. Ha megtartja apuka lép le ha elveteti akkor meg anyuka dobja ki.
2013. jún. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 A kérdező kommentje:

Nem az anyagi részét felezzék, hanem pont a gyakorlatit. Apuka szeretne a gyerekkel is lenni ha már így alakult, nem csak pénzforrásként funkcionálni.


Mivel olyan a munkájuk, mindenképp csak úgy tudnák megoldani hogy reggel apa viszi a gyereket, délután anya megy érte. Ezzel nincs baja az apukának, ezt szívesen vállalja. Csak azt nem, hogy ő dolgozik 8+órát és szinte nem is látja a gyerekét meg a feleségét.

2013. jún. 16. 15:16
 15/53 anonim ***** válasza:
34%

12-esnek: a kérdező azt írta, hogy az apa nem igazán szeretné a gyereket. Nem az anya nem szeretné, hanem az apa. Olvasd el figyelmesen. Elfogadom, hogy vannak élethelyzetek, amikor 6 hónapot lehet otthon lenni egy babával. És anyának utána dolgozni kell. Ezzel nekem nincs bajom. Nekem a fele-fele patikamérlegezéssel van a bajom. Meg azzal, hogy azon múljon valakinek a gyereke sorsa, hogy apuci vagy anyuci hajlandó-e a 8 órán felül még dolgozni valamit. Ez már nem kommunizmus, hogy 8 óra munka, 8 óra pihenés, 8 óra szórakozás legyen a vezérelv. Mondd: ki tud ma Magyarországon 8 óra munkából megélni?

És nézd meg a kérdést: fogyasztási hitel igen, gyerek meg nem?!?! Hát hogy van ez? Tudod, én inkább éhen döglök, de a gyerekem éhezik és nem kell nélkülöznie.

2013. jún. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
50%
Gyerekem NEM éhezik, természetesen; ezt akartam írni.
2013. jún. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:

"kérdező azt írta, hogy az apa nem igazán szeretné a gyereket. Nem az anya nem szeretné, hanem az apa. Olvasd el figyelmesen"



Ezt is írta a kérdző.

Akarja, de annyira nem, hogy másodállást vállaljon miatta.

2013. jún. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 A kérdező kommentje:
Bár nem tartozik a tárgyhozt, hitelt azért vett fel a nő hogy a beteg anyjának a kezelését tudja fizetni, mert a tb nem állta.
2013. jún. 16. 18:16
 19/53 anonim ***** válasza:
És hogy lehet akarni egy gyereket, hogy annyira nem...? Most akkor igen vagy nem?
2013. jún. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
95%
Gyereket akar de nem akar 12-16 órát dolgozni, hogy anyuka otthon lehessen a gyerekkel 3 évig. Ő is szeretné látni, hogy a gyerek nő fejlődik, nem csak a pénzt leadni. Mi ebben olyan bonyolult.
2013. jún. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!