Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Férj-feleség külön élnek....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férj-feleség külön élnek. Feleségnek születik gyermeke új párjától. Gyerek a férj nevére lett anyakönyvezve. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Feleség külföldön él és kéri a férjet,hogy rendezze el a válást,ahogy azt annak idején ígérte,hogy megteszi.A férj fenyegtőzik,hogy legyen levéve a gyerek a nevéről,különben semmi hivatalos papírt nem ír alá közös gyermekükre vonatkozóan (pl. hozzájárulás a letelepedéshez az adott országban).A feleség erre visszavág,hogy a válás után ugyanúgy igényhelhet gyerektartást a csecsemőre,aki nem is az ővé.Mire a férj: ha kiderül,hogy nem az övé,visszaigényli a folyósított tartásdíjat és még kártérítésre is jogosult.Feleség: "Akkor miért nem intézed el most az egészet?"

2013. márc. 14. 11:09
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
88%
A feleségnek volt teljes 9 hónapja (meg előtte míg új pasit talált és eljutottak odáig, hogy felcsinálja) arra, hogy intézzen valamit. Nem értem, ha új életet kezd új családot alapít, akkor miért nem képes valamit tenni, miért azt várja, hogy majd az ex intézkedik.
2013. márc. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az 1.-vel, volt ideje az anyukának intézkedni.
2013. márc. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
90%
Amíg hivatalosan él egy házasság, minden akkor született gyermek a férj nevén szerepel. Ugyan, miért nem tudtad te intézni a válást?Akkor a közös gyermek tartásáról is ítélkeztek volna egyből.
2013. márc. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
3%
Az új pasinak egyszerűen egy apasági nyilatkozatot kellett volna tennie és ennyi. A feleség nem tud mit intézni.
2013. márc. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

A feleség is hibázott. Ha látta, hogy a férj nem cselekszik, akkor neki kellett volna intézkedni. Gondolom nem a világ végére költözött. Vagy felkeresni egy szakértőt, hogyan tudja elintézni a válást, a kicsi nevével a dolgokat.

Mindkét fél hülyén viselkedik, és ahogy látom már megint a közös gyereken csapódik... Nem értem hogy mi lesz az emberekkel váláskor? Megőrülnek? Én is váltam, egyáltalán nem mondanám, hogy barátian, de a gyerek érdekében mindketten vagyunk annyira értelmesek, hogy normálisan viselkedünk. Közben annak örülünk hogy mi már nem vagyunk egy pár, de a gyerekünknek a szülei vagyunk.

2013. márc. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Az a véleményem hogy két erősen gyenge gondolkodású, érted buta ember marakodik olyan dolgokon amit könnyedén, vita nélkül is megoldhatnának.

Kezdjük azzal hogy elválni az asszony is eltud. bemegy a konzulátushoz és elkér minden olyan formanyomtatványt ami kell a válóperhez. Ott a jegyző előtt aláírja a válóperi papírokat, és a levelet a konzulátuson hitelesítik. Majd elpostázzák ahhoz a bírósághoz akik foglalkoznak a válóperrel. A férj megkapja az időpontot, ahova bemegy, az asszony távollétében egy ügyvéd képviseli majd. Lám el is váltak.


Azt hogy a gyermek a férj nevén van ez így törvényes. Mindig is így volt. Ha nincsenek elválva akkor automatikusan a férjet jelölik apának. Ebben az esetben is igénylést kell beadni ahol a biológiai apa vállalja a gyermek apaságát, és a férj lemond a gyerekről.


Amivel a feleség fenyegetőzik hogy válás után kérhet gyerektartást az tényleg röhej.. Ekkor kérdeztem magamtól hogy ez a nő tényleg ennyire buta vagy csak megjátssza?? Mert ha elkezdené a gyerektartás levonását szorgalmazni a férj tényleg beperelhetné, és hamar kiderülne nem ő a gyerek apja, és nem csak az eddig fizetett tartásdíjat kéne visszafizetnie az asszonynak, hanem a büntetést is.


Komolyan nem tud két ember normálisan elválni?? Csak a gyereket sajnálom mert ő issza meg a levél 2 felnőtt ember hülyesége miatt.

2013. márc. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
76%

a férjnnek lekell mondani a apai jogairól (a kusza hazai gyámsági törvények miatt) ezt a feleség nem tehetimeg mivel nem ő az apa.

nagyjából minden mást meg csinálhatna.

gyerektartásra az extől nenagyon számitson.

2013. márc. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Szinte egy fillér nélkül hagytam ott a férjemet,mert már terrorizálta a közös 10 éves gyerekünket.Szüleimhez költöztem,a gyerek apja mindent maghagyott magának,még a gyerek ágyát is elvitte magával.Miután munkát találtam ,lett keresetem,mondtam neki,"ha nem intézed,beadom én a válást"erre a válasza az,volt,hagyjam,ő elintéz mindent.Közben jött mégegy csavar az életünkben,külföldre költöztünk,ott megismertem valakit,akitől teherbe estem és nem volt szándékomban elvetetni a gyereket.
2013. márc. 14. 11:21
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Marha intelligensen intézik ám, gratulálok.

A férj nagyon nem tud fenyegetőzni, hogy vegyék le a gyereket a nevéről, azt neki kell intézni. Amúgy anyukának ha annyira fontos volt a válás és látta, hogy a hasa gömbölyödik, a férj meg nem intéz semmit, akkor miért nem lépett ő? Amúgy szerintem ő jobban megszívhatja, mert mivel a férj nevén van a gyerek, feljelentheti a gyámhatóságon, hogy az engedélye nélkül lett külföldre vitetve a gyerek, hozzák szépen vissza. Persze fizethet gyerektartást, de lehet, hogy megéri neki az a pár ezer Ft ha az asszonnyal kitol és köröztetik őt meg a gyereket, és ha legközelebb átlépi a határt, a rendőrség várja őket a reptéren. Volt már ilyen.... Szóval szerintem mind a kettő hibás, de a ki tud a másiknak jobban alátenni játékot a férj nyerheti meg.

2013. márc. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

4:"Az új pasinak egyszerűen egy apasági nyilatkozatot kellett volna tennie és ennyi. A feleség nem tud mit intézni.

"


Ez nem így megy, ha az anya házasságban él, automatikusan a férj nevére anyakönyvezik a gyereket, akkor is ha ott az apajelölt aki állítja hogy az övé, a feleség, hogy igen, a másik az apa, és a férj, aki mondja hogy nem ő az...

2013. márc. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!