Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Jogos ebben az esetben a férj...

Jogos ebben az esetben a férj elvárása szerintetek? Vagy a feleségnek van igaza és a férjnek kéne engednie?

Figyelt kérdés

Mind a ketten dolgoznak, de mivel sok hitel van, nehezen élnek meg. Védekezés mellett teherbe esett a nő. Ő azt szeretné, ha a férfi elmenne másodállást keresni. A férfi viszont nem nagyon akarja a gyereket, azt szeretné ha a nő visszamenne dolgozni a tgyás után. A gyerek nyugdíjas nagyszülővel lenne, aki korábban bölcsödei gondozóként dolgozott.


Ti mit gondoltok, kinek van igaza?


2013. jún. 15. 19:16
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
26%

"És nézd meg a kérdést: fogyasztási hitel igen, gyerek meg nem?!?! Hát hogy van ez? Tudod, én inkább éhen döglök, de a gyerekem éhezik és nem kell nélkülöznie." - hát kérlek kedves #15-ösválaszadó ez úgy van, hogy az ember bármit elvárhat - ÖNMAGÁTÓL. Mindenki saját magát úgy, azért és annyira zsákmányolja ki, amennyire csak akarja - de csak saját magát. Az nem működik, hogy valaki egy másik embert dolgoztasson, használjon ki azért, hogy a saját elvei szerint élhessen, a saját céljait valósíthassa meg.

Tudod, mostanában, hogy gyakori, hogy mire valakinek lejár a GYES-e is és visszamenne dolgozni, már rég nincs meg a munkahelye, és elég nehéz normális állásra lelni, érdekes módon gombamód elszaporodtak a klf "női fórumokon" azok a hölgyek, akik (általában a GYES lejárta előtti 6-8 hónappal) természetesen védekezés mellett természetesen tiszta véletlenül teherbe estek, és szakmányban gyalázzák a párjukat, hogy az "miért nincs mellettük" hogy azt "a megfogant kisembert" mert a "szívük legmélyéről jövő kis hangocska" és "soha nem élné túl ha nem tarthatná meg", egy szóval abszpéút gátlástalan és aljas módon elvárnák, hogy a férfi vállaljon egyre többet és többet, hogy kiszolgálja a babókázhatnékjukat...

Hát nem hölgyeim... ilyenkor fájó szívvel be kell látni, le kell vonni a konzekvenciát, hogy az illető hölgy nem az ember társa, hanem olyan valaki, aki parazitáskodni akar, és ennek eszközeként szül gyereket.


(félreértések elkerülése véget tisztességes, gerinces nő is eshet véletlenül teherbe, lehet abortuszt ellenző is, de könnyen megkülönböztethető - a tisztességes nő az ha abortusz-ellenes akkor előtte is az, és ezt a párja is tudja, és nem "akkor döbben rá" ... egyfelől. Másfelől az első gondolata nem az, hogy hogyan tudná eltartatni magát egy szerencsétlen balekkal, hanem azt keresi, hogy hogyan tudna önmaga többet vállalni ahhoz, hogy a saját elvinek megfelelő módon élhessen, és a párjától ehhez max segítséget kér, nem eltartási igényt jelent be. Ennél a kérdésnél egy tisztességes nőnek az lenne az alapértelmezett, hogy "és amikor lehet visszamegy dolgozni", és fel se merülne benne, hogy a párjával finanszíroztatja meg a babókázhatnékját...)

2013. jún. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
Azt el tudnám fogadni természetesen, ha ő is szeretne babázni, részt venni a baba, később gyerkőc körüli teendőkben. És ez így is van rendjén. Viszont akkor hogy jön a képbe az abortusz? Valaki vagy szereti annyira a saját gyerekét, hogy születése előtt már arra vágyik, hogy első perctől vele legyen, vagy el kívánja vetetni. De nekem a kettő közt olyan fényévnyi a különbség, hogy az egész helyzetben valami nem stimmel. Pláne nem úgy, hogy apuci azért adósodott el, hogy az anyósát gyógyíttassák. Nem sok a gyerekét valóban nevelni kívánó apuka megy bele ebbe a boltba, hogy anyós igen, saját gyerek nem. Nem lehet, hogy a kérdés kitalált? Ráadásul az első infó az, hogy apuka nem is akar kistestvérkét, aztán meg mégis, de nem annyira, hogy pluszban ráfordítson a szülőpár.
2013. jún. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
58%

Abortusz szerintem úgy került szóba, hogy a nőnek nem tetszik, hogy ő csak 6 hónapig lenne otthon vele utána meg az anyós vigyázna rá.

Mindegy ebben a szituációba számomra egyértelműen a férfinak van igaza, és szerintem a nő kérése az, hogy az apa napi 12 órákat dolgozón nem jogos elvárás..

2013. jún. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
48%

Ha az lenne az "ára" a születendő gyerekemnek, hogy 6 hónapig lehetek otthon vele, akkor belemennék. Bár megjegyzem, az én egykori - családi adókedvezmény nélküli - fizetésem, meg a GYEDem között kemény 2000 forint különbség van a fizetés javára. Adókedvezménnyel együtt ez akkor 22000 forint. Ennyiért elmenni egy teljes állásra? Mint írtam, én inkább keresném annak a lehetőségét, mivel, s hogyan egészíthetném ki ezt az összeget. Természetesen emiatt is le lettem pontozva...

Gyanítom, hogy anyuka itt sem keres milliókat, mert akkor nem nehezen élnének meg. Lehet, hogy az ő esetében is a mellékkereset volna a megoldás.

Az viszont tény, hogy minél több gyerek, annál több a teher az apa és az anya vállán is. Jóérzésű szülők meg nem sopánkodnak ezen.

2013. jún. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
13%
Jóérzésű emberek nem pakolnak a másik ember vállára terheket annak beleegyezése nélkül, akarata ellenére... pláne nem olyannak nem, akit elvileg "szeretnek"... a kérdésben szereplő nő legalább nézzen mélyen önmagába, és a továbbiakban ne hazudja azt, hogy szereti a férjét - önmagának se.
2013. jún. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
57%

Magamra vetítek!


Ha nehezen élünk meg igyekeznék mihamarabb dolgozni menni, hogy a Páromnak ne kelljen másodállást vállani vagy bármi hasonlót! Azért ilyen feszített tempónak nem tenném ki (azzal együtt hogy ezt az én páromnak nem lehet elmagyarázni, nálunk ő akart nagyon babát! Mostmár mind a ketten így gondoljuk, hogy jöjjön, sikerült a bogarat a fülembe tennie :) !)

De ha a megélhetésünk közel se lenne biztos, nem szülnék egy gyereket azért hogy a párom kétszer annyit dolgozzon és 40 évesen az infarktus agyvérzés vagy bármi elvigye mert a szervezete feladja!

2013. jún. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
42%
Azért nem kell dupla munka. Picit többet vállal az apuka és az anyuka és összehúzzák a nadrágszíjat. Inkább a fölösleges dolgokról mondanék le. Egy kisgyerek NEM pénznyelő automata. Csak divat ma úgy ábrázolni a szülővé válást, hogy hű, micsoda nagy áldozat az. Meg hogy mindenből a legszebbet, legdrágábbat kell megvenni, holott az a csecsemő egyáltalán nem tudja, milyen márkájú pelenkát húznak a fenekére. Meg hogy mi van a kis ruhácska címkéjére írva...
2013. jún. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
59%

"Egy kisgyerek NEM pénznyelő automata"


Igen de nem is erről van szó, ha sok a pénzkiesés ami adott ha valaki elmegy gyed-re, akkor a sok hitelre amit a kérdező írt is fizetni kell.

2013. jún. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
52%

A kérdés nem a ruha cimkéjéről szól, hanem erről: " Védekezés mellett teherbe esett a nő. Ő azt szeretné, ha a férfi elmenne másodállást keresni. A férfi viszont nem nagyon akarja a gyereket, azt szeretné ha a nő visszamenne dolgozni a tgyás után. A gyerek nyugdíjas nagyszülővel lenne"


Szerintem meg mélyen erkölcstelen az a nő, aki a férjét küldené másodállásba pusztán azért, mert ő a "szíve legmélyéről jövő hangocskára" akar hallgani, meg babázni akar... Sziveskedjen mindenki pl. a saját kontójára vállalgatni dolgokat.... az biztos, hogy én ilyen kondíciók között, mint ami ennél a kérdésnél áll SOHA nem mennék el ezért másodállásba, a nő meg csinálna, amit akar...

2013. jún. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
16%

"pusztán azért, mert..." Pusztán azért. Igen pusztán azért, mert gyereket vár. A férjétől. Az ő KÖZÖS gyereküket. Jó, hogy nem azt írod: "mellesleg", esetleg "elhanyagolható módon"...!

Nekem meg a kérdés arról szól, hogy "A férfi viszont nem nagyon akarja a gyereket."

Mi az, hogy nem nagyon akarja? Kicsit akarja? Hogy lehet egy gyereket nem nagyon akarni? Csak úgy akargatja? Miért, ő nem volt ott a gyerek fogantatásakor?

Nekem azzal alapvetően nincs bajom, hogy a nő 6 hónap után dolgozzon. Hozhatja így az élet, bár megjegyzem, a GYED meg a tényleges fizetés között általában nincs annyi különbség, hogy 2 évnél korábban megérje újra munkába állni. De hogy egy apa nem nagyon akarja a tulajdon gyerekét?

2013. jún. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!