Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Jogos ebben az esetben a férj...

Jogos ebben az esetben a férj elvárása szerintetek? Vagy a feleségnek van igaza és a férjnek kéne engednie?

Figyelt kérdés

Mind a ketten dolgoznak, de mivel sok hitel van, nehezen élnek meg. Védekezés mellett teherbe esett a nő. Ő azt szeretné, ha a férfi elmenne másodállást keresni. A férfi viszont nem nagyon akarja a gyereket, azt szeretné ha a nő visszamenne dolgozni a tgyás után. A gyerek nyugdíjas nagyszülővel lenne, aki korábban bölcsödei gondozóként dolgozott.


Ti mit gondoltok, kinek van igaza?


2013. jún. 15. 19:16
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
54%
Ja és mielőtt azt írod, hogy én is férfi vagyok nem én nő vagyok.
2013. jún. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
13%

SzenTTé avatni, de mindegy.

16 hónapos a lányom, és szoptatom úgy egyébként.

Azt nem kéne szerencsenmosdatni, aki képes arra, hogy a saját förtelmes önzése miatt a tulajdon gyerekét ölje meg.

2013. jún. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
60%
Figyelj, ha az én gyerekem élete múlna ezen, én elmennék 2 műszakba is. Egy percig sem gondolkodnék. És az a szomorú, ha valaki nem így gondolja.
2013. jún. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
79%
Én meg nem venném el a gyerekemtől az apját, hanem visszamennék dolgozni, ha már a hitelt az én anyukámra vettük fel.
2013. jún. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:

Mondd, ki mondta, hogy anyuka ne menjen vissza dolgozni? Te most kivel ellenkezel? Mert velem nem, az biztos. Azt mondtam, ha szükséges, menjen vissza, persze.

Itt az abortusz, a "Lenni, vagy nem lenni" a kérdés.

2013. jún. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
44%
#45, akkor min vitatkozol, amikor a kérdésben egyértelműen ez van, hogy "A férfi viszont nem nagyon akarja a gyereket, azt szeretné ha a nő visszamenne dolgozni a tgyás után." - tgyás szerény sejtésem szerint csak élve szülés után van, abortusz után nincs. Tehát tökéletesen igaza van a férjnek, aki azt mondja, hogy a felesége - ha akar - szüljön nyugodtan, csak utána sziveskedjen visszakavarni a munka világába a lehető legrövidebb idő után. Ennyi. Nem akarja géppisztollyal abortuszra kergetni - csak épp eltartani se azon az áron, hogy ő másodállást vállal.
2013. jún. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
50%

#43, ha a GYERMEKEM élete múlna ezen, akkor természetesen ez nem kérdés, szerintem senki számára sem. Viszont egy embrió attól, mert felerészben az én genetikai anyagomat hordozza, még nem "A" gyermekem, hanem "EGY" - tőlem származó - embrió, tehát ott bocs, de ez erősen mérlegelés és döntés kérdése lenne. Attól mert számodra egy embrió művi abortusza egyenlő az ember gyermekének megölésével, ezt nem mindenki gondolja így. Kedvenc példámmal élve, egy (szemes) tojás genetikai összetétele is megegyezik a tyúkéval, és ehhez képest a mai városi emberek 90%-a nem bírná átvágni a tyúk torkát, de a tojást bármelyikünk feltöri, és beleönti a forró olajba... nem? A genetikai azonosság messze nem jelent valódi azonosságot, két egypetéjű ikernek is 100%-ban azonos a genetikája, azt mégse azonos emberek.

Szóval persze, a gyerekemért nyilván bevállalnám a másodállást. Egy tőlem származó embrióért viszont kevéssé valószínű. És akkor anyuka - lévén nála a végső döntés - szabadon eldönti, hogy megteremti másként a megélhetésből hiányzó részt, vagy nem vállalja be a terhességet. Pont, ahogy ebben a kérdésben szerepel.

2013. jún. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
0%

Olyan szánalmasak vagytok, hogy egy kitalált problémán vitatkoztok! Főleg a 48%-os. Lehet én nem tudok olvasni, de én nem láttam sehol, hogy valaki el akarná vetetni a gyereket. Azon kívül, hogy ebben a témában van, a kérdező nem írt semmit abortusztról és arról sem, hogy ki akarja! Mi van ha az anya?

Amúgy nehogymnár valaki azért szent legyen mert diétázik meg nem kávézik! :D Hogy oda ne rohanjak, mekkora áldozat! Majd mindjárt elkezdem sajnálni. Ez alap kéne, hogy legyen minden normális embernek, gyerek nélkül is.

2013. jún. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
39%

Figyelj, te biztosan az "emberek - munka,kollégák" rovatot nézegeted! Ezt a kérdést viszont a "gyermekvállalás/nevelés - terhesség megszakítása" kategóriában adja ki a rendszer. Megmondanád nekem, ilyen kontextusban mit jelent, hogy a férji "nem igazán akarja a gyereket"?

Ha állást keresel, sok sikert!

2013. jún. 21. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
A kérdező azt is írta, hogy a férfi azt szeretné, ha a KÉPZETT nagymama (ez is luxus nem sok mindenkinek jut!), és a feleség menjen dolgozni. Azt viszont nem írta le szó szerint, hogy a férfi abortuszt akar. Mi van ha a nő akarja mert ő nem hajlandó dolgozni? Magyarán semmit sem tudtok biztosra de úgy veszekedtek, mintha a világ függne tőle.
2013. jún. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!