Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mennyibe kerül egy abortusz most?

Mennyibe kerül egy abortusz most?

Figyelt kérdés
Csak az irjon aki télleg tudja. Am nem nekem kell, hanem egy barátnőmnek

2013. jún. 15. 22:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%
30 ezer és már nincs semilyen kedvezmény, aki nem dolgozik is ennyit fizet vagy szül....
2013. jún. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
a brtnőm 17 éves, nincs munkája... akk neki sem? de köszi
2013. jún. 15. 22:14
 3/11 anonim ***** válasza:
32%
neki sem
2013. jún. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%
30.000Ft (én április 2-án voltam bent kórházban mert gond volt az apróságommal, és akkor találkoztam egy lánnyal aki abortuszra várt, ő azt mondta kaptak "kedvezményt" mert csak 23.000Ft fizettek érte, de nem faggattam ki a "kedvezményről")
2013. jún. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
28%
május 1-tól nincs
2013. jún. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%

A terhességmegszakítás térítési díja

Főszabály szerint a beavatkozás térítésköteles, a díjat az Egészségbiztosítási Alap számlájára kell befizetni. Szociális helyzet függvényében, anyagi rászorultság alapján lehetséges, hogy a kérelmező csupán a térítési díj felét vagy csak 30%-át fizesse meg, illetve indokolt esetben egészében mentesüljön a díjfizetés alól.


Az Országos Egészségbiztosítási Pénztár közleménye alapján 2011. január 1-től az abortusz térítési díja 29 710 Ft.


50 %-os kedvezményre jogosultak gyermekgondozási segélyben, gyermeknevelési támogatásban, átmeneti járadékban, rendszeres szociális járadékban, egészségkárosodási járadékban, öregségi nyugdíjban, rokkantsági járadékban, rokkantsági nyugdíjban, baleseti rokkantsági nyugdíjban részesülők. A térítési díj összege 14 855 Ft.


A térítési díj 30%-át, 8 913 Ft-ot kell megfizetnie azoknak, akik munkanélküliek járadékában, álláskeresési járadékban, álláskeresési segélyben, ápolási díjban, átmeneti segélyben, kiskorúak járadékában, rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben, rendkívüli szociális segélyben, vállalkozói járadékban, keresetpótló juttatásban, rendelkezésre állási támogatásban részesülnek.


Térítésmentes a beavatkozás a magasabb összegű családi pótlékban, fogyatékossági támogatásban, vakok személyi járadékában, rendszeres szociális segélyben részesülőknek.


Egyébkén itt van táblázatban:

[link]

2013. jún. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
36%
Mindenesetre olcsobb a vedekezes....
2013. jún. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
10%
Szülői beleegyezés is kell hozza es a szulo jövedelme számít.
2013. jún. 16. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
barátnőm gumi mellett esett teherbe... még nem tudom h az anyujáék tudják e.
2013. jún. 16. 10:15
 10/11 anonim ***** válasza:
35%
Kérdező (#9), a döntés mindenképp a barátnódé, a szülőknek alapesetben valóban alá kell írni a műtéti beleegyezést (ahogy minden más nem életmentő beavatkozásnál is), de ha a szülők erre valami okból nem hajlandók, a gyámügy pótolja. Korlátozottan cselekvőképes fiatalkorú esetén pedig a beavatkozás nem a terhesség 12. hanem a 18. hetéig végezhetó el - persze azért ha eldöntötte, akkor utána mindenképp jobb a lehető legrövidebb időn belül túlesni rajta, mert a szövődmények valószínűsége a terhesség korával párhuzamosan nő.
2013. jún. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!