Hogy lehet valaki ilyen érzéketlen? Ti hogy reagálnátok?

Figyelt kérdés

Az egyik barátnőmnek abortusza volt. Kérdeztem hogy tudok-e segíteni, hogy van. Mondta hogy jól, nem akart több gyereket mert nem bírna hárommal, ő nem fog idegileg kikészülni. Inkább megkönnyebbült.


Nem gondoltam, hogy ilyen önző.


2013. júl. 6. 16:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
nem biztos, hogy önzőségből mondta, lehet csak így védekezik a fájdalom ellen, hogy megszakította a terhességet. Barátnőm legalábbis így "vészelte" át az abortuszát,amikor kiderült, hogy beteg a baba, nem szülheti meg, ő azt mondta, hogy azt mondja magának is, hogy "jobb", hogy így történt, és "inkább most, mint hogy 6-7 hónaposan legyen baj". Ő így védekezett az ellen a fájdalom ellen, hogy nem szülhette meg a várva várt babáját :-(
2013. júl. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem nincs jól. Mármint lehet hogy jól érzi magát azzal hogy próbál nem gondolni arra, hogy éppen megölt egy benne fejlődő testet, de ez később többszörösen fog kibukni.. De ha én nem akarnék gyereket és becsúszna én is mindenféleképpen elvetetném.
2013. júl. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem volt beteg a baba. Csak ő nem akart több gyereket, ezért vetette el.
2013. júl. 6. 16:07
 4/15 anonim ***** válasza:
93%
Bármennyire is furcsán hangzik: joga van hozzá. Ha nem akarsz vele barátkozni, ne barátkozz, de ne ítélkezz felette.
2013. júl. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
20%
Most megkönnyebbült, de valószínűleg lesz az életében egy olyan pillanat, amikor nem csak tudatilag (mert úgy már talán most is), hanem érzelmileg szembesül azzal, amit tett. Úgy igazán mélyen. És ez a pillanat elkövetkezhet 1-2 év múlva, 10-20 év múlva illetve a halála pillanatában is akár. Talán senki nem fog róla tudni, egyedül csak ő... Na ez az, amit én például egyáltalán nem irigyelnék tőle, mert én ezt a felismerést irtózatosnak, megváltozhatatlannak és átlényegítőnek képzelem el.
2013. júl. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
54%

"Miután megkaptam az altatóinjekciót, semmire sem emlékeztem addig, amíg az

ébredőszobában fel nem ébredtem. Egy nővér volt mellettem, aki a kezemet fogta.

Arra is emlékszem, hogy öklendeztem és halálosan betegnek éreztem magam. Az

elvégzett beavatkozásról semmit sem tudtam. Amikor visszavittek a kórterembe,

barátnőm, Zsuzsi bejött megnézni és én elkezdtem zokogni. Nem is tudtam, hogy

miért sírok, de utána tejesen megnyugodtam. Aznap délután taxival mentem haza.

Amikor hazamentem a lakásomba - Zsuzsi velem jött -, egyszerűen ledőltem a

díványra és a megkönnyebbülés érzése öntött el. Az elmúlt hetek aggódása,

izgalma egyszerűen elmúlt. Egy percig sem sajnáltam, ami történt. Úgy

gondoltam, hogy a döntés helyes volt és a vállamról nagy súly esett le. Újra

visszamehetek az életbe. Úgy éreztem, hogy a rémálomnak vége. "

Nem kétséges, hogy a terhességmegszakításon átesett nők nagy részénél a

megkönnyebbülés az egyik fő érzelmi utóhatás."

[link]

2013. júl. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
98%

Megkönnyebbült, így könnyebb neki lelkileg. Nem lehettek valami jó barátok ha a háta mögött elítéled őt.

Kívánom sose kerülj ilyen helyzetbe, ne ítélkezz! Ha valóban barátnőd ismerned kellene mi zajlik a lelkében..

2013. júl. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%
Na ya, azt hiszem, az ilyenféle barátokra vonatkozik az ismert mondás: "a barátaimtól védj meg Uram, az ellenségeimtől majd megvédem magamat"
2013. júl. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%

Miért lenne önző? Hihetetlen, de az emberi teljesítőképesség VÉGES. A gyereket nemcsak anyagilag, hanem FIZIKAILAG ÉS SZELLEMILEG is bírni kell. Kettő bőven lefoglalja az embert, kimeríti, meg lehet könnyebbülni, hogy végre nem olyan picik, nagyobbak, nem mindenki álma, hoghy újra kezdje. Ennyire volt ereje, több nem fér bele. Mi ebben a különös.


Felesleges hülyébbnél hülyébb irományokat, verseket írogatni. Más érzéseit nem lehet megérteni, ő tudja, mit miért tett. Én megértem, hogy megkönnyebbült, túl van rajta... És nem biztos, hogy megbánja.


Egy 4 gyerekes

2013. júl. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
89%
Nem igazán vagy a barátnője. Az én barátnőm, amikor kiderült, hogy ikreim lesznek, és bizonytalan voltam, mi legyen, azt mondta, akkor vagy abortusznál fogja a kezem, vagy aa szülészetre jön látogatni. Végül a szülészetre jött. De azt nézte, hogy bárhogy döntök, mellettem áll.
2013. júl. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!