Elvetetni vagy sem? Egy hónapja terhes vagy. Besikerült a baba, nem terveztétek hisz Te nagyon egészégtelenül élsz napi fél doboz cigi, heti alkoholfogyasztás, sok gyógyszer. Lehet még ezek után még egészséges a baba vagy jobb megoldás az abortusz?

Figyelt kérdés
Nem saját példa, remélhetőleg.. csak a véleményekre lennék kíváncsi. Ki mit tenne ebben a helyzetben??
2013. szept. 17. 15:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Leteszed a cigit, nem fogyasztasz alkoholt és az orvossal olyan gyógyszert iratsz, amit lehet terheseknek szedni.


Ez ennyire egyszerű.


Mindenre van megoldás, csak akarni kell.

2013. szept. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
megtartottuk:-D mikor pozitivat teszteltem abbahagytam a cigit, es nem is ittam többet. szóltam azért rola a dokinak, de nevetve legyintett, h jol van ez a rendszer kitalalva., ne aggodjak.Mar elmult ket éves es szerencsére teljesen egészséges:-)
2013. szept. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha akarják a babát, semmi baja nem lesz. EGy orvos-genetikus mondta, hogy az első hónapban az összes károsodott sejt cserélődik, pont azért mert általában ilyenkor még nem tudatosan figyel a kismama magára. Tehát, innentől no alkohol és cigi és egészséges lesz.
2013. szept. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Honnan számít az 1 hónap? A terhességet az utolsó menstruáció első napjától számolják, tehát amikor nem jön meg, már 4 hetes vagy. Ekkor még bőven nem ártottál a gyereknek. A legrázósabb időszak a 6-12. hét, akkor nő ki mindene. Az alkohol MÉG nem ártott, a cigi rendellenességet nem okoz, csak kis súlyt és koraszülést. A gyógyszer rázósabb, nem mindegy, mit szedtél - ezt orvossal kell megbeszélni.

Ettől még a baba nagy valószínűséggel egészséges lesz. Amúgy meg hatmillió vizsgálat van terhesség alatt, sok rendellenesség a 12. hét után derül ki, akkor veszik el a babát. (És olyan nőkkel is megesik, akit totál egészségesen élnek.) Tehát ha akarnád a gyereket, akkor érdemesebb lenne akkor dönteni az elvételéről, amikor kiderül, hogy beteg, addig meg mindent megtenni, hogy ne árts neki.

2013. szept. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!