Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Megtartanátok akkor a babát,...

Megtartanátok akkor a babát, ha a saját életetek kerülne veszélybe a terhesség és a szülés során?

Figyelt kérdés
A baba egyébként egészséges.
2013. okt. 15. 13:34
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
Hányadik hétben jár a barátnőd?
2013. okt. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
31%
Nehez kerdes... Nagyon remelem, hogy lenne annyi lelkierom, hogy megtartsam. Szerintem igen. De erre nem lehet igy valszolni, plane tanacsot adni.
2013. okt. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
82%

Szia,én most hasonló helyzetben vagyok mint a barátnőd.Vagyis talán kicsit jobb az én esetem,de leírom neked.

Nekem egy nem diagnosztizált autoimmun betegségem van,vérzékeny vagyok és megvan nagyobbodva a lépem.Nekem is azt tanácsolták,hogy ne vállaljak babát mert nagyon ronthat az állapotomon és veszélyes lehet rám is.Mégis "becsúszott" a baba,nem részletezem, mit hibáztunk,nem ez a lényeg.Nagyon megijedtem,és kb.1 hétig zombi voltam,hogy most mi lesz velünk.Dokitól dokiig mentem.Hetekig mást sem csináltam,több véleményt akartam hallani.Már ott tatok,hogy akkor sem vetetném el ha komoly kockázat lenne rám nézve.15 hetes terhes vagyok és már eljutottam arra a szintre,hogy Ö a legfontosabb...persze ez a kötödés 6 hetesen még nem volt ennyire kialakulva bennem,de akkor is tudtam,hogy nem akarom elvetetni,de ha azt mondták volna lehet megteszem...nem tudom...Most próbálok olyan biztosítót találni aki vállal igy is mert ha esetleg valami balul sül el akkor legyen miből gondoskodni az apukájának a babáról. Szerencsére nálam azt mondták a dokik ,hogy az én esetemben két verzió van,vagy nagyon javít az állapotomon vagy nagyon ront rajta a terhesség.Nagyon úgy néz ki,hogy javít :) jelenleg már abban bíznak a dokik,hogy ez a baba talán tünetmentessé "varázsol" engem.Szerencsére a baba jól van és én is.Még az egészséges kismamákhoz képest is jól vagyok ,mindenki csak néz mikor elmesélem,hogy hogy viselem :)ami még rizikó lehet nálam az az,hogy vérzékeny vagyok,de ezt is megtudják oldani majd,csak kicsit kockázatosabb a dolog.De ez van,nem érdekel semmi,csak jól legyen és én is ,mert szeretném felnevelni és vele lenni sokáig :)

2013. okt. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőd szervezete teljesen le van gyengülve, a baba még jobban kimerítené a szervezet vésztartalékait is. Így életesélyei csökkenek.Felépül a barátnőd,(mert felépül,ez nem kérdés) aztán ha más nem marad, örökbe fogadnak egy egészséges kisbabát.

Mielőbbi egészséget, és boldog,teljes életet kívánok a barátnődnek!

2013. okt. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%
A baba lehet, hogy egylőre egészséges, de valljuk be ilyen dózusú kezelések mellett, illetve a barátnőd szervezetét figyelembe véve szerintem józan paraszti ésszel is egyértelmű kevés esély lenne rá, hogy egészségesen szülessen (persze nyilván biztosat - már ha tud - orvos mondhat). Betegen pedig egy beteg babát, felelőtlenség, öngyilkosság bevállalni. Neki most elsősorban saját maga miatt kell erősnek lennie, és a saját életéért küzdenie. Ha megszületik a baba és ő mondjuk túl is éli, hogy fog ellátni egy csecsemőt, ha maga is ápolásra szorul? Sehogy. Én kívánom, hogy minél előbb jöjjön rendbe a barátnőd, és később szültehessen egészséges gyermeke!
2013. okt. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
78%

Elnezest kerek, de mekkora szivtelenseg kell a 23as lepontozasahoz... Hihetetlen.

23asnak irnam, hogy le a kalappal!!! Nagyon tiszteletremelto a dontesed. Remelem, hogy minden rendben lesz veletek, sok boldogsagot kivanok es egeszseget!

2013. okt. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:
Én senkit sem pontoztam le, az valaki más volt.
2013. okt. 16. 09:35
 28/37 anonim ***** válasza:
70%
A terhesség borzasztóan megviselné a bartnőd amúgy is gyenge szervezetét. Nem tartanám meg. Szerintem a baba és a mama életét is veszlyeztetné a terhesség.
2013. okt. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményeteket. Úgy tűnik a természet megoldotta a kérdést. Nemrég hívott a barátnőm férje, hogy a klinikán vannak és elvesztették a babát. Nagyon sajnálom őket, de legalább nem nekik kellett meghozni ezt a szörnyen nehéz döntést. :-(

Remélem hamarosan komplikációk és veszélyek nélkül fognak tudni vállalni egy kisbabát.

2013. okt. 16. 12:07
 30/37 anonim ***** válasza:
Nem mivel már van két fiam akiknek szükségük van az anyjukra.
2013. okt. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!