Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Megtartanátok akkor a babát,...

Megtartanátok akkor a babát, ha a saját életetek kerülne veszélybe a terhesség és a szülés során?

Figyelt kérdés
A baba egyébként egészséges.
2013. okt. 15. 13:34
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%

Szia,23-as vagyok...nem mondanám,hogy nagyon megvisel a lepontozás.:) Tudom ,láttam milyen véleményen vannak itt többen és azért írtam,hogy lássa a másik oldalt is.Gondoltam,hogy jönnek majd a lepontozások,de annyira nem is lett vészes ezzel a 91%-al mint gondoltam.De köszönöm amit írtál,jól esett :)

A babám nekem nem volt veszélyben,csak én,vagyis ugye ezáltal persze ö is ,de nem nagyobban mintha elvetettem volna.Végig mig folytak a vizsgálatok,mindenki egyetértett azzal,hogy Ö jól van ,csak én is jól legyek.Az meg az én döntésem,hogy megtartom -e ennek ellenére.Persze más egy rákos állapot ahol esetleg kemo is volt.De nálam semmi ilyesmi nem volt.És igen,valószínűleg beteg lett volna a baba vagy a barátnőd szervezete nem bírta volna a terhet ezért ment el a baba,amit nagyon sajnálok,de biztos,hogy ennek oka volt.Kívánom,hogy hamar gyógyuljon meg a barátnőd és mihamarabb egészségesen lehessen neki egy babája.Nincs lehetetlen....

2013. okt. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm amit írtál! Neked is minden jót kívánok!
2013. okt. 17. 08:55
 33/37 anonim ***** válasza:
5%
Én egy kicsit önzésnek tartom,ha valaki ilyen súlyos betegséggel babát hoz a világra.Mert elképzelhető,hogy a baba egészséges lesz,és rendben megszületik,de gondolni kell az utána lévő időszakra.Korántsem biztos,hogy az anya felépül a betegségéből,vagy esetleg a terhesség nem gyorsítja e fel a folyamatot,és lehet hogy az a pici baba nem sokára anya nélkül marad.Én továbbra is azt mondom,hogy semmi esetre sem.
2013. okt. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
59%

Engem is lepontoztak, mert azt írtam, hogy elvetetném. Szerintem ne legyünk már ennyire képmutatóak. Az anya élete is fontos, nemcsak a babáé. A természet megoldotta és nem volt véletlen.

Kedves kérdező! Jobbulást a barátnődnek!

2013. okt. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
80%

Itt nem a tervezésről, hanem egy már élő terhességről szólt az eredeti kérdés. Ilyenkor pedig nekem visszás az a kifejezés, hogy akkor önző, ha nem veteti el - még ha ez is egy adott esetben a kisebbik rossz a szereplők többségének.

Bár az én esetem teljesen más, mert nem így indult a terhességem, a végén mégis elég nagy esély volt rá, hogy ott maradok - de ha így is történt volna, azért a gyerekemnek eléggé kiterjedt, szerető, nomális és segítőkész rokonsága van, kezdve ugye apjával... És az intenzíven feküdve ezért hálát is adtam és nem éreztem úgy, kár volt belevágni, inkább azt, hogy ez talán az egyetlen dolog, amiért megéri.

2013. okt. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
Nem tartanam meg,mert mar van 4 gyerekem nem kockaztatnek.
2013. okt. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
78%
Én megtartanám. Méghozzá tiszta önzésből. Egy ilyen betegségből nem biztos hogy felépülnék, és szeretném átérezni, hogy mit jelent anyának lenni. Lehet azért érzem így mert 2 hónapja szültem és még mindig az élmény hatása alatt állok, nagyon boldoggá tett engem. Szóval ha meg is halnék, így hogy van a kislányom, már megérte élni.
2013. okt. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!