Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Van itt olyan akinek abortusz...

Van itt olyan akinek abortusz utáni depressziója van?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet ezen túllépni? Már az öngyilkosság is megfordult a fejemben. Nem tudok tovább élni a kisbabám hiánya nélkül. (4 hónapja történt)
2013. okt. 25. 16:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
64%
Te választottad, vagy szükség szerű volt? Mennyi idős voltál, miért történt ? Stb. Beszéld ki magadból, de mindenféleképpen keress fel egy szakembert, mert ez nem játék!!!
2013. okt. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
58%
Próbáltál már segítséget kérni? Rokonoktól, barátoktól, szakembertől?
2013. okt. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Végülis én választottam, mert én írtam alá a papírokat és én mentem be a műtőbe, az már más téma, hogy mindezt zokogva. 19 éves vagyok, a baba születésének időpontjában 4 éves lett volna a kapcsolatom. Első éves vagyok egyetemen, a barátom hallani sem akart róla, azt mondta, ha megtartom akkor elhagy. A szüleim mindenféle k.-nak elhordtak, holott egyetlen férfi volt/van az életemben. Mivel csak egy érettségi van, így nem akartam más nyakára szülni, pláne nem úgy, hogy lelki terrorba, 0 támogatás nélkül lettem volna. Akkor csak sodródtam az árral, de mióta érzem, hogy már nincs itt velem, ürességet érzek, nem csak a lelkemben, hanem konkrétan fizikailag is, nincs értelme az életemnek. Már annyira elfajult a dolog, hogy pánikrohamaim vannak, a házból nem tudok kimozdulni, mert mindenhol rosszul vagyok, ami szédüléssel, nagyon erős izzadással, hányingerrel illetve a legkellemetlenebb, hogy hasmenéssel is jár. Még csak a boltba sem tudok elmenni pánik nélkül.
2013. okt. 25. 17:16
 4/17 anonim ***** válasza:
16%
Figyelj, te választottad, senki nem tartotta a nagykést a torkodnak. Már nem tehetsz semmit, szokd meg a gondolatot, legközelebb talán körültekintőbb leszel. Keress pszichológust ha másképp nem megy.
2013. okt. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
57%

Először is szakíts a "pároddal", ha ezt eddig nem tetted volna meg. Mindig erre fog emlékeztetni.


Aztán keress fel egy pszichológust.

2013. okt. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem bírok szakítani vele, nem tudom, hogy kibírnám-e, hogy még egy embert elveszítek az életemből.
2013. okt. 25. 17:49
 7/17 anonim ***** válasza:
68%

Ne haragudj, de szerintem ez butaság. Bajban nem számíthattál rá, ki tudja mi lesz a következő húzása. De te tudod.


Pszichológus?

2013. okt. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
57%

Azért túl lehet élni. Volt ma 1 kérdés, nézz utána, hogy megbánták-e, hogy volt-e abortuszuk. Az esetek többségében az a válasz, hogy igen, de most is azt tennék, mert tudták, hogy jól döntöttek.


Elhsize, sőt, tudom is, hogy mennyire fáj. Átéltem én is. De ez elmúlik, nem felejetd el, de tompul, sőt idővel rájössz, hogy jól döntöttél.


Rossza kapcsolatba, sima gyesre, munkaviszony nélkül, a szüleid nyakára szülni.... Belátod, hogy nincs értelme. Persze, lehet tengődni 40.000 Ft-ból, meg kérgeteni anyuéktól, de az élet?


Így viszont tanulsz, lesz szakmád, remélhetőleg jó állásod, és ha eljön majd az, aki megérdemel téged (bár a srácot is megértem, hogy nem akarta), akkor majd lesznek gyerekeid.


Sírd ki magad, aztán lépj túl rajta. Menni fog.

2013. okt. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
51%
Igazán buta vagy, ha ezek után ez a pasi mellett maradsz.
2013. okt. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
34%

A depresszió azoknak a betegsége akik ráérnek minden hülyeségen agyalni. Foglald le magad valami értelmes dologgal.

Kisbabád meg nem volt soha, inkább mondanám azt sejtcsomónak/embríónak, de a kisbabától nagyon messze van.

2013. okt. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!