Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért kell minden abortuszos...

Miért kell minden abortuszos kérdésnél felajánlani az örökbe adást?

Figyelt kérdés
Nyilván tisztában van minden kérdező, hogy van ilyen lehetőség is, ő mégis az abortuszt választja. Akkor miért kell ezzel mindig előhozakodni?
2013. nov. 4. 20:57
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
55%

Így van ... sokkal nehezebb ,és nagyobb lelki törést ad egy örökbe adás mint az abortusz ...

Én nem is javaslom az örökbe adást .. és nem is firtatom a miérteket ,mikor valaki az abortusz mellett dönt ,hiszen nyilván megvan rá az oka !!!

2013. nov. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
64%
Annyit még hozzáfűznék ,bármennyire is bicskanyitogató leszek ,hogy bár teszek róla hogy ne kerüljön rá sor .. de ha besikerülne egy terhesség amit tök mindegy milyen okok miatt nem tudok vállalni ,biztos hogy inkább elvetetnék egy kb 6 hetes embriót (ami az én szememben még nem igazán baba),mintsem hogy a szívem alatt hordjam 9 hónapig aztán a születése után mondjak le róla végleg . Lehet elítélni ,én így gondolom ...
2013. nov. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Vilcsianyuja ***** válasza:
75%
Utolsó, ezzel én is egyetértek, csak az a baj, hogy szerintem ritkán érnek oda abortuszra 6 hetesen.
2013. nov. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
32%
#13, a magyar átlag 8-9 hét...és hát mivel a terhességi kort ugye az utolsó menzesz első napjától számoljuk, a 8-9 hetes terhesség az általában pont 6 hetes embrió.
2013. nov. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
32%
Ezért lehetne megoldás a gyógyszeres abortusz, minek húzni a dolgokat, ha valaki ilyen döntést hozott, jobb minél előbb túlesni rajta. Aki meg kihordja és örökbe adja nem hős, hanem egy szemét...sose fogom megérteni...
2013. nov. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
68%
Az abortusztablettára gondolsz? Az mennyivel jobb szerinted, mint a művi beavatkozás?
2013. nov. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
43%

#16, ami azt illeti pont a koraterhességeknél volna előnye, abban a terhességi időszakban még abszolút nincs kórházhoz kötve, teszt pozitívvá válik, UH kimutatja, nő résztvesz a tanácsadáson, 3 nap gondolkodás után már mehetne egyből a nőgyógyászhoz (a második családvédelmis kör t.i tök felesleges, ott a tanácsadó már csak adminisztrálja a nő döntését, azt meg tudja tenni a nőgyógyász asszisztense is) aki megnézi a befizetett csekket, és odaadja a tablettákat, ellátja tanácsokkal, és visszarendeli a 6 hetes kontrollra - vagy panasz esetén - és kész. A 6. héten alkalmazva kb ugyanazt csinálja, mint egy rossz megtapadást követő spontán AB - amit szinte minden nő átélt életében - hogy 1-2 hetet késő, és a szokásosnál jóval intenzívebb, görcsösebb menzesz.

A tablettával kapcsolatos és a magzatvédők által előszeretettel terjesztett horrorsztorik a jóval nagyobb terhességben történő alkalmazásakor esnek meg, egyébként ritkán.

2013. nov. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
51%

"Aki meg kihordja és örökbe adja nem hős, hanem egy szemét...sose fogom megérteni."


Ezt fejtsd már ki nekem,mert baromi kíváncsi vagyok? Hogy lenne már szemét az aki ekkora áldozatot tud hozni?

2013. nov. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
32%
Ezt én sem értem. Nyilván, ha valaki tanácsot kér, hogy mit tegyen, akkor nem gond, sőt, hasznos is, ha leírják az örökbeadást. Azonban az olyan kérdéseknél, hogy "Vigyek magammal törölközőt a kórházba?", miért kell leírni a válaszolók felének, hogy "add örökbe", vagy azt, hogy "tartsd meg"?
2013. nov. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Én is megfigyeltem, hogy valaki mindig megpendíti...kicsit off: egy családnál, ahol nagyobb gyerekek vannak 6-8 évesek mondjuk, és tegyük fel, hogy védekezés mellett baba lenne, hogyan "kiviteleznéd" az örökbeadást, amikor az ennyi idős gyerek már mindent lát és ért, hogyan kommunikálnád le, hogy a kistesó nem jöhet haza? Mert mondjuk jelen esetben 2-3 gyerekkel egyensúlyban tartható a család, de egy új kis jövevény megrendítené ezt? Anya megint nem dolgozna, kevesebb jutna mindenkire az anyagiakból, figyelemből!Mert szerintem az nem feltétlenül igaz, hogy ahol van 2, ott elfér a harmadik is...Ráadásul ahol nagyobbacska gyereke vannak általában már kikoptak a babaholmiból, eladták, elajándékozták, kezdhetik előröl...
2013. nov. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!