Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Pontosan mi történik a magzatt...

Pontosan mi történik a magzattal, miközben abortálják? Hogyan zajlik ez az egész?

Figyelt kérdés
2013. nov. 10. 15:57
1 2 3 4
 11/39 Je Veux ***** válasza:
63%

Persze ez elég komoly vita mind a mai napig, én akkor is azt mondom, hogy egy anyának joga van dönteni a teste felett. Sokan mondják, hogy gyilkosság.. És ha kiderül, hogy a nő rákos és kezelésre lenne szüksége.. Vagy ő hal meg, vagy a gyereke.. akkor mi a helyzet? Inkább vállalja az abortuszt, hogy élhessen és később lehessen újra gyereke.. akkor is gyilkos és pálcát törünk felette?


Ennek ellenére szörnyű dolognak tartom, előttem már leírták, hogy mit nézz meg, ha tudni akarod, és remélem soha nem kényszerülök olyan helyzetbe, hogy el kelljen vetetnem a babámat, de szerintem nem gyilkosság.


(Azt hiszem Kínában történt, hogy egy 7 hónapos terhes nőt erőszakkal behurcoltak a klinikára és megölték a gyerekét(már volt egy gyereke, és a törvények szerintem nem lehet még egy). Na az gyilkosság!)

2013. nov. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
49%
Nő vagyok. Félre ne értse senki, szörnyű dolognak tartom az abortuszt is, de még szörnyűbbnek, amit leírtam. Én védekezés-párti vagyok és nagyon nehezen hiszem el, hogy manapság ennyi gumi szakad ki, ennyi fogamzásgátló nem hat, mert ugyebár mindenki ezt mondja, ha becsúszott a terhesség. Nem, ennyi nem tud becsúszni felelősségteljes védekezés mellett.
2013. nov. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 Je Veux ***** válasza:
Szerintem teljesen igaza van. (11:06, 11:18)
2013. nov. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:

A napokban akaratomon kívül pillantottam meg egy 11 hetes abortált magzat fényképét. A kép egy hosszú szövegbe volt beszúrva, úgy, hogy mikor olvasni kezdtem az írást, még nem láthattam, hogy fotó is van hozzá. Egy parányi, pici ember volt ott, oldalról-hátulról mutatták, pontosan kivehető volt a keze, az ujjai, a lába, a bordaívei, a nyaka, szóval majdnem mindene, de fejecskéje nem volt...

És csak néztem és néztem, könnyek között ezt a lefejezett, parányi lényt, és magamban azt kérdeztem: "Miért???".


A társadalom, még a keresztény vallás sem tartja bűnnek, ha egy asszony életére közvetlen fizikai veszélyt, életveszélyt jelentő magzatot abortálnak. Van ilyen eset is sajnos, de többnyire egészséges anyák vetetnek el egészséges gyermekeket.

2013. nov. 11. 14:18
 15/39 anonim ***** válasza:
87%

Az abortusz nem azért van, hogy na most akkor ölhessenek magzatokat, hanem hogy csökkentsék a későbbi csecsemőgyilkosságokat, amikor a wcben szüli meg és a kukába dobja, és egyéb rettenetes dolgokat, amiket egy kétségbeesett, elborult elméjű "anya" tesz. Valahol meg kellett húzni egy határt, amit személy szerint még én is lejjebb vinnék, ugyanis 5-6 hetesen már tudni lehet, ha az ember terhes. És a műtétre se kelljen 2 hetet várni, hanem mondjuk 1-et. Máris csak 6-7 hetes embriókat vesznek el. Bár ugye az életesély szempontjából olyan mindegy, de ha ránézel a különbségre...


7 hetes embrió:


[link]

2013. nov. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
Mármint ez nem egy abortált kép, mielőtt valaki félne megnézni.
2013. nov. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:

Másképp néz ki, de a lényege ugyanaz. Ettől még ő ugyanaz az ember. Ha nem ölik meg 6-7 hetesen, akkor 11 hetesen már úgy fog kinézni, mint amilyennek én láttam, és ha akkor sem bántják, megszületik.

Ha statisztikusan gondolkodnék, ordító különbséget látnék a csecsemőgyilkosságok és az abortuszok száma között.

Csak azt szerettem volna mondani, hogy az igazi lényeg, ami emberré teszi őt, az első pillanattól adott, a kinézete változik ugyan, de ez igaz az egész születés utáni életre is.

2013. nov. 11. 14:34
 18/39 Je Veux ***** válasza:
80%
Akkor egyszerű. Te majd nem veteted el a babát, ha esetleg teherbe esnél, másnak meg ugyanúgy ott van a döntés joga, ha bármi okból elvetetné.
2013. nov. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
9%

ez egy szinvonalas erdekes es elgondolkodtato film az abortuszrol ]

http://www.youtube.com/watch?v=CFePE-DST-8

2013. nov. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
9%

fenti film

Készült a "Hitler, Isten és a Biblia" című könyv alapján (magyar feliratos).

A film rámutat arra, hogy a mai emberek ugyanazon a normák és morál szerint élnek, mint a nácik korszakában.

Egyesek képesek lennének legyilkolni szinte bárkit, bármikor, ha a helyzet úgy adódik.

Jelenleg is millió számra irtják az embereket és senki nem tesz ellene semmit.

Ha ezt bebizonyítod nekik, képesek pár perc alatt egy 180 fokos fordulatra és még a megtérést is az egyik legjobb opciónak elfogadni!

2013. nov. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!