Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Szerintetek is nagyon felelőtl...

Szerintetek is nagyon felelőtlenek vagyunk? Ti elvetettétek volna a babát?

Figyelt kérdés

Van egy lányunk, 2 éves múlt. Én októberben jöttem vissza dolgozni, most 14 hetes terhes vagyok. Nem így terveztük, de ha már így alakult akkor nem vetettük el. Az előző terhességem alatt is végig dolgoztam, most is ezt tervezem. Persze a munkahelyemen nem örültek, ami teljesen jogos. Nyilván elég kicsi az esély rá, hogy 2 év múlva visszavesznek.

Gyed-et fogok kapni, meg bőven meg fogunk tudni élni.


A barátok, családtagok közül viszont többen is egyenesen rákérdeztek, hogy miért nem vetettük el, hiszen nagyon rosszkor jött.



Ti mit gondoltok?


2013. dec. 19. 17:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy cselekedtem volna, fel sem merült volna az elvetetés. Ha bőven van miből megélni, akkor meg nem is értem a családodat.
2013. dec. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ők döntik el, hogy ti rosszul döntöttetek? Egyáltalán. Minden gyerek akkor jön, amikor jönnie kell. Ráadásul nálatok a háttér is, a nagyobb életkora is megfelelő. Csak irigyek, ne törődj más véleményével, boldog babavárást :)
2013. dec. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
Nem de a gyereket nem a gólya hozza, szóval megfelelően védekeztem volna.
2013. dec. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
h simán meg fogtok tudni élni akkor miért kellett volna elvetetni? egyébként ehhez senkinek semmi köze. Miylen meberek vesznek téged körül hogy iylet mondtak? és milyen alapon? mi joguk volt hozzá??
2013. dec. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%
elgondolkoznék, hogy milyen "barátaim" vannak...
2013. dec. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező, ez abszolűt a TI KETTŐTÖK döntése, más ne okoskodjon abban, hogy ti mit tudtok és akartok vállalni, azt gondolom. A "más" az csak arról tud beszélni, hogy ő maga egy ilyen szituban hogy döntene, arról fogalma sincs és nem is nagyon lehet, hogy nektek melyik döntés a jobb.


Én egyébként a leírt szituban ha jól funkcionál a család, és normális mennyiségű munkával biztosítható a család eltartása, akkor a megtartás mellett lennék, ha valakire irreális mértékű terhet ró, vagy a párkapcsolatban vannak problémák, akkor meg nem.

2013. dec. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Most te felnőtt nő vagy, vagy kislány? Ha te nem állsz ki a gyerekért a család és barátok ellen, akkor ki fog?


Eltart valamelyik? Nekik kell felnevelni?

Ne butáskodj kérdező.


SEMMI KÖZE SENKINEK A CSALÁDODHOZ.

2013. dec. 20. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is azzal a válaszolóval értek egyet, aki a védekezésetekre hivatkozott. Hát én 34 éves fejjel a mai napig nem értem, hogyan lehet valaki véletlenül terhes.....ha nem védekezett ok. A számolást meg ne ebbe a kategóriába soroljuk, mert az matek és a biológiához semmi köze. Szoptatok, nem szedek addig tabit, de duplán védekezek, mert nem akarok terhes lenni!!!! Óvszer és kúp. Ja, hogy sokan nem szeretik....én meg nem akarok abortuszra menni. Aki meg nem védekezik az vállalja a kockázatot. Nem 1x mentem már régebben sürgősségi tabiért, mert elszakadt az óvszer. Szerintem, ha valaki nem akar gyereket, akkor meg lehet oldani, ha besikerül, akkor meg valahol számolt vele és akarta. Ennyi.
2013. dec. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Óvszerrel védekeztünk, de kiszakadt. A nőgyógyászom, akinél szültem és akihez tinikorom óta járok, a ciklusom alapján nem javasolta az esemény utánit. Mivel már többféle fogamzásgátlót próbáltam és mindegyikkel volt valami baj, ezért elhittem neki hogy az esemény utáni többet értana, mint használna. Ő is eléggé meglepődött, mikor kiderült hogy terhes vagyok.
2013. dec. 21. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!