Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem felelőtlenek az itteni...

Nem felelőtlenek az itteni kismamák?

Figyelt kérdés
Rengeteg kérdés van itt arról, hogy ilyen folyásom van meg olyan ez fáj meg az nem baj? Ha ennyire kellemetlen miért nem kérdezik meg az orvosukat? Vagy azt a nőt aki szülés után mindig jár a gyereket ellenőrizni, hogy minden rendben megy-e (azt hiszem). A szüleim is mindig őt kérdezték a 2. gyereknél, mert sok mindent tudott és "értett" ezekhez. Nem felelőtlenek kicsit az itt kérdéseket feltevő nők? Ez csak egy kérdezős oldal, nem hiszem, hogy itt kéne kérdezgetni, hogy jaj mi lehet a baj.
2013. jan. 11. 12:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Nem.
2013. jan. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
35%
én ezt meg az egészség témakört alapból megszüntetném,mert sokan ezek alapján diagnosztizálnak az helyett,hogy elmennének orvoshoz,volt egy riport erről a tv-ben is
2013. jan. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Nyilván, ha akkora gond lenne, akkor nem itt kérdezgetnének, hanem bemennének egy vizsgálatra.

De nem értem, miért is zavar ez téged? Te még nem tettél fel ilyen kérdést? Egyáltalán van gyermeked?

2013. jan. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Igazából nagyrészt az egészségügy okolható. Ha valami baja van a gyerekemnek, vagy akár nekem, ami nem egy sima megfázás, meg hasonlók, akkor időpontot kell kérni, hogy megvizsgáljanak. Legkorábban 2 hét múlva mehetünk, de volt már, hogy fél évet kellett várni, mire megnéztek. Egyszer kismamaként elmentem rögtön egy kisebb panasszal orvoshoz, azt mondta a kedves asszisztens nő, hogy amíg nem vérzek, nem mehetek be, kérjek időpontot. Az ember kicsit bízik az itteni tapasztalatokban, ha nem is fogadja meg a tanácsokat, legalább kis sejtése lehet a dologról.
2013. jan. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%

Aki csak az itt kapott válaszok alapján ítél az nyilván felelőtlen, de az, hogy több helyről szeretne információt/tapasztalatot az szerintem teljesen érthető, ha megfelelően tudja őket számításba venni.


És egy várandós nő hajlamos túlaggódni a dolgot, hiába mondja neki az orvos, hogy nem baj, ha fájdogál, érthető, hogy szeretne még egy kis megerősítést, és ez szerintem nem baj.


Ha valaki tényleg itteni vélemények alapján diagnosztizál az nyilván felelőtlen, de neki valószínűleg a sarki zöldséges nagymamájának a véleménye is elég lenne, annál meg azért itt jobb válaszokat kap. :)

2013. jan. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%
Ebben teljesen igazatok van, hogy aki ez alapján állítja fel a diagnózist, az felelőtlen. Viszont, ha apró dolgok vannak, és abban segítséget nyújt, hogy ne rohanjon az orvoshoz, az már jó. Persze, baromi nehéz megtalálni az arany középutat. Bocs, de tele van a váróterem csacsogásra váró anyukákkal, mert minden apró vacakkal rohannak.
2013. jan. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%

"Vagy azt a nőt aki szülés után mindig jár a gyereket ellenőrizni, hogy minden rendben megy-e (azt hiszem)"


Valószínűleg nem mostanában szültél, nem vagy terhes vagy nem készülsz gyerekre.


Ha valaki itt megkérdezi, az még nem jelenti azt, hogy nem ment/megy orvoshoz, nem hívta fel a védőnőjét, az anyukáját vagy nem töltött el hosszabb időt azzal, hogy megkeresse itt-ott, mi lehet a baj. Viszont itt gyakran gyorsan adnak választ, és ha nem is pontosat, lehet, hogy megnyugtatót. Elég valószínűtlennek tartom, hogy valaki CSAK ezen oldalon adott válaszokra hagyatkozik.

2013. jan. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
79%
majd ha babás leszel megérted, hogy miért van ennyi kérdés. néha gyorsabb, olcsóbb és hasznosabb itt kérdezni mint a dokira várni... szerintem minden kismama tudja, hogy mi neki a határ, lem láthatsz bele senki anyagi helyzetébe vagy családi állapotába. Ez pedig a gyakorikerdesek.hu- magyarán azért van, hogy kérdezzünk. én az ilyenektől akadok ki, akik még csak nem is terhesek de ilyen felesleges kérdéseket tesznek fel :-).
2013. jan. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
86%

Sok a felelőtlen kismama aki csak kérdezget a vakvilágba, de a tanácsokat nem fogadja meg. Hiába miondja mindenki, hogy irány a kórház, ő mégsem megy. Na ez felelőtlenség!

De sokszor van olyan szitu is, hogy a kismama megijed, pedig az egy normális tünet, a terhesség velejárója, felesleges emiatt orvost zaklatni. Ilyenkor jó, hogy van ez az oldal, és így hamar meg tud nyugodni.


De téged miért érdekel ez, ha nem is vagy jártas a terhességgel kapcsolatos dolgokban? Amúgy az a nő a VÉDŐNŐ.

2013. jan. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én pl véreztem a terhesség elején és hiába fordultam orvoshoz, csak annyit mondott-ne reménykedjek. Itt olvastam, hogy másnak írtak ki ilyenkor gyógyszert. Elmentem magánba, így kaptam ultrót/és azóta jól vagyunk/- szóval nem mindegy milyen orvoshoz fordulsz. Ez az oldal pl viszonyításnak nagyon jó.
2013. jan. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!