Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehetnek szülők ennyire...

Hogy lehetnek szülők ennyire felelőtlenek?!

Figyelt kérdés
Ma az Aldiban voltunk, ott történt a következő eset. 1 éves forma kislány a bevásárlókocsiban, de nem az ülésben volt, hanem szabadon a kocsiban. Apuka tőle kb 2 méterre a tejeket nézegette, anyuka meg szintén odébb a wc papíroknál. A kislány kiesett a kocsiból elől, gondolom fejre mert azt fogta végig. Én csak egy rettenetes huppanást hallottam. Azt hittem valami raklap dőlt le, és csak akkor néztem oda mikor gyereksírást hallottam. Akkor szedte fel a kislányt az apja és ballagott már anyu is feléjük. Borzasztó nagyot szólt, és nagyon sírt meg fogta a fejét a baba. Le sem vették róla a sapkát, hogy megnézzék mi történt egyáltalán!!! Még kb 10 percet töltöttem a boltban, addig ők a bömbölő gyerekkel a kutyakajás sorban sunnyogtak, sapka még mindig rajta... Borzasztó volt :( Kijöttünk, ők még mindig sehol... Nem értem! Hogy lehetnek ilyen szülők? Ott hagyják egyedül a gyereket, megtörténik a baj meg sem nézik a fejét. Gondolom orvoshoz sem vitték ha ilyen lazán sétálgattak tovább bevásárolgatni... Azóta is nyomaszt az eset és ki kellett írni magamból, na meg kíváncsi vagyok a véleményekre, hogy fordulhat elő ilyen.
2012. márc. 11. 19:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Szegény kicsi lány! A szülők meg elég felelőtlenek voltak... A baj sajnos hamar megvan. Remélem semmi baja nem lett a kicsinek!
2012. márc. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%
sajnos sok ilyen van. Az ilyenek nem is kéne gyerek. Eleve nem hagyok veszélyes helyen egyedül egy ekkora kislányt. Én még a 3 éves fiamat sem hagyom a bevásárló kocsiban egyedül.vagy megyek el tőle x méterre.
2012. márc. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
Már azt sem értem, hogy miért kell simán a kocsi részébe rakni, miért nem jó az ülés?! Ráadásul még ott is hagyja. De, hogy meg sem nézte a fejét, na az már csak a pont az "i"-n.
2012. márc. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%

szerintem túl sokat foglalkozol mások magánéletével..gondolom itt mindenkinek van olyan amit azért nem reklámozna...mindenki a saját háza körül söprögessen és ne másokat ítéljen el....te meg ha vásárolsz azt nézed a másik mit csinál??

előfordul az ilyen,hogy az ember pár pillanatra félre néz..mindenki hibázik ettől még lehetnek nagyon jó szülők..sokan azt hiszik ha agyerek se**ében vannak 24 órában attól jó szülők...kiesett,sajnálom a kislányt,de nem kell itt mindjárt azzal jönni,hogy az ilyeneknek nem kell gyerek meg stb.

2012. márc. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Nem lehet hogy pont te voltál ma az aldiban a babával? Érdekesen reagálsz... Én csak egy jobb érzésű embernek, sőt anyának tartom magam és ezért rázott meg a dolog. Azért nem egy kis taknyolásról volt szó séta közben, hanem kb 1 méter magasból fejre esett egy kisgyerek. Szerintem az ilyen mellett nehéz elmenni, pláne ha látod hogy lesz@rják a szülők. De mások vagyunk. Ezek szerint te az ő "táborukat" erősíted.
2012. márc. 11. 20:42
 6/11 anonim ***** válasza:
66%
nem járok az aldiba,nincs lányom,és igen ha kiesik akkor odanézek,hogy jaj szegényke,de nem kezdem el utána hogy a szülei milyen felelőtlenek,és nem azt figyelem apuka ,anyuka hol áll,és már nem azért,de persze az hogy egyetértenek veled az már jó válasz,meg az hogy ilyeneknek nem kell gyerek,véleményre voltál kíváncsi...persze mivel nem egyezett gyorsan le is lettem pontozva,de nem érdekel,nem mások életében turkálok mint egyesek,akkor sem ha ilyet látok,ettől még sajnálom a kislányt..de nem kezdek el ítélkezni
2012. márc. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
64%
és nem vagyok felelőtlen szülő egyátalán...szóval leszállhatsz rólam
2012. márc. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
88%

:-( Szomorú hogy vannak ilyenek. Pénteken voltam én is a városban (nem épp nagyváros, de azért rengeteg autó vidéken), a 3 éves lányommal mentünk. Én megértem szorongatni a kezét a zebrán, meg tulajdonképpem mindenhol, mert nem sokat sétálunk a városban, megbízható kislány amúgy, de hozzá van szokva hogy falun ahol lakunk, biztonságosabb, és lehet menni. Na szóval ment egy anyuka 4 gyerekkel, legnagyobb olyan 4-5 éves volt, középső 3, volt egy olyan 1,5 éveske, meg egyet tolt a babakocsiban. A másik 3 gyalogolt előtte, utána, vagy inkább futottak a nagyobbak. A legkisebb meg mindig lemaradt, annak kiabált hogy gyerek már. Szegényke alig bírta. Mentek át a zebrán, ugyanígy, kicsi lemaradva. Közben bementem a DM-be, onnan lestem az eladókkal együtt amúgy, mert ők is azt figyelték, hogy nem üti e el egy autó azt a szegény kicsit. Szerencsére nem lett baj, de meghült bennem a vér párszor. Én nem mernék így elindulni 4 ekkorával egyedül.

Ha megyek a 3mal (19 hósak az ikerfiaim) akkor ők az ikerkocsiban, kisasszony meg testvérfellépőn. Én így érzem biztonságosnak a városban, forgalomban.

2012. márc. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
az én fiacskám sincsen el a kosár ülőkéjében, volt egy idő, mikor a kosár részébe ült, nagyon szerette. de soha nem hagytam egyedül. balesetek pedig mindig vannak, az ember sosem lehet elég óvatos. ettől még vannak, és aki ömlengi magát, meg elmondja a másikat mindenféle felelőtlennek, annál is vannak balesetek. ha meg azt mondja, h nem, akkor hazudik. az már más kérdés, hogy hogyan vannak az ilyen helyzetek kezelve, én ismerek olyat is, aki még csak oda se megy a gyerekhez, ha efféle dolog történik. mások vagyunk. ettől függetlenül sajálom szegény kislányt.
2012. márc. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
95%

Sok ilyen van oszinten szolva en mar a tvt is elkapcsolom ha valami gyereknantalmazasrol hallok, vagy balesetrol mert annyira sziven tid utni. Velunk tortent igaz nem babaval hanem kb 3-4 eves kisfiuval:

Balcsin setaltunk a keszthelyi molon tavasz volt a mi babank meg babakocsiban toltuk. Futott mellettunk a kisfiu egyszer csak elesett es belecsuszott felig a vizbe epp csak meg tudott kapaszkodni a molo szelen a betonba de ilyedteben nagyon kapalozott. Sogorom odaugrott hogy segitsen mire jott uvoltve az apja hogy hagyjuk beken a gyereket maga csinalta a hulyeseget oldja meg! vizes nem lett ki is maszott de hat az apa reakcioja nagyon durva volt ott alt es szidta csak a gYereket nezte ahogy probal felmaszni...

2012. márc. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!