Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért akarhatja rábeszélni...

Miért akarhatja rábeszélni egy férfi a párját a gyerekük megöletésére, szereti-e egyáltalán ilyenkor, ha erre kéri?

Figyelt kérdés
2014. jan. 4. 21:34
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim válasza:

Szerintem kettőjük kapcsolata, ill. a a két fél részéről a gyermekvállalás tényének akarata a legfőbb kérdés. A többi majd alakul . Ha a fent említett kettő tényező nem egy irányba mutat , nem beszélhetünk jövőbeli közös útról, mely később mindhárom életre negatívan hat(hat) ki ......

Természetesen a jog rendelkezésre áll a nő részéről a gyermek megtartására. "Nehéz ügy" De vannak kivételek , mert életeket, és kapcsolati minőségeket nem lehet egymáshoz hasonlítgatni. Az élet ezt is meg fogja oldani....bárhogy lesz.... (FF. voltam)

2014. jan. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim válasza:
43%
Elszúrja.az életét? Mi más az èlet èrtelme mint a család, meg a gyermeke, akikben örömödet leled. Az hogy dolgozik az ember reggeltől estig kevès pénzèrt? Ha tudod, hogy elesel, leülsz. Előre senki nem tudhatja a mivel szúrja el az èletèt. Egy biztos: avval tutira elszúrja ha nem lehet már gyereke egy abortusz miatt. Egyėbkènt gyerek mellett os lehet tanulni. Èn is ezt tettem, túlèltem. Olyan jó hogy vannak....
2014. jan. 6. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
47%

Kérdező:

Kezdődik ott, hogy a művi abortusz sokunk számára nem "gyermek megölése" hanem egy embrió eltávolítása. De a jog is így van ezzel... egy abortuszt ugyan büntetnek, ha időn túli, illegális, fizikai erőszak következménye (stb) de emberölés nem lesz belőle soha.


Más kapcsolatába nem lehet belelátni, meg általánosítani, de az a valószínűbb, hogy igen, egyértelműen szereti a párját. Csak éppen nem akarja feláldozni az életcéljait egy biológiai véletlenért, egy rossz időben besikerült terhességért. Vagy nem akarja, hogy a rossz időben bekövetkező gyerekvállalásra rámenjen a kapcsolatuk. Vagy ilyesmi...


Kérdező, viszont férfiként engem meg az folglalkoztat pár évtizede, hogy vajh az a nő, aki a férfi határozott tiltakozása ellenére is az embrió, a terhesség kihordása mellett dönt, kockáztatva, hogy jó eséllyel rámegy a kapcsolatuk, az szereti egyáltalán a párját?

(nem titok, nálunk is ilyesmi történt anno, és a mi kapcsolatunk is pár év alatt ráment az exemmel, az idegeinkkel - mindkettőnkével - együtt. A mostani párom szerencsére olyan ember, hogy biztosan akkor vállalna csak be egy gyereket, ha mindketten igent mondunk rá, fel sem merülne benne, hogy egy pár hetes embrió sorsát kettőnk kapcsolata elé helyezzen adott esetben...)

2014. jan. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
44%

Mond csak kérdező, nem lett volna ajánlatosabb ha vigyáztok- hisz ha most építitek a karriereteket akkor abba nem igen fér bele a gyermek- mert vagy gyermek vagy karrier ezt neked és neki is tudni kell, még mielőtt teherbe esnél.


Ezek szerint a párod józanabb gondolkodású!

Ha gyermeket szeretnél akkor szülés után bizony ahhoz hogy egészséges személyiség-alapú gyermekké váljon, akkor otthon kell maradnod nevelni a kicsivel 3-4 éves koráig.


Tudod én két gyermeket szültem, de mivel kellett a pénz az otthonteremtés bizony dolgoznom kellett és az én időmben már 6 hónapos korban bölcsődébe vihettem-- a gyerekek üvöltöttek utánam amikor bevittem és üvöltöttek amikor szoptatni mentem és ismét ott maradtak-- azt hiszem ez az "otthagyás" örökre ott maradt a lelkükben.

2014. jan. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 Ájron válasza:
70%

A nő döntse el, az ő teste, az ő élete. A választás lehetősége kell sérthetetlen legyen. Ha akarod megtehesd, ha nem, akkor ne légy rá kötelezve.


A nő döntése.


Megejegyzem mint bármelyik döntésnél, itt sem szabad csak a szívre hallgatni.

2014. jan. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
100%
De nem a nőről szól, hanem egyközös gyerek jövöjéről. Közös döntésnek kell lenni,mivel ha csak te döntesz akkor is a felelősséget közösen kell viselni, az meg milyen hogy meghozom a döntést én de a felelőseget meg közöse vállaljuk.
2014. jan. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
30%
Ha abortuszról van szó: azért ez tényleg nem csak annyi, hogy "egy embrió, maradhat?". Hogy a jog mit mond, az egy dolog, de akkor sem csak egy darab hús. Ha semmi más nem elképzelhető: örökbeadás?
2014. jan. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
42%
Most olvastam a körülményeket: egyetemeken (is) igényelhetőek támogatások, halasztás, méltányos eljárás. Közeli ismerősöknek működött a dolog. Stabil kapcsolattal, stabil háttérrel a gyerekvállalás azért eléggé az élet rendjének tűnik. És tényleg nem csak egy darab hús, szóval azért elvetetni, hogy majd egy-két év múlva "szabad akaratból" lehessen vállalni, elég durván hangzik.
2014. jan. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
0%
Nem kizárt, hogy előfordul, de nem láttam még ilyen okból tönkrement karriert ismerősi körben (sem hazai pályán -egészségügy- , sem multinál).
2014. jan. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
38%
Kedves #17, tudod én, mint örökbefogadottként felnőtt gyerek, elvből nem adnék örökbe gyereket. Azt gondolom, hogy ha a választék csak az örökbeadás vagy az abortusz, akkor - ha még mód van rá, és az illető elvei sem tiltják kategórikusan - az utóbbi a vállalhatóbb megoldás.
2014. jan. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!