Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért akarhatja rábeszélni...

Miért akarhatja rábeszélni egy férfi a párját a gyerekük megöletésére, szereti-e egyáltalán ilyenkor, ha erre kéri?

Figyelt kérdés
2014. jan. 4. 21:34
1 2 3 4 5 6
 21/53 xeniah ***** válasza:
39%
Nem gondol bele, és nem is tudja felfogni, hogy min megy keresztül egy nő az abortusz során. Úgy tekint a leendő, még meg nem született gyerekre, ahogy ma elfogadott: ha tetszik a ruha, felveszed, ha nem, akkor eldobod, majd később veszel egy másikat. A maga módján szereti a párját, de nem az ő érdekeit nézi elsősorban, hanem racionálisan, a maga szemszögéből akar döntést hozni. És ha a nő enged a rábeszélésnek, sajnos abban sem számíthat a férfira, hogy segít az abortusz lelki terhének hordozásában, ezt a terhet neki kell majd egyedül cipelnie.
2014. jan. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
49%
"És ha a nő enged a rábeszélésnek, sajnos abban sem számíthat a férfira, hogy segít az abortusz lelki terhének hordozásában, ezt a terhet neki kell majd egyedül cipelnie." - ezt azért erősen embere válogatja... viszont szerinted, ha a döntési szituban a férfi lesz a vesztes fél, vagy abszolút ki hagyják a döntésből, ő kire számíthat, neki ki fog segíteni feldolgozni a veszteséget, miszerint vagy bukja a párkapcsolatát, vagy bukja a következő életét, vagy esetleg mindkettőt? Az a nő, aki ilyen helyzetbe hozta? Aki "én már anyuka vagyok nekem már a babucikám az első?" - hát csoda, hogy nem egy férfi ebben a szituban a kötelet választja?
2014. jan. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 xeniah ***** válasza:
35%
Utolsó, itt nem a nő hozta ilyen helyzetbe a férfit: a gyermek megfoganásáról ugyanúgy tehet a férfi, mint a nő, együtt kellene felvállalniuk a felelősséget. Az, hogy a férfi abortuszra próbálja rábeszélni a társát, azt jelzi, hogy nem akarja felvállalni ezt a felelősséget, holott az abortusz nem oldja meg a helyzetet. A gyermek megfoganásával a kapcsolatuk már sohasem lesz ugyanaz, mint volt, akár megtartják, akár nem. Egy érkező gyermek teljesen átrendezi a pár életét, erről szerintem mindenki be tud számolni, akinek gyermeke született. Egy abortált gyermek pedig óriási lelki terhet jelent az anya számára (legtöbbször akkor is, ha akarja az abortuszt, hát még, ha nem is akarta, csak rábeszélték), erről pedig azok tudnak beszámolni, akik átmentek ilyenen - és ez egyértelműen rá fogja nyomni a bélyegét a kapcsolatukra. Itt nem arról van szó, hogy "én már anyuka vagyok nekem már a babucikám az első", hanem arról, hogy "Én már anya vagyok, te már apa vagy, a közös gyermekünk, szerelmünk gyümölcse úton van, át kell rendeznünk az életünket a fogadására." Én még nem hallottam olyan esetet, hogy egy férfi azért lett öngyilkos, mert a párkapcsolatában gyermeke fogant és a nő megtartotta, de ha ilyen van, azt mondom, hogy tényleg csoda, ha ebben a szituban a kötelet választja, hiszen az életében semmilyen tragédia nem következett be.
2014. jan. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
56%

Kedves xeniah, hogy egy ember az életében mit él meg tragédiának és mit nem, az teljesen egyedi, az illető saját személyiségéből következő dolog. Tudod, sokan meg azt nem értik, hogy egy abortuszban mit lehet tragédiának tartani - és lám, mégis vannak nők és akár férfiak is, akik mégis annak élik meg. Hidd el kérlek, hogy vannak olyan férfiak és nők is, akik életük adott szakaszában egy nem tervezett terhességet élnek meg annak - és igen, előfordul tényszerűen olyan is, hogy öngyilkossági indítékká válik.

Tudomásul kell venni, hogy az emberek különbözőek, van elég sok pár, akinek a kapcsolatát egy gyermek születése robbantja szét rövid idő alatt ( még olyan esetben is, ahol tervezett volt a terhesség, bár gyakrabban természetesen a nem tervezettek esetében ) és ugyanúgy vannak olyan párok is, akik simán átvészelnek 1-2 művi abortuszt is, és együtt maradnak - akár élethosszan. (anyámnak vagy 4 volt az 50-es években - igen, a Ratkó-érában, nem, nem legálisan - és mégis együtt vannak apámmal lassan 60 éve, de egy rakat ismerősöm van, akinek volt 1- vagy 2 művi vetélése az elmúlt évtizedekben, és nem, általában nem tette tönkre a párkapcsolataikat, szemben az itt előszeretettel terjesztett szélsőséges nézettel, hogy az abortuszra törvényszerűen rámenne a párkapcsolat. Sőt - bár én a világért sem általánosítanék - a saját környezetemben az elmúlt mondjuk 20 évben több olyant láttam, amikor a párkapcsolat a szülés utáni néhány éven belül bomlott fel, arra ment rá.

De valószínűleg szimplán annyi lehet a valós helyzet, hogy az abortuszra iis rámehet egy párkapcsolat, a szülésre is rámehet, de az esetek többségében szerencsére egyikre sem megy rá.

(magam az előző párkapcsolatomban a "szülésre ment rá"-tábort gyarapítom, arról van tapasztalatom. Hát egyet biztosan kijelenthetek minden előítélet nélkül, ha az abortuszra ment volna rá, akkor csak ketten szívtunk volna egy rövidebb ideig, így többen, és jóval hosszabb időn át. Ez tény.)

Na, ilyenek mennek...

2014. jan. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes az itteni válaszolok is.

Ha nő megakarja tartani a férfi nem akkor szemét a férfi.

Ha a nő nem akarja megtartani a férfi igen, akkor is a férfi a szemét, nem neki kell kihordani. Férfi csak szarul jöhet ki belőle.


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

2014. jan. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 xeniah ***** válasza:
51%

Utolsó, én nem azt mondtam, hogy az abortusz szétrobbantja a kapcsolatot, a vállalt gyerek meg nem. Pont azt mondtam, hogy a megfogant gyerek mindenképpen megváltoztatja a kapcsolatot. Én is tudok olyan kapcsolatról, ami az abortusz után is megmaradt, és azóta is működő kapcsolat, de nem ugyanaz, az anya azóta sem tudta igazán feldolgozni. És ha vállalják a gyereket, akkor sem lesz ugyanaz a kapcsolat, mint előtte. Az, hogy rámegy-e a kapcsolatuk, mindkettejükön múlik.

Az abortusszal kapcsolatban: olyan könnyű kimondani, hogy az anyának joga van dönteni a gyerek felől, mert a saját testéről van szó, meg az apának is joga van a döntéshez, de vajon hol van a gyerek joga? Ezzel kapcsolatban ajánlanék egy videót egy abortusz túlélőről:

http://www.youtube.com/watch?v=xofoQflM8Hg

2014. jan. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
62%

Kesves xeniah , a helyzet az, hogy ezt a videót szerintem mindenki látta már néhányszor, aki megfordul itt az abortuszos topicook környékén.

Az érdemi felvetésedre a "gyerek joga"-val kapcsolatban annyit mondanék, hogy az embriónak NINCS véleménye a dologról, ebben szerintem egészen biztos lehetünk. (nincs olyan komplexítású idegrendszere, ami a véleményalkotáshoz kell)

Ami vélemény van, az mind olyan, hogy az adott döntés után sok évvel, utólagos nézőpontból keletkezik.

Itt eza videó, és a rajta szereplő hangot ad az abortusz ellenes nézeteinek. Mint írtam már, magam - mint örökbe adott gyerek - meg az ezzel ellenkező nézeteimnek szoktam hangot adni... (végülis felvehetem kamerával és fel is tehetem a youtube-ra is, attól még az ugyanúgy egy ember egyéni véleménye lesz, amivel egyesek egyetértenek mások meg nem)...

Egy döntési helyzetben lévő pár ezzel nem fog előbbre jutni, mert a saját embriójuknak nincs véleménye, az utólagos vélemények között meg akad ilyen is, meg olyan is.

2014. jan. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 xeniah ***** válasza:
39%
Utolsó, attól függ, mit tekintünk véleménynek. Az embrió élni akar, attól függetlenül, hogy ezt véleménynek tekinted-e vagy nem. Erről meggyőződhetsz, ha abortuszos videót nézel, egyértelmű, hogy az embrió harcol az életéért. Egy éppen megszületett gyermeknek vajon már olyan komplexitású az idegrendszere, hogy véleményt tud alkotni? A kérdés az, hogy az számít-e, mi legális (jelen esetben legális az abortusz egy bizonyos életkorig - mármint az embriót tekintve), vagy nem számít, hogy mi legális, mindenki cselekedjen úgy, ahogy jónak látja (akár illegális abortuszt is elkövetve, akár megszületett gyermeket is megölve), vagy esetleg van egy nagyobb hatalom, amelynek fontos minden élet, még az is, amely évek múlva azt kívánja, hogy bárcsak inkább abortálták volna.
2014. jan. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
62%

Kedves xeniah (#28) "Az embrió élni akar, attól függetlenül, hogy ezt véleménynek tekinted-e vagy nem. Erről meggyőződhetsz, ha abortuszos videót nézel, egyértelmű, hogy az embrió harcol az életéért. " - Nézd, szerintem meg valamit akarni, illetve valamiért harcolni meg megint csak tudatosan, értelemmel bírva lehet. Ha végignézel egy ilyen abortuszos videót - nem utat adva a hozzáfűzött szubjektív narratíváknak - szimplán az élőlényeknek, az életnek alapvető reflexes reakcióit látod. Ilyen diskurzusban írtam már le párszor azt a példát, hogy fogsz egy mikroszkópot, rácseppentesz poshadt vizet - amiben van amőba, mint az egyik legegyszerűbb egysejtű életforma - és rávilágítasz erős fénnyel, pont ugyanezt fogod látni... és ha erről csinálnál egy videót, ehez is nagyon szép, szívhez szóló narratívákat lehetne fűzni a tárgyilagos valóság helyett, miszerint minden élőlény - sejtszinten is - reagál a környezetből jövő ingerekre, igyekszik az állandóság fenntartására. (vicces lenne egyszer leforgatni azt is, hogy az a magzat hogy küzd a megszülés ellen is - mert persze küzd:)))

"vagy esetleg van egy nagyobb hatalom" - na ya, a legkülönbözőbb érvek mögött többnyire az a kérdés húzódik, hogy KIÉ a döntés joga... és na ja, fontos kérdés, hogy az ember alattvalónak, parancsolat alatt állónak érzi-e magát, avagy nem.

2014. jan. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 xeniah ***** válasza:
7%

""vagy esetleg van egy nagyobb hatalom" - na ya, a legkülönbözőbb érvek mögött többnyire az a kérdés húzódik, hogy KIÉ a döntés joga... és na ja, fontos kérdés, hogy az ember alattvalónak, parancsolat alatt állónak érzi-e magát, avagy nem."

Így, van ez fontos kérdés. A jog meghúzott egy vonalat, hogy "innentől életnek számít, tehát bűncselekmény a kioltása". Kérdés az, hogy alávetjük-e magunkat ennek, vagy felülbíráljuk, és ha felülbíráljuk, akkor minek alapján.

2014. jan. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!