Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Az igaz, hogyha egy nő terhes,...

Az igaz, hogyha egy nő terhes, s közben műteni kell, akkor el KELL vetetnie a gyereket?

Figyelt kérdés
S nem oldható meg úgy, hogy a gyerek megmaradjon, s ne legyen befolyással az egészségére?

2014. jan. 19. 21:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mit kell műteni????????????? Nem mindegy.
2014. jan. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez sok mindentől függ. Hány hetes terhes, milyen műtét stb. Ezt orvossal kell megbeszélni. Nagynénémet például vakbélgyulladással kellett műteni terhesen, és teljesen egészségesen született meg az unokatestvérem, azóta sincs gond (kop-kop), pedig már 11 éves.
2014. jan. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Nyilván egy méhen kívülinél el "kell" vetetni, de ha csak meg kell műteni (pl. vakbél, epekő stb.), akkor bár kockázatos a műtét (bizonyos altatószerektől elmehet a baba), de nem javasolják az elvetetést. Ilyenkor vigyázni kell, hogy minél rövidebb ideig tartson és a lehető legkevésbé terhelje meg a várandós szervezetét.
2014. jan. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz. Feleségemet 2 hónapos terhesen operálták meg, mert a petefészek cisztái a terhesség következtében hatalmasra nőttek. A gyerek, aki a hasában volt, ma már 41 éves.
2014. jan. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
barátnőmet 12 hetesen műtötték vakbéllel. ma már 4 éves a gyereke :)
2014. jan. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Együtt szültem egy lánnyal, akinek autóbalesete volt a terhessége 4. hónapjában. Több műtéten esett át, a baba egészségesen született.
2014. jan. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nálam felmerült a műtét lehetősége (petefészek ciszta nagyon elkezdett nőni), az orvos azt mondta, hogy a második trimesztertől már nem okoz gondot az altatószer.

Mivel nőgyógyász-onkológus, elég nagy tapasztalata van ebben.

2014. jan. 20. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nagyon nem mindegy,hogy miért kell műteni. Én is egy vakbélműtétet tudok felhozni ellenpéldának! Szóval a válasz a kérdésedre az ,hogy Nem!
2014. jan. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy durva bokatörésem a terhességem 3. hónapjában. Három műtéten estem át, mindegyik altatással, az első 4 órán keresztül tartott.


Egészséges kisfiam született, már 5 éves.

2014. jan. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Victory82 ***** válasza:
Szia!Én 16 hetes kismama voltam a 2 kisfiammal,amikor petefészekciszta miatt műtött a dokim.15 cm a vágásom,elég komoly műtét volt,másféle és kevesebb altatót adtak.Minden rendben azóta is,már 3 éves lesz lassan a kis manó,makkegészséges és útban van a következő babuci.De persze az sem mindegy milyen műtét.A doki szerint el kell vetetni a gyereket?
2014. febr. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!