Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért kell az összes abortuszr...

Miért kell az összes abortuszra kényszerülő nőt egy kalap alá venni?

Figyelt kérdés

Kedves abortusz-ellenesek, nem provokatív a kérdésem, csupán érdeklődő. Légyszíves, magyarázzátok meg, miért nem lehet elhinni, hogy valaki TÉNYLEG védekezés mellett (gyógyszer, spirál - sok ilyet ismerek) marad terhes, hogy VALÓBAN anyagi/egészségügyi/lelki válság (egyedül maradt) okán nem tudja megtartani? Miért kell minden esetben bűntudatot kelteni a szerencsétlen nőkben? A kedvencem, hogy "add inkább örökbe", - tényleg ilyen egyszerű lenne? Hordja 9 kilenc hónapon át, és adja oda, nevelje más, az jobb, mintha még az idegrendszer kialakulása előtt magzati korban elveteti? Miért kell azzal ijesztgetni, hogy többé talán nem esik teherbe? (Ha van is ilyen, azért nem ez a jellemző). Miért nem lehet megérteni, hogy az ilyenkor kérdést kiírt nők lelki támogatást várnak, nem támadást, talán pont a biztató szavak segítenének... És végül, ha az ilyen megmondó emberek kerülnének egyszer hasonló válsághelyzetbe, vajon olyan könnyű lenne bevállalni egy nem tervezett, esetlegesen sokadik, nagyon nem jókor (válás, anyagi csőd, idősebb anyai életkor) érkező babát?

Magam is édesanya vagyok, két egészséges gyermekkel. Nekem velük teljes (és olykor nagyon nehéz) az életem, és elgondolkoztam azon, hogy ha védekezés mellett újra teherbe esnék, valószínűleg én is kiírnék egy kérdést, mert 1: nem vagyunk már fiatalok, 2: anyagilag padlóra küldene, 3: megváltoztatná az egész épphogy egyenesbe jövő életünket, és ez negatív hatással lenne az egész családra.

Akkor én is egy szánalmas nőszemély lennék, mert nem lennék biztos abban, hogy ezt vállalni szeretném?


2014. máj. 20. 11:29
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
82%

Ha nem éreznétek, hogy egy gyermek, nem kellene erről semennyit sem beszélni. Akkor nem érdekelne benneteket ki mit mond, mert biztosak lennétek benne, hogy nem követtek el semmi rosszat. Azért a biológiai okfejtések, azért a sok beszéd, azért a győzködés és önigazolás, mert szükség van rá, mert ti is tudjátok, hogy óriási beavatkozás történt a legtermészetesebb dologba, hogy egy élet szállt el és egy ember egész élete foszlik semmivé egy pillanat alatt. Anyák napják, gyereknapok, első lépések, első, szavak első cigik, első csókok, randik, esküvők, gyerekek kerülnek kiradírozásra vérrel és vákuumos aspirációval.

Megértem, hogy fájdalmas ezt kimondani, de szerintem az egy útja annak, hogy igazából elgyászold a gyerekedet.

2014. máj. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 Ditta323 ***** válasza:

Nem ítélem el, de nem is támogatom az abortuszt. Vannak ismerőseim akik elmentek abortuszra /ő élete, ő döntése/.

Viszont fogamzásgátló normális szedése esetén a teherbe esés esélye nagyon kicsi /7 éven keresztül szedtem és alacsony hormontartalmút/ ismerősi körben sem hallottam ilyenről.

A spirált meg évenként ellenőriztetni kell illetve annak is van szav. ideje.

Amúgy azokat ítélem el aki nem megy ab.-ra és nem is adja örökbe, hanem megszüli valahol és magára hagyja valahol és esélye nincs a babának a túlélésre.,

Amúgy egy 100%-os megoldás: ha valaki tudja, hogy nem akar több gyereket köttesse el magát és nincs véletlen becsúszott baba.

2014. máj. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
"Alakuló életkezdemény"... na szép!! De hiszen már ver a szíve, éppúgy, mint neked vagy bárki másnak, aki ÉL! Két gyerek kihordása után ezt már illene tudni! Sajnálatos, hogy sokan azt hiszik, hogy az a "magzat" nem érez fájdalmat! Középiskolában bizony meg kellett néznünk egy videót az abortuszról, és mondanom sem kell egy fiú osztálytársam rohant ki a mosdóba rókázni, remegve és sírva! Pedig nem egy érzékeny ember.... Láttam azt a videót, kísérőszöveg is volt hozzá, és bizony az a Pici Élet igenis élt, sőt, kapálózott az Életéért! Menekült a vákuum vagy mi elől... borzalmas volt!! :( Vannak országok ahol azokat a nőket, akik önhibájukon kívül elvetélnek börtönbe zárják egy életre! Bizony, ha hatalmam lenne, én azokat zárnám egy életre börtönbe, aki csak úgy kedvtelésből, mert nekik épp úgy a jó... MEGÖLIK a GYERMEKÜKET!! Az orvosokról akik ebbe belemennek, nem is beszélve!! Gyűlöletes világban élünk....... mélységesen le vagyok sújtva! :(
2014. máj. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
30%
Nekem borzalmasan fáj anyaként az, amit a kérdező gondol. Süt a gondolkodásáról, hogy mennyire önző. Elvetetné csak azért a gyereket, mert az Ő életébe éppen nem fér bele! Gondolkodj el kérlek akkor azon, hogy, ha ilyeneket írsz, milyen anya vagy! Igen! Szánalmas és önző vagy! Elvennéd egy ember életét csak azért, hogy neked ne okozzon problémát! Te ezt minek neveznéd??? Egyébként, ha a korodra hivatkozol: köttesd el magad! Gondolom akkor már nem szeretnél több gyereket. Nem könnyebb ez, mint az abortusz?
2014. máj. 23. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 Encsi9595 ***** válasza:
37%

Kedves utolsó!

Nem feltétlen van úgy a dolog ahogy képzeled, a kérdező egyáltalán nem önző..

Csak gondolj bele, ha gyógyszer vagy más védekezési módszer/módszerek mellett teherbe esik, meg tartja vagy szeretné meg tartani a babát de az anyagi körülményeit nézi és úgy dönt hogy nem tartja meg nem csak magát hanem a magzat érdekeit is nèzi..Mivel ha megszülné a babát és nem kapná meg a megfelelő körülményeket amire egy babának/gyermeknek szüksége van, akkor annak a gyermeknek milyen nehéz élete lenne?

2014. máj. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 Encsi9595 ***** válasza:
43%

Ilyen esetben szerintem az örökbe adás sem ideális, mivel 9 hónapig benned növekszik, és mikor meglátod nem fogod tudni örökbe adni...Legalábbia nem hallottam volna ilyenről..



És láttam itt olyan kommentet hogy valaki azt ìrta hogy be szüntetné az abortuszt meg nem bánná ha nem lenne..

Hát ezzel sem értek eggyet..mivel nekem most volt egy terhesség megszakìtásom sajnos :( Pedig meg akartuk tartani a babát, anyagi helyzetünk is megengedte volna.. 12 hetes UH-n ki derült hogy genetikai rendellenesége van a magzatnak, és mondták hogy nemm tarthatjuk meg :'(

13 hetesen kiderült a vizsgálatok során hogy nem csak genetikai rendellenessége van a magzatnak hanem Down-kóros is :( (azért 13 hetes vizsgálaton derült ki, mert nem abban a kórházb kellett mennünk ahol a 12 UH-t végezték.)

Majd 14 hetesen be kellett feküdnöm terhesség megszakításra..:'(

És ha épp eszű ember bele gondol, ha nem volna terhesség megszakítás(abortusz) és megszületett volna a baba, akkor milyen élete lett volna a gyermekünknek meg nekünk? A gyermekünk ahogy nőtt volna egyre jobban nőtt volna benne a "bárcsak én is olyan lennék mint a többi egészséges gyerek" és az nekem meg a páromnak milyen érzés lett volna? :( Mert ezt sem tudom még fel dolgozni lelkileg/és nem is fogom soha.

(Hozzá teszem ez csak az én véleményem.)

2014. máj. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Szomorú ami veled történt, de azért ne keverd már össze a dolgokat. Az nem mindegy, hogy egy nő direkt öli meg a gyerekét, vagy sajnos élettel összeegyeztethetetlen okok miatt el kell venni tőle, mert a baba még az anyaméhben meghalna, vagy már meg is halt és veszélyeztetné az anya egészségét is. Magyarán: nem életképes a magzat. Érted? Egy életképes, egészséges magzat életét elvenni viszont bűn! A másik: Te még nem láttál ezek szerint boldog down-kóros, vagy fogyatékos embert. Én igen! Hidd el, ezerszer boldogabbak tudnak lenni, mint mi és ha nem engedik őket megszületni, az azért van, mert az anya önző és nem akar egy beteg gyerekkel foglalkozni, pedig Ők is ugyanolyan ajándékok a sorstól, mint a többi gyerek. Nem kevesebbek Ők semmivel, sőt a legtöbb esetben ezerszer jobban tudnak szeretni, mint bárki más és ezerszer jobban meghálálják azt az anyjuknak, hogy életet adott nekik.
2014. máj. 24. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
uh, ne úgy vedd, hogy Te voltál önző (ha esetleg félreértetted), mert ugye írtad, hogy a kisbabád sajnos beteg volt. Nem akarok egy félreértéssel a lelkedbe gázolni egy amúgy is nehéz időszakban. Csupán a különbségre hívtam fel a figyelmed. Az életképes magzat megszülethet, tőle elvenni az életet mindegy mire hivatkozunk (anyagiak, nem fér bele az életünkbe, mindent felborítana sbt...) bűn! Mielőbbi testi-lelki gyógyulást!
2014. máj. 24. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

"12 hetes UH-n ki derült hogy genetikai rendellenesége van a magzatnak, és mondták hogy nemm tarthatjuk meg :'( "


Ez a döntés nem másé volt, hanem a tiétek. TI döntöttetek úgy, hogy nem élhet. Nehéz döntés, ez tény. De ez egy másik véleménykülönbséget indít el bennem: azt, hogy ha nem vagy egészséges, attól még élhetsz!

2014. máj. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 Encsi9595 ***** válasza:

Kedves utolsó!

Minden egyes vizsgálatomon más orvos volt..Összesen 7 azaz 7 köztük 4 főorvosnál jártam..Két kórházban is voltam :( Ha hiszed ha nem minden orvostól akivel beszéltem meg kérdeztem hogy nincs-e valami megoldás.. És azt mondták hogy nincs..mivel cystikus hygromája volt..hozzá teszem nagyon nagy :( A baba a szülésnél megfulladt volna :'( Igen erre mondtam hogy akkor császározzanak meg.. az orvos erre azt felelte hogy 95% hogy a baba a hygroma miatt a 17. hétre megfog halni a hasamba :'(

2014. máj. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!