Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért gondolják sokan, hogy a...

Miért gondolják sokan, hogy a magzat még nem igazi ember?

Figyelt kérdés
3 hónapig csinálnak abortuszt. Ha lehetne, elvetetne bárki egy 7-8 hónapos magzatot például? Szerintem erről már mindenki azt gondolná, hogy gyilkosság. De akkor a három hónapos mért ne lenne az? Csak mert kisebb? Ugyanabból van ő is.

2014. máj. 31. 10:05
1 2 3 4 5
 11/42 Julie S ***** válasza:
93%
Nem minden anya kezd rogton erosen kotodni a (meg meg sem szuletett) gyermekehez.
2014. jún. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
70%
Persze, hogy nem, Julie S, hiszen a kötődés kialakulása folyamat: van kezdeti- és végpontja is. De nem látom be, a kötődés éppen aktuális pillanatban meglévő hiánya miért jelentene alapot a bennünk fejlődő, saját gyermekünk életének a kioltására.
2014. jún. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
92%
Én sosem akartam gyereket. Ez nem is fog megváltozni. Meg is teszek mindent, hogy ne "sikerüljön be". De ha úgy alakulna, nem tartanám meg. Szerintem felesleges úgy szülni, hogy nem szereted őket. Ennek megelelően nem is ítélkezek. Sem neked, sem másnak nincs joga beleszólni mások életébe.
2014. jún. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 Julie S ***** válasza:

Erdekes kerdes ez az abortusz dolog, mert a fejlett technologiank tett lehetove, ill. majdnem kockazatmentesse sok mindent. Ma termeszetes, hogy ha nem kell a gyerek, akkor idoben kozbelepunk es nem hagyjuk kifejlodni sem, gyorsan eltakaritjuk. (Ugye manapsag mar koran meg tunetek nelkul is tudjuk, hogy terhesek vagyunk-e, koszonhetoen a teszteknek.) Amig ez nem ment ilyen konnyen, addig sokkal nagyobb sulya volt egy ilyen dontesnek. Ha egyaltalan volt valasztasa/lehetosege a nonek, hogy eldontse akarja-e kihordani es megszulni a gyereket.

En mas abortuszaival nem foglalkozom, hiszen nem az en dolgom, nem az en gyerekem, nem az en felelossegem, stb. En csak beteg magzat eseten gondolkodnek abortuszon. Tudom, ezzel sem ertenek sokan egyet, de mindenkinek mas az ertekrendje. Sokan olnek (vagy olnenek) embert, sokan meg meg a gyerekuk kezere sem mernek/birnak racsapni. Kulonbozunk egymastol, viszont megvan az a kepessegunk, hogy masok helyebe tudjuk kepzelni magunkat. Igy nem art eljatszani azokkal a dolgokkal gondolati szinten, amiket masokban nem ertunk, mert igy talan kicsit megertjuk, meg ha egyet nem is ertunk veluk.

2014. jún. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 A kérdező kommentje:
Hát persze, nincs jogunk beleszólni más életébe. Csak az a baj, hogy itt nemcsak az anya életéről van szó, hanem a gyerekéről is, őt viszont nem védi meg senki.
2014. jún. 1. 20:15
 16/42 anonim ***** válasza:
53%
De, az anya életéről van szó. Mert a következő 20 évben nem az ellenzők élnek majd együtt egy gyerekkel, akit nem akartak. Arról nem is beszélve, hogy az még nem gyerek. Majd csak lesz az. Mindenkinek, aki ellenzi, csak azt tudom mondani, hogy tegye. De a saját életében. És ne avatkozzon bele másokéba. Tegyük fel, hogy gyerek, jó legyen. Az ő életéhez mi közöd? Semmi, ahhoz az anyjának van, és ha 18 éves koráig joga van beleszólni, akkor arról is joga van dönteni, hogy akarja-e. Nem lenne hasznosabb, ha olyan már megszületett gyerekekével foglalkoznátok, akik rá is vannak szorulva? Menjetek és kampányoljatok az Afrikában éhező gyerekekért. Vagy akiket 13-14 évesen Nicaraguában elküldenek a szülők prostituáltnak. Esetleg a Beninben élőkkel, akiket már 9 évesen eladnak rabszolgának a saját szüleik!
2014. jún. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 A kérdező kommentje:
Szóval 18 éves koráig az anyának joga van eldöntenie, hogy éljen-e a gyerek. Érdekes volt a megfogalmazásod. Amúgy örökbeadásról hallottál már?
2014. jún. 2. 07:18
 18/42 anonim ***** válasza:
9%

69%!


Ki avatkozik más életébe? Ez itt egy nyilvános fórum, ahol főként normális emberek kulturáltan beszélgetnek éppen aktuális témákról. Senki nem tart fegyvert senki fejéhez.

Aki itten másokat bármire is felszólítgat, hogy kiért tegyenek, hol, és mit, az éppen te vagy.

Elhisszük, hogy te a felvetett kérdést tekintve nagy rutinnal rendelkezel, de kérlek, te ne avatkozz bele a mások életébe. Pláne ne ilyen vehemens, minden tényt és tudományos tézist sutba dobó, abszolút szubjektív, hipotéziseken alapuló, önámító szövegekkel!

2014. jún. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
76%
Igen, hallottan örökbeadásról. Láttam az eredményét is. 1% az, amelyik nem lesz ilyen/olyan okból lelki sérült. Ebben az esetben nem létezik jó megoldás. Mellesleg nem szólok bele jobban mások életébe, mint ti. Egyszerűen arra próbálok rávilágítani, hogy jóval nagyobb baj is van a világban, mint az abortusz. Nem hiszem, hogy a meg nem született gyerekek nagyobb figyelmet érdemelnek, mint azok, akiknek (már megbocsáss), de jobb lett volna, ha nem. Arra külön kitérnék, hogy nem azt mondtam, hogy joga van eldönteni 18 éves koráig, éljen-e. Kicsit félreérthető volt, tény, de nem erre gondoltam. De egyedül csak az anya dönthet erről. Egyébként sem ellene, sem mellette nem vagyok különösebben.
2014. jún. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
92%
60%-os, azt meg kikérem, hogy önámító. Évek óta önkénteskedem, amikor csak tudok, a párom szintén. Amiket néhol látni, az sokkal, de sokal rosszabb. Amiket felsoroltam, azok tények. És ezek még a "kevésbé rosszak".
2014. jún. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!