Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért gondolják sokan, hogy a...

Miért gondolják sokan, hogy a magzat még nem igazi ember?

Figyelt kérdés
3 hónapig csinálnak abortuszt. Ha lehetne, elvetetne bárki egy 7-8 hónapos magzatot például? Szerintem erről már mindenki azt gondolná, hogy gyilkosság. De akkor a három hónapos mért ne lenne az? Csak mert kisebb? Ugyanabból van ő is.

2014. máj. 31. 10:05
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
48%

Nyilván nem kevés orvosetikai, szakmai vita alapján hozták meg ezt a szabályt.

Hihetőleg olyan orvosok bevonásával, akik valamivel képzettebbek voltak, mint itt egy átlagos user, vagy erkölcscsősz...

Leginkább is a fejlettség és az idegrendszer fejlettsége lehet az oka.

Kedves Kérdező! "Csak mert kisebb? Ugyanabból van ő is." ebből a kérdésedből látszik, hogy kevés fogalmad van a dolgok biológiai hátteréről. Mi mind "ugyanabból" vagyunk, több millió éves jó kis atomokból épülünk föl, ha már itt tartunk...

2014. jún. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 A kérdező kommentje:

Utolsónak gratulálok, ügyesen sikerült kiforgatnod a szavaimat! Nekem nem az orvosetikával meg a biológiai háttérrel van bajom. Viszont az "anya" szemszögéből nézve a 3 hónapos magzat pont annyira az ő igazi, teljesértékű, babaformájú gyereke, mint a 9 hónapos, csak kisebb kiadásban. Viszont feltételezem, hogy egy 9 hónapos magzat elvetetését már majdnem mindenki gyilkosságnak tartaná.


Nem gondolom, hogy be kéne tiltani az abortuszt, de azzal a gondolattal se tudok azonosulni, hogy "az anya döntsön a saját testéről". A gyerek nem tartozik hozzá a testéhez, csak benne lakik. Az meg pech, hogy az anya teste nélkül még nem tud létezni.

2014. jún. 3. 19:45
 23/42 anonim ***** válasza:
80%
Lehet, hogy pech, de attól még így van. És éppen ezért nincsen semmi jogod ahhoz, hogy pálcát törj valaki felett, aki nem érzi úgy, hogy az már ember. Mert nem benned fejlődik és nem a te életedre van hatással (így vagy úgy). Meg azért egy 3 hónapos terhesség teljesen más, mint egy 7-8 hónapos!
2014. jún. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
Köszönöm a gratulációt! De a lényegi mondanivalóm az lett volna, hogy ez túlmutat a GYIK átlagos színvonalán, minden szempontból. Amennyiben az anya személyesen érintett, nyilván az más, mint egy objektív orvosetikai konszenzus. Arra utaltam, hogy nem véletlenül született ilyen közös megegyezés. Nem forgattam ki, félreérthető az írás.
2014. jún. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
61%

"Viszont az "anya" szemszögéből nézve a 3 hónapos magzat pont annyira az ő igazi, teljesértékű, babaformájú gyereke, mint a 9 hónapos, csak kisebb kiadásban."

És ezt melyik orvos szakértő vitatná? Azonban ez szubjektív dolog! És ez egy napos is? És a 3 napos is? És amikor csak petesejt és különálló ondósejt? És az ondósejtek csak úgy? Ki húzza meg a határt?

2014. jún. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 A kérdező kommentje:
Megtermékenyítésnél van a határ
2014. jún. 4. 03:54
 27/42 anonim ***** válasza:
71%

Úgy bizony! Az új egyed a megtermékenyítés pillanatában jön létre.

Az meg nagyon nem igaz, hogy az abortusz kapcsán konszenzusos szabályozás lenne hatályban: ezt a kérdést is, csakúgy, mint annyi mást, különböző lobbik irányítják.

Nézd meg az Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozatának 1. cikk első mondatát, majd vesd egybe az ún. Casini-jelentéssel, ill. Rothley-jelentéssel, és láss csodát. Az ember élethez való jogát is lobbisták döntötték el!

2014. jún. 4. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:

Na megy ám a lepontozás... Gondolom itt ebben a kérdésben nagyjából csakis egy álláspontot lehet képviselni, máskülönben pontoznak ám...


Arra akartam utalni, hogy ez nem ilyen egyértelmű. Sokan a fogantatást mondják, azonban más vélemények szerint az első szívdobbanás pl. Ezek nem fekete-fehér dolgok.

2014. jún. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
42%
Aki felelősséggel (!) meghoz egy olyan döntést, mint az abortusz, úgy, hogy pontosan tudja mit tesz (!), azért, mert belátja, hogy a saját gyerekének rossz élete lenne, azt én inkább tisztelem. Baromira nem lehet könnyű egy ilyen döntést meghozni.
2014. jún. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:

Isten látja lelkemet, én nem pontoztalak. Se így, se úgy. Szerintem piti dolog, pláne a téma súlyához képest.


Amit te mondasz, az magyarra lefordítva kb. azt jelenti, hogy: "Kicsikém, nem tudok/nem akarok számodra megfelelő életkörülményeket, szeretetet és törődést biztosítani, ezért inkább megöletlek". Ne haragudj, én ezt mindennek tartom, de tiszteletet érdemlő magatartásnak nem.

Mindez persze kapcsolatban áll a főkérdéssel: az emberi lelkiismeret elhallgattatására, ami az abortusz előtt, alatt és közben is megszólalna amúgy, rengeteg praktika, módszer, önámítás és miegyebek adottak, a Gyk érintett közönsége különösen kreatív e téren, és ennek a folyamatnak szerves része az a felfogásbéli blődli( hogy t.i.a magzat nem ember), amit magukat felnőttnek gondoló emberek inkább elhisznek és elhitetnek magukról, mintsem szembenéznének a szándékukkal, vagy tettükkel. Mindenki, aki elvégezte a 8 általánost, tudja, hogy a fogantatással kezdődik az emberi élet.

2014. jún. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!