Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortusz műhiba? (Tovább lent! )

Abortusz műhiba? (Tovább lent! )

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most volt a napokban az egyik barátnőmnek abortusza. Majd a kezébe nyomták a zárójelentést és haza engedték úgy, hogy akik műtötte az meg sem nézte, nem is beszélt vele se előtt, se utána.. Majd rosszul lett, így vissza mentünk a kórházba, ahol megint megvizsgálták hüvelyultrahanggal, ahol azt mondták, hogy méhnyak elzáródása van, így nem tudott rendesen vérezni, megalvadt benne. Írtak fel gyógyszert neki. Másnap megint rosszul lett, de sokkal rosszabb volt az állapota, így megint bement a kórházba ahol azt mondták, hogy megint műteni kell a vér miatt ami megalvadt benne. Ez elvileg az orvos hibája volt. A kérdés az, hogy felelősségre lehet-e vonni az orvost ez ügyben??


Előre is köszönöm a választ!



2014. aug. 15. 23:03
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
utána kellene nézni, hogy a műtéti kockázatok között ez szerepel e, amit ugye az aláírásával vállalt.
2014. aug. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igazad van, csak jelenleg még nem lett megnézve a papír, de már Én is mondtam neki, hogy azt feltétlen meg kéne nézni.
2014. aug. 15. 23:19
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Miért gondolod, hogy az orvos hibája, hogy elzarodott a mehnyak, mehszaj? Sajnos ilyen megtortenhet, es egy csomo minden mas is, valószínű, erre felhivtak a figyelmet es a dokumentumot is alairta, hogy ezek tudataban vallalja a műtétet. Gyors regeneralodast, jobbulast neki amúgy.
2014. aug. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
27%
Ha nem szerepelt a lehetséges mellékhatásoknál, akkor igen, kártérítési igényt lehet benyújtani a kórházhoz. De a kérdésedre pontos választ csak a zárójelentések, aláírt papírok alapján lehet adni.
2014. aug. 16. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
nem műhiba, mitől lenne az a a véralvadék?
2014. aug. 16. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Engem pontosan egy éve műtöttek ( missedab-al, ez végülis ugyan az a műtét) és sajnos engem is meg kellett műteni emiatt kétszer, sőt én már a 3.ra készültem mikor megjött az első menzeszem és avval megnyílt a mészájam rendesen és kitusztult a méhem! És wz nem a doki hibája volt hanem az én szervezetem működött így! Jobbulás a barátnődnek és kitartást
2014. aug. 16. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom aktuális-e még, de azért leírom.

Tavaly volt conisatio-s műtétem eü. kürettel rossz citológia miatt - a műtéti eljárás gyakorlatilag ennél is ugyanaz, és nekem 1 mm-re szűkült a méhnyakam, ami azt eredményezte, hogy egyszerre kevés vérzésem volt, cserébe nagyon sokáig tartott. Most újra műtöttek - más miatt is -, és végre visszaállt a menzeszem a megszokott 3-4 napra az eddigi 8-10 nap h helyezz.

2014. aug. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!