Ha lenne egy népszavazás arról, hogy az x-dik (2.3. stb. ) abortusz után kötelező lenne megszülni a gyereket, akkor ti megszavaznátok? Esetleg ha mégsem akarja megszülni, akkor elvégzik a műtétet, de meddővé is tennék a nőt a törvény szerint.

Figyelt kérdés
Elméleti kérdés. Érdekel csupán.
2014. aug. 19. 20:53
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
77%

Egy abortuszom volt 19 éves koromban, és most van egy gyönyörű kislányom, és egy pocaklakóm. Rajtam kívül senki nem élte meg az életemet, nem ismeri a hátteret, az okokat, így ítélkezni sincs joga, nemhogy dönteni helyettem.

Nem gondolom azt, hogy primitív lennék, ostoba, mint sok embernek, velem is előfordult, hogy rossz utat választottam az életemben, és ennek kellett vállalnom a következményeit.

Ez nem tartozik senkire, főleg nem korlátolt, szűk látókörű, bigott idegenekre.

Nem szavaznám meg, főleg a meddővé tétel számomra nonszensz. Olyan ez, mintha az összes, a társadalom megítélése szerint helytelenül viselkedő, élő embert (pl drogfüggő, bűnelkövető), kivégeznénk, feltételezve, nem lennének soha hasznos tagjai a társadalomnak.

Aki gondolkodás nélkül megtenné, annak azt kívánom, történjen a "tökéletes" életében olyan esemény, amely hasonló nehéz döntés elé állítja őket, és hasonlóképpen ítélkezzenek, és döntsenek a feje felett. Az abortuszon kívül vannak szememben nagyobb bűnök is, amik elítélendőek. Mondjuk az az anya, aki ugyan megszüli a gyermekét, de aztán halálra veri.

Egyébként volt idő, amikor tiltották az abortuszt, ennek ellenére elvégezték jó pénzért, kóklerek, angyalcsinálók, sokkal több kárt okozva, így a tiltás úgysem oldaná meg ezt a problémát.

2014. aug. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
65%
Inkább úgy kéne, hogy egy abortusz kb 30 ezer ft. Na a második 60 ezer lenne, a harmadik 90 ezer és így tovább.
2014. aug. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
90%
Jogos annak a hozzászólónak a meglátása, aki felvette a férfi felelősségét a kérdésben. Miért mindig csak a nő van meg/elítélve? Ha egy férfi "miatt" két abortuszt "kellett" megszakítani, akkor jogos az ő elköttetése is? Ki ítéli ezt majd meg? Valami "független" bíróság? Férfiakból, vagy nőkből is fog állni? Hogy kényszerítik rá a nőt a műtétre? Akarata ellenére teszik meddőve, megfosztva minden jogától? Számtalan kérdést felvetne az öteleted. Ami egyébként eléggé elrugaszkodott...
2014. aug. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó! Én vetettem fel a férfi felelősségét, ugyanezekre gondoltam, amiket Te is felsoroltál. Miért a nő felelőssége, és csak az övé egyedül? Nem ketten kellettek a gyerek "megcsinálásához"? Ha az egyik felet elítéljük, a másik felet is ugyanazzal a mércével kellene mérni. Annak a hozzászólónak is igaza van, aki azt mondta, nagyobb bűn az, ha megszüli, és agyonveri. Sokkal! Mindenki ítélkezik, sokan mondják, hogy "mire szültél gyereket" és hasonló megjegyzések, ez talán építőbb jellegű? Hasznos? Nem az. Egyik se jó út, de talán az abortusz a kevésbé rossz az ilyen esetekben.
2014. aug. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
72%

Én inkább abban az esetben tenném kötelezővé a művi meddővé tételt, ha már szült pl. 3 gyereket, és mind a hármat már a kórházból sem vihette haza, mert olyanok a körülmények otthon...


sajnos van ilyen ügyfelünk, akinek már a 7. gyereke került otthonba, mert nem volt hazaadható. a 7. után (közben gondnokság alá került) a gondnok kérvényezte az elkötést, amit meg is csináltak

2014. aug. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:
90%
Ez olyan, mintha beleszólnék abba, hogy ki mit ehet. Az is lehet, hogy a nő mindig védekezett csak peches volt. Nem szeretem, ha mások életébe szól bele a nép. Mi jogon teszi? Amúgy meg tudom, hogy itt rengeteg abortusz ellenző van, de azért szívesen megnézném az arcotokat egy anatómia könyv után, vagy az anatómia labor után, hogy hogyan néz ki, amit szerintetek "embernek" gondoltok. Ez pontoson ugyanolyan, mintha megtiltanátok a férfiaknak a maszturbációt. Sajnáljuk a sok kis hímivarsejtet (gyerekeiteket)! Vagy esetleg minden egyes cikluskor kijutó petesejtet (bocs, gyereket) meg kéne termékenyíteni?:D Komolyan, szerintem ez visszamaradott gondolkodásra vall. Tudom, hogy lepontoztok majd sokan, de nekem legalább van fogalmam arról, ami a testünkben zajlik. :)
2014. aug. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:
100%
Nem vagyok abortuszpárti, főleg, ha egészséges babáról van szó. Akkor viszont, ha valami miatt nem tudják felnevelni a gyereket (gondolok itt akár szülői anyagi/fizikai/pszichés gondokra, vagy a baba betegségeire, amik ellehetetlenítik, hogy a gyerek normális életet éljen, akkor amellett vagyok, hogy ne szülje meg. Ha nem tud róla gondoskodni, akkor ne tegye tönkre z egész életét.
2014. aug. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!