Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mit tegyünk? Becsúszott a...

Mit tegyünk? Becsúszott a baba. Feleségem el akarja vetetni, én szeretném ha megtartanánk.

Figyelt kérdés

Gondolom a kérdésből kiderült, hogy én az apuka vagyok. 5 éve vagyunk együtt, feleségem 39 éves, van már egy két éves fiunk. Nagyon jólnevelt, szófogadó, okos gyerek, vele nincs semmi gond, természetesen sokat foglalkozunk vele. Amúgy nagyon szeretjük egymást, jó a kapcsolatunk, de...


Védekeztünk és becsúszott a baba, most kb. 4-5 hetes, még nem volt dokinál. Odavan a fiunkért, mindig akart gyereket, de most kijelentette, hogy neki "elég" ez az egy és hogy esze ágában sincs még egyet szülni. Sokat dolgozik, építik a karrierjét, elismert a szakmájában és nem is állunk rosszul anyagilag. De nem akar még 1 gyereket, én viszont szeretném ezt a babát.


Mi lenne a megoldás?



2014. szept. 25. 12:25
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy jöhetnék gyesre én is helyette, de azt mondta, hogy ő szülni se akar még egyszer, meg apassza el a tejét, ha rögtön szülés után visszamegy dolgozni... ez egyszer csodás volt, de többször nem akarja ezt. Fiunkkal egy évet volt itthon.
2014. szept. 25. 12:29
 2/13 anonim ***** válasza:
32%
Ezt csak ti tudjátok megbeszélni. Én azon gondolkodnék el, érdemes-e 40 körül szülni. Ott már elég sok a komplikáció, én max attól tartanék. Tessék leülni, és vele közös döntést hozni, ugyanannyira a te gyereked, mint az övé. Egy pár vagytok, a döntésnek ilyen szempontból közösnek kell lennie, ellenben azt is tudnod kell, hogy azért van az a bizonyos 1990-es törvény az abortuszról úgy meghatározva, ahogyan, mert az ANYYA saját teste feletti döntési jogát a 3. hónapig erősebbnek tartja, mint a kicsi élethez való jogát (amennyiben nincs genetikai vizsgálattal bizonyítható legalább 50% esély, hogy baj van)... Biztos felvetném, hogy otthon maradsz vele te, csak szülje meg. Ez egy elég elérhető kompromisszum...
2014. szept. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
3%
Az elso ket ev nekem pont olyan volt itthon a gyerekkel, hogy mar addigra nagyon ki tud faradni az ember es vagyik vissza a munkaba, regi eletebe. En hamarabb vallaltam a masodikat, igy ket picivel eg nehezebb es jobb lett volna ha oviba kerul a nagy mire a kicsi megszuletik. Ti nektek igy most pont nem lenne olyan megerolteto, hisz a nagy oviban lenne, mire megszuletne a pici. Amikor en vallaltam a masodikat, nem volt hozza sok kedvem, kifaradtam, de tudtam, hogy meg fog jonni a kedvem, amint nekiallunk. Igy is lett, amint terhes lettem, olyan erzes volt, mintha csak az elsot varnam. Ha most a feleseged a negativumokra koncentral, akkor kicsit eleszd fel benne az erzest. A racionalis dolgok segithetnek, de az erzest kell elocsalogatnod, hogy o is vagyjon ra. En a helyedben megkernem, hogy ha kiderul a baba orvosnal, akkor legalabb egy hetig hadd eljetek bele magatokat probakeppen, aztan mondd hogy nem akarsz buntudatod kelteni, elfogadod ot akarhogy dont, de egy kicsit jatszatok el a gondolattal. Szoval menjetek el egy ultrahangra, nyomtasson rola fotot a vizsgalo, megha csak petezsak is, tegyed ki a falra. Tervezd meg neki, hol lesz a baba kisagya szerinted es persze a mosogatogep es szaritogep (ha meg nincs es megengedhetitek magatoknak). Csinalj teendo-takaritasi stb tervet es minden munkabol hazajovet csinald meg a rad eso reszt es a fiatokat is fuzd meg, hogy vegezze el. Fozhetsz is vagy nezz szet a kozeli ettermekben menuert. Es vegul mindenkeppen menjetek bababoltba es nezegessetek vegig, mi mindent kell megvennetek a babanak ami meg nincs. Mindez a mostani ket eves mellett is jol jonne neki, de ha lelkes vagy, raragaszthatod. Ki tud ellenallni egy boldog, lelkes ferjnek? Lehet hogy most egy ket eves mellett kimerulve meg lelkileg nem olyan dontest hozna mint par ev mulva. Ha most beletorodsz es rahagyod, akkor nem kuzdesz a gyerekert. Szerintem kuzdj a gyerekedert es lelkesedj, utana elmondhatod hogy te mindent megtettel...
2014. szept. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
3%
Ha nem akarja megtartani sajnos semmit nem tehetsz, maximum otthagyhatod az ilyen önző némbert.
2014. szept. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
10%

Azért talán minden jó érzésű nő örül, ha élet fogan benne. A gyerek a tiéd is. Én egyszer több olyan nővel is beszélgettem akiket közvetlenül a műtét után toltak ki a kórházi szobájukba abortusz után. Mind megbánta, pedig előtte hivatkoztak ők is mindenféle "észérvre". viszont mikor éledeztek a műtét után, a szívük szólalt meg. Az abortusz gyilkosság. Több ismerősöm van, aki 40 fölött szült. Ráadásul a kisfiad is örülne tesónak nem?

Ne vetessétek el a babát...

2014. szept. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
12%

Szerintem ez változni fog...még sokkolja a hír, dúlnak a hormonok.

Mivel védekeztetek?

2014. szept. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Viktoria1978 ***** válasza:
59%
Mi is hasonlokepp jartunk, csak eppenseg en vagyok a feleseg:) Mar megvolt a terv, hogy ha a kisfiam betölti a 2 evet megy oviba en meg megyek dolgozni. Csak becsuszott egy baba es februarra vagyok kiirva. A ferjem nagyon akarja a gyermeket az elejetöl, de en meg mindig nem tudom felfogni es elfogadni, hogy varandos vagyok. Az abortuszt akartam is meg nem is, de hat a kisfiamnak is jo ha van kistesoja, ma mar tudjuk kisfiu. Beszeljetek at alaposan a dolgot, ovatosan, mert könnyen ramehet a kapcsolatotok.
2014. szept. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Óvszert használunk, amióta együtt vagyunk, eddig nem is volt gond, most se vettünk észre semmit, de mégis becsúszott.
2014. szept. 25. 22:33
 9/13 anonim ***** válasza:
61%

Csináld azt amit a férjem: kürtöld körbe a családnak.

A nyomás hatására megtartja.

Cserébe itt vagyok depressziósan, és minden áldott reggel azzal a gondolattal ebredek hogy nem akarom ezt a gyereket.

Fantasztikus érzés. Kivágtak a munkahelyemről, veszélyeztetett vagyok, és csak azért nem lógok még a gerendán, kötéllel a nyakamon, mert itt a négy éves kislányom.

2014. szept. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, történt azóta valami? Sikerült beszélni a feleségeddel?
2014. okt. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!