Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » A párom nem szeretné a babát...

A párom nem szeretné a babát most, de én igen. Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

5 évvel ezelőtt, még mielőtt megismerkedtünk vett fel kölcsönt, és még 1,5 év hatra amíg kifizeti. Azzal indokolja hogy vetessük el, mert nem nagyon tudnánk eltartani, vagyis eltartani eltartanánk, de a törlesztőt meg nem tudnánk fizetni úgy mint eddig, és egyedül nem birna el a tartozással, csak úgy hogy ha én is dolgozom.

Azt mondta, hogy ha nem lenne tartozás, gondolkodás nélkül benne lenne hogy tartsuk meg.


A családom támogat mindenben a baba kapcsán is, segítenének. Páromnak ez nem elég, azt mondta az csak egy dolog hogy segítenének.

Nem albérletben vagyunk, külön házunk van, amit szüleimtől kaptunk, csak a számláinkat fizetjük.

Pár évvel ezelőtt volt már egy abortuszom.

Most 6 hetes vagyok.


2014. okt. 14. 14:17
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményeket :)

Holnap megyünk ultrahangra, szívhangot is hallhatjuk :)

2014. okt. 14. 16:19
 12/24 anonim ***** válasza:
5%
Ideje lenne megtanulni védekezni az biztos.
2014. okt. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
14%

Tudtam, hogy fogamzásgátlós! Pfff... szánalmas kifogás. VÉDEKEZÉS, babám, védekezés! Nem dugás ész nélkül!


Amúgy tartsátok meg (vagy tartsd meg, aztán próbálj vele egyedül boldogulni). A párod meg vagy elhagy, aztán fizet, vagy végül veled marad. :)

2014. okt. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
25%

Persze hát egyértelmü hogy fogamzásgátlót szed...azért van már túl egy abortuszon.


És milyen jó, hogy mosolyogva írod hogy holnap szivhangot fogtok hallgatni. Azt a szivhangot amit kb 2 hét mulva elhallgathatsz. Nagyon izgi hehehe

2014. okt. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
9%

14-es nyugodjál már le!

Nem írta még, hogy elveteti, csak bizonytalan, nem tervezett terhességnél ez elég gyakori, én is gondolkoztam az abortuszon sokat, mikor terhes lettem (végül megtartottam).

Nézd, én úgy látom, hogy olyan nagy akadály nincs, nem tudom mennyi a tartozás, de ha másfél év múlva vége, akkor már nem lehet olyan sok. Van külön házatok, segítségetek a szülők részéről és nekem az jön le, hogy a párod sincs a dolog ellen, csak most kicsit beijedt, ami érthető.

Nekem abból, ahogy írtad, hogy már hallani fogjátok a szívhangot, az jött le, hogy izgatott vagy és igazából örülsz már neki, így meg semmiképpen se vetesd el, mert meg fogod bánni.

Nem vagyok abortuszellenes, de ebben a helyzetben szerintem megoldható a baba megtartása, még ha véletlenül is csúszott be.

2014. okt. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
4%

Ja és szülők támogatását még csak feltételes módba írta.

Én szüleim is megörökölték nagyszülők lakását, beköltözhetnék és azt mondhatnám van saját lakásom amit szüleim adtak,miközben valóságban van amikor kevésbé van amikor jobban de fizetéstől fizetésig élnek, mint a magyarok legtöbbje. Havi "csak" 20-30 ezerért komolyan meg kellene maguktól vonni a dolgokat. Lehet ezt nem akarja a fiú ha már lakást is ők adták.

2014. okt. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
54%

Ejj ezek a fogamzásgátlók nem végzik a dolgukat!

Legalábbis itt a GYIK-en azt látom, hogy majdnem minden besikerült baba természetesen rendesen szedett fogamzásgátló tabletta mellett fogant. Mindenki természetesen rendesen beszedi, nem hagy ki egy szemet sem, és ha netán antibiotikumot kap vagy hasmenése lesz, akkor persze felelősségteljesen kiegészítő védekezést alkalmaz, és látjátok mégis mindenki azt írja, hogy egyszercsak ott lett a baba nem is értik hogy hogyan! Remélem a gyártók is olvassák ezeket a kérdéseket és változtatnak valamit a tabletták hatékonyságán, mert a magyarországi tinik esetei alapján hát bizony nem megfelelőek (és igen, ez most irónia volt)

2014. okt. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Akármennyire is hihetetlen, normálisan szedett fogamzásgátló mellett estem teherbe, egy alkalmat sem hagytam ki, emlékeztető is volt mindenhol, telefonba is, mindig emlékeztetett, és be is szedtem.

Azzal nem vádolhattok, hogy nem megfelelően védekeztem.

De az igaz, hogy nem kombináltuk óvszerrel, hogy még kisebb legyen a teherbeesés kockázata.

2014. okt. 14. 22:12
 19/24 anonim ***** válasza:
71%
Ne vedd magadra kérdező! Mi 4-en vagyunk testvérek és mind különböző fogamzásgátlás mellett sikerültünk. Anyám meg a nőgyógyásza is biztos hülye volt :) Jöhetnek a notórius lepontozók, mert Anyám 10-szer volt terhes összesen! Tudom, tudom! Mind a 10 alkalommal csak ba.zott össze-vissza! Nézettek már körül egy kicsit mielőtt ugattok!!!!
2014. okt. 15. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
35%

Szia! Csak pár tanács!

A védőnő közvetítésével nagyon olcsón, gyakran ingyen beszerezhettek babacuccokat.

Most vettem kétezerért babakocsit.

Az első pár méretből bőven elég 6-8 öltözetnyi ruha. Úgyis hamar kinövi, és mire a nyolcadikat ráadnád, már meg is száradt az első adag. A nagylányomat rendszeresen a szárogatóról öltöztettem.

A baba költsége az első fél évben durva becsléssel olyan 25e havonta, ha pelust, gyógyszert, tápszert számolok.

Ha a nagyszülők abban segítenek hogy havi kétcsomag pelust megvesznek, te pedig tudsz szoptatni, akkor már csak olyan ötezerről beszélünk.

A ruhák ebben a korban párezer forintból megvannak.

Nagyobb költség a kiságy, babakocsi.

Ha nagy a család kérdezz körbe, hátha valakinek a padlásán ott porosodik.

Könnyen lehet hogy a párod csak megijedt. Írd le neki számszerűsítve, hogy mindketten átlássátok.

Egyébként nálam két fogamzásgátló mondott csődöt, hibát csak a másodiknál ejtettünk.

Észrevettem hogy kiszakadt az óvszer, de úgy számoltam, nem lehet baj (két nappal azelőtt múlt el a havim). Nos, tévedtem. Szóval a lányunk várja már nagyon a kishúgát.

2014. okt. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!