Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ti mit tennétek ebbe a helyzet...

Ti mit tennétek ebbe a helyzetbe? Ez önzöség?

Figyelt kérdés

Van már két gyerekünk egy 20 és 4 hónapos.

Megszakitással védekeztünk amig a menstuációs nem jön meg és a doki nem tudja a spirált feltenni.

Vártam hogy 14-én megjöjjön de nem így tegnap csináltam egy tesztet és nagyon erős pozitiv lett.


Mi nem azeretünk volna több gyereket (ha lett volna is 4-5-6 év múlva).

Szerintetek önzöség úgy dönteni hogy két ilyen pici gyerek mellett nem tudunk mégegyet vállalni?

Igy is nehéz de a kisebb még egy éves sem lenne mikor születne a harmadik...

Ezt már lehet nem birná a szervezetem, lelkem.

De azt sem tudom hogy egy abortusz után mit élnék át.

Mennyire fájna hogy elvetettem, mennyire bánnám meg...

Nem tudom mi a helyes út, most úgy érzem egyik sem.


2014. okt. 26. 08:01
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
27%

Biztos megviselne ha elvetetnéd. De! tényleg nagyon pici lenne a második és nagyon nagyon kemény lenne. De sokan át mentek ezen. Csak az első idő nehéz. Ha anyagilag is bírnátok van segítséged sztem bevállalnám.

Nekem is másfél év lessz a gyerekek között. Nem terveztük. Csak későbbre kb 3 év korkül. lett volna jó számomra. De elvetetni nem akartam.

2014. okt. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
88%
Én biztosan elvetetném. De miért nem védekeztetek normálisan? Megszakítással? Két ilyen pici gyerek mellett... Ez nem önzőség, hanem butaság és oltári nagy felelőtlenség!
2014. okt. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
46%

Védekezésről te sem hallottál, látom!


Gratulálok a nagy eszetekhez!

2014. okt. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
40%
Azt mi sem tudjuk, mi a helyes út. De ha elveteted, egy életre megbánhatod. Ha nem, akkor kivetítheted a gyerekre az ellenszenvedet. NEKED kell döntened, de azért segítsen az apuka ebben a helyzetben.
2014. okt. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
45%
Nem vetetném el, mert a kényelmem sokadrendű a gyerekem életéhez képest. A saját felelősséged volt a védekezés! Most ne hárítsd el! Késő! N31
2014. okt. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
69%

Én megtartanám, ha hármat terveznénk egyébként is.

Nem lesz egyszerű, de ha jönni akart és fel tudjátok nevelni, akkor ennek így kellett lennie.


Nekünk még csak egy van, 3 év alatt jött össze. Szeretnénk másikat is, a pici 8 hónapos, 4 hónapos kora óta próbálkozunk, de nem sikerül ismét. Mi 3-at szeretnénk, az sem érdekelne, ha 1év lenne köztük, csak összejönne :(

2014. okt. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
46%
Én is csak gartulálni tudok hogy a ti hülyeségetek miatt egy élet lesz oda! NEM vetettném el ha már ennyi eszetek nem volt akkor tartsátok meg és legközelebb jobban vigyázatok vagyos védekezetek. Komolyan ha nem tud ám hogy van 2 gyereketek azt hinném hogy 13-16 évesek vagytok.
2014. okt. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 A kérdező kommentje:

Most ne haragudjatok de mi az hogy ennyi eszünk van stb...

Meg azért tartsam meg mert hülye voltam???

Ez komoly????


Szerintem kettőnk közül maximum te vagy 13 éves hogy ez a felfogásod....

Én már két gyerek életéért felelek és felkel őket nevelnem nem tudhatom mi lesz velünk 4-5 év múlva.

Te honnan tudod hogy neki nem az lenne szar ha megtartanánk???


Azt nem irtam meg hogy a másodikkal úgy lettem terhes hogy rendszeresen gyógyszert szedtem mégis sikerült. És pillanatig nem jutott eszünkbe hogy ne vállaljuk mert szeretünk volna 2 gyereket.


De hány ember esik teherbe védekezés mellett pl. spirál mellett vagy gyógyszer mellett?

Tényleg mindenki szar ember ha elveteti mert nem tudja vállalni?

Itt nem az anyagi helyzettel vagy a felkeléssel van a problémám szó sincs erről de hogy a két gyerekem minden szeretetet, törődést megkapjon és a párommal a kapcsolatunk se menjen tönkre ez is fontos.

Mit ér három gyerek ha nem tudsz minden téren megadni nekik mindent vagy szétmentek az Apukával?


Ebbe picit is belegondoltatok mielőtt osztjátok az észt?

Pontosan elég rossz nekem ránézni a 4 hónapos fiamra és belegondolni hogy lehetne még egy ilyen édes gyerekem és most döntenem kell hogy élhet vagy sem...

2014. okt. 26. 08:37
 9/56 A kérdező kommentje:

A másik hogy nem a segélyre megyünk hogy csak azért szüljek gyereket mert jött mert ez ami éppen nem felnőttes gondolkodás...


Aki annyira úgy gondolja hogy megtartaná lehet ha ebbe a helyzetbe kerülne ő is elgondolkodna rajta mert ő egy élet és ha megszülöd addig míg meg nem halsz felelősséggel tartozol a gyerekedért bármi is lesz.!

2014. okt. 26. 08:40
 10/56 anonim ***** válasza:
60%

Nézd kerdezo, feltételezem, hogy elmúltal mar 16. Lehetne annyi eszed, hogy tisztában legyél vele, a megszakítás nem fogamzasgatlo módszer, hanem egy baromsag.


Hogy mit teszel, azt egyedul te tudod eldönteni. De akar megtartod,mar nem, utana legyszives vedekezz, ha nem akarsz terhes lenni. Óvszert tabletta, spiral. Nem megszakítás, az nem védekezés.m

2014. okt. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!