Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Szerintetek mire számíthat...

Szerintetek mire számíthat egy nő ha az abortuszellenes anyja megtudja hogy el akarja vetetni a gyereket?

Figyelt kérdés
19 éves a nő. Terhes lett de semmiképpen nem akarja megtartani a gyereket, azért mert szeretné kijárni az egyetemet, és nem érzi magát felkészültnek a dologra. Viszont a gyerek apja fenyegeti hogy elmondja az anyjának hogyha elhagyja. Aki abortuszellenes azt gondolja minden terhességet meg kell tartani. Sok véleményt olvastam itt hasonló gondolkodású anyáktól,nőktől. Ezért azt kérdezném hogy ti mit tennétek ha a lányotok ezt csinálná? Megvonnátok tőle az anyagi támogatást? Örökbeadni a lány nem fogja, megszülni sem. De mire számíthat így az anyától? Inkább béküljön ki a pasival hogy ne árulja ez anyjának?
2014. dec. 1. 18:10
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
13%
Ha az én lányom lennél: Elég nagy vagy ahhoz hogy a gyereked haláláról dönts, legyél ahhoz is elég nagy, hogy magadnak fizesd az egyetemet és az életet.
2014. dec. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim válasza:
87%

Huhh, azért nem lennék a lányod, utolsó.


Tőlem a lányomnak sose kellene félnie ilyen helyzet esetén, főleg ha a barátja is ilyen hülye, hogy fenyegeti, egyáltalán nem akadnék fenn rajta ha a normális életét szeretné élni.

És mivel nekem se kellett 19 évesen gyereket nevelnem (most se nevelnék, ha arról lenne szó, nem szülnék a szüleim/állam nyakára, és be kell fejeznem rendesen az egyetemet) , én se kényszeríteném erre a gyerekemet. Nem kényszeríthetem.

Törvény szerint nem jár el illegálisan. De azért remélem mindig odafigyel majd a védekezésre.

2014. dec. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
87%
Kedves #11, szerencsére a felsőoktatásban nappali tagozaton tanuló gyermeknek a szülő részéről nyújtandó tartást törvény szabályozza Magyarországon - nem csak akkor, ha elvált apákat kell vele revolverezni, hanem természetesen mindenkor. Szóval ilyenkor abban reménykedek, hogy a fiatal is tisztában van ezzel, vagy van valaki, aki szól neki... és úgy beperli rokontartásért az efféle "magas erkölcsű" anyát, mint a szél...
2014. dec. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
0%
Kitagadnám érdemtelenségért.
2014. dec. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
94%

#14, szerencsére ez is tök esélytelen, arra nem lehet semmiféle érdemtelenséget alapozni, hogy valaki él egy törvény adta jogával, csak az nem tetszik a banyucikájának...:)))


Kérdező, mire számíthat a lány? Ha előre szól, mindenféle lelki zsarolásra meg fenyegetőzésre, ha utólag szól, akkor egy kiadós, hosszú hisztériára... a lány meg akkor jár a legjobban, ha megszabadul mindkét zsaroló ágenstől, és a továbbiakban kerüli az olyan kapcsolatokat, ahol a partner rá akarja kényszeríteni az akaratát. Az anya a besértődésen, feszkózáson, lelki terroron kívül szerencsére tud tenni... de azt akár évekig. Viszont egyszer mindenképp át kell esni rajta, hogy az ember szülei elfogadják, hogy a gyerekül már önálló akarattal, értékrenddel, cselekvéssel bíró felnőtt ember lett - ezt nem lehet kikerülni...

2014. dec. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
97%
11. es 14. hol van ilyenkor az a nagy szeretet a gyereketek irant? Vagy az megszunik a szuletes utan? Elkepeszto hogy vannak emberek akik ezert nem beszelnenek a lanyukkal. Hol van ilyenkor a gyerek elso pillantasa, meg amikor azt mondja szeretlek anya? Amit boszen hangoztattok akkor ha valaki abortuszra megy.Ezeket nem azert irom mert abortuszon voltam hanem azert mert nem tudom elkepzelni hogy egy anya hogy tudja megtagadni a gyereket.
2014. dec. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
13%
Aki abortuszon volt az meg nem csak szimplán megtagadta a gyerekét, hanem meg is ölte.
2014. dec. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
86%
17. Van neked gyereked? Ennyit erne neked hogy ezert kitagadnad azt akit evekig neveltel? Ha lenne gyereked tudnad hogy az anyai szeretet oszinte feltetel nelkuli. De ha neked semmit nem jelent a gyereked sajnalom oket. Egyebkent az en szemleleteben csak azt tudjuk megolni aki megszuletett.
2014. dec. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
6%
Az nem perelhet rokontartásért akit kitagadtak. Márpedig egy ilyen felelőtlen, a saját gyerekét megölő ember nem az én gyerekem. Nehogy már még neki legyenek jogai...
2014. dec. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
9%
Egyetértek. Undorító ez az egész, és egyesek még védik is.
2014. dec. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!