Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Szerintetek helyes dolog ha...

Szerintetek helyes dolog ha valaki így viselkedik a szülővel ha megtudja hogy abortusza volt?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerős családról van szó. A lány megtudta hogy az anyjának fiatalon abortusza volt a nő őt is sokáig egyedül nevelte jó kapcsolatuk volt. Amióta ezt megtudta a lány elköltözött nem beszél a nővel. Nekem fura hogy valaki ennyire megrögzött abortuszellenes hogy ezért elítéli azt a nőt aki megszülte,felnevelte. Még nem is hallottam hasonló történetet. Ti mit gondoltok erről?
2015. jan. 13. 16:03
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem fájna, nagyon rosszul esne, hiszen a testvéremről van szó. Én ellenzem az abortuszt, de mivel egyikünk sem szent és büntetlen, nincs jogom ítélkezni az emberek felett. Biztosan megpróbálnám megérteni, hogy miért is tette, mert azért abortuszellenesként is elhiszem, sőt, tudom, hogy van olyan helyzet, amikor annyira elkeseredett valaki, hogy csak azt látja egyetlen megoldásnak, ha elvégezteti ezt a műtétet. Nem hiszem, hogy mindenki aki abortuszon esik át, jónak gondolja amit tesz, nem látja bűnnek, csak a helyzet az, hogy nagyon elkeseredettek és az ember természetéből adódóan igyekszik a problémákat a lehető leggyorsabban megoldani. Sokan közölük amúgy egy életen át cipelik az abortusz után rájuk szakadt lelki terhet.Ha az édesanyámról lenne szó, megbocsátanék neki és mondanék egy imát a testvéremért. Az, hogy anyukám mit tett, nem befolyásolná az érzelmeimet iránta, ha engem szeretetteljes környezetben nevelt fel és mindent megadott, amit tudott. Az abortuszelleneseknek nem az lenne a dolguk, hogy egy nehéz helyzetben levő nőre "gyilkost" kiáltsanak, hanem, hogy igyekezzenek megmutatni az abortuszon kívüli lehetőségeket. A véleményét mindenki elmondhatja emberséges hangnemben, hiszen nem kell mindenkinek pártolni az abortuszt. Azt hiszem amúgy, a legtöbb abortusz ellenző nem is "gyilkosozik". Akik igen, azokkal nem kell foglalkozni. Ez amúgy a másik oldalra is igaz, hogy nem kell az ellenzőket mindenféle szektásoknak és ki tudja minek leordítani, mert sajnos ezzel is találkozhatunk itt. Az értelmes párbeszéd sokkal előrébb visz mindenkit, mint az állatok módjára történő marakodás.
2015. jan. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Sztem van még ott vmi a háttérben.
2015. jan. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
11%
68%-os. Az a te bajod ha nem vagy képes elfogadni más elveit és gondolkodását. Neked jogod van kikapartatni magad, tedd, nekem pedig jogom van ezt hányingerrel tudomásul venni. Épp azt hangoztatjátok hogy mindenkinek joga van azt tenni a saját testével és lelkével amit akar, akkor nekem is ugyan ez a jogom van nem gondolod?
2015. jan. 14. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!