Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Hogyan lehet feldolgozni egy...

Hogyan lehet feldolgozni egy abortuszt es hogyan lehet elengedni egy magzatot akit az anya meg akart tartani de rakenyszerult erre a döntésre?

Figyelt kérdés
Tegnap volt abortuszom. Tobbszor is kifordultam a mutobol, rengeteget ragodtam mit tegyek, de meg kellett tennem. A Párom elhagyott, mar van egy gyermekem, nekem nincs túlzottan jo fizetesem, a lakas amiben éltünk a Parome volt, igy onnan is mennem kellett. A Szüleim is nehez helyzetben elnek, bármennyire is akartak volna, nem tudtak támogatni. En foggal-körömmel küzdöttem a babaert, könyörögtem a Páromnak, hogy neveljük fel, barmit hajlandó lettem volna megtenni de hajthatatlan volt, el akart hagyni es el is hagyott. Mivel jo eséllyel nelkulozesben nottek volna fel a gyerekek es segítségre sem biztos, hogy számíthattam volna, kényszerből meghoztam ezt a döntést. De azota is gyötör a bűntudat, ugy érzem megérdemlem minden szenvedést, folyton arra gondolok, hogy a sajat gyerekemet, aki ártatlan volt, kitettem ennek. Magamban beszelek hozza, hogy bocsásson meg nekem, folyamatosan sírok, aludni nem, vagy csak keveset tudok. Borzasztóan faj, kínoz a tudat, hogy Sosem lathatom mar megszületni es magamat okolom a történtekért, hiszen én irtam alá a papírokat. A kórházban lattak a nővérek, az orvosok, hogy zokogok tobbszor leultek velem bedzelni, hogy mondjam el miert döntöttem igy, akarom e egyaltalan ezt, kertem gondolkodási idot, de vegul beláttam, hogy a bizonytalanra nem vallalhatok egyedul két kicsi gyereket. Hiaba tudom, hogy ez volt az ésszerű döntés, nem vigasztal, tobbszor fordult meg öngyilkosság a fejemben, de itt van a kislányom, Ora gondolok. Mikor fogok ezen túljutni, meg fogok tudni bocsátani magamnak valaha? Kerek Mindenkit, hogy a bántó szavaktol kimeljetek meg, mert én ostorozom magamat ejjel-nappal ezert...
2015. febr. 25. 16:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Kivancsi lennek hogy vagy?
2015. okt. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Engem is zsaroltak 19 eves voltam akkor.

A baratom szulei zaklattak veressel fenyegettek a volt parom uvoltott velem es azt mondta megol elpereli a gyereket stb stb

Szuleim finoman kiadtak az utamat

Nem hallgattam senkire ereztem az en gyerekem es az anya bennem erosebb volt mint a kornyezet.

Osszepakoltam 23 evvel ezelott es terhessegem titkolva kulfoldon talaltam munkat.

Kinnt maradtam es meg a terhessegem alatt megismertem a ferjem aki ugy pocakosan vett el es elismerte a gyereket.

A volt baratom gyerekem biologia letrehozoja azota is ugyanott tart nem jott be a szamitasa csoro maradt az is volt.

Mi szepen elunk lanyom foiskolat vegzett sajat kis lakasa van szuper allasa es kedves okos no lett belole.

Soah soha nem bantam meg hogy eletben hagytam ot es nem engedtem az erzelmi zsarolasnak.

2015. okt. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Azokat az élőlényeket, akik másokat ilyen döntésre kényszerítenek, főleg ha fenyegetéssel, zsarolással, azokat én nem nevezném embernek! Sőt kártérítésre kötelezném őket, mert két életet is tönkretettek!
2016. okt. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Volt egy kérdés, hogy hogyan vagyok... Februárban lesz 2 éve már, a felszinen jobban vagyok de a lelkem melyen azt hiszem meg mindig pontosan ugyanugy ahogyan voltam... Ezt jelzi a testem is mert azota ujabb es ujabb betegsegek jellenek meg a testemben... Inyproblemak, hullik a hajam, hormonalis gondok, gyomorfajdalom, emesztesi zavarok es meg sorolhatnam... Arrol mar nem is beszelve, hogy a szexualis eletem milyen azota... Minden honapban (a rendszeres es alapos vedekezes ellenere) ha mar csak 1 napot is kesik elkap a retteges, terhessegi tuneteket kezdek el produkalni, rettegek, remalmaim vannak... Sok nagyon fura dolgot csinaltam ugy kb. egy fel evvel ezelott... Majdnem minden nap gyertyat gyujtottam ismet es van egy kis angyalka szobrom, sotetben azzal beszelgettem igy konnyitve a sajat lelkiismeretfurdalasomon... Majd modt szeptemberben lett egy uj parkapcsolatom egy olyan emberrel aki nagyon nyugodt, bekes termeszetu, megerto probal segiteni, meghallgat elviseli a hangulstingadozasaim, megerti ha magamba zuhanok, ha sirok esetleg erezteti h ott van, szeretne hs beszelnek rola de ha nem akarok egyszeruen csak csendben ott van es atolel... Nekem mar ez is nagy segitseg. Tovabbra is azt gondolom, hogy ez mar sosem lesz maskepp, az ido csak a felszinen "sepri el" a fajdalmat de a lelkem melyen ott van es ott is lesz mert meg azota sem sikerult elengednem. De tovabb mentem es ahogy csak tudok probalok haladni, elore a meglevo gyermekem miatt. Sosem hagytam el magam nem menekultem alkoholba, nem akartam kart tenni magamban hiszen az nem hozza vissza. Sajnos mas lehetosegem nincs mint menni elore. Renduletlenul. koszonom az erdeklodest!

2017. jan. 4. 14:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!