Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » SOS! Hogyan zajlik az abortusz...

SOS! Hogyan zajlik az abortusz? Volt mostanában valakinek? Leírnátok, hogy zajlik, mit kell tenni, mennyibe kerül, minden apró lépés érdekel.

Figyelt kérdés
2015. márc. 12. 07:37
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Rengeteg ilyen kérdés van. Heti szinte 2 kérdés biztosan. Keress vissza párat.
2015. márc. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
31%

ismerősnek volt

azthiszem 10 ezer Ft(pár éve)

egyik nap feltesznek méhszájtágítót(elvileg olyan mint valami fogpiszkáló)(nem szabad fájnia, csak olyan mensi szerű érzés, de ismerősnek fájt egyfolytában, de nem foglalkoztak vele..)másnap altatás, műtét

18 alatt azthiszem szülői aláírás kell

nődoki utal be

2015. márc. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

Bemész a nőgyógyászatra,elküld uh-ra, ami igazolja a terhességet. Visszamész, megmondod, hogy nem szeretnéd megtartani, kiadja a papírokat: vércsoport meghatározás, teljes vérképre beutalót, altatóorvoshoz beutalót ad. Majd a Családvédelmi szolgálathoz irányít. 2x kell felkeresned, a második alkalommal kapod a csekket. A teljes ár 29 ezer valamennyi.Vannak kedvezmények, de majd a családvédelmis elmondja. 2. alkalommal kiállítja a nyilatkozatot, amivel visszamész a nőgyógyászatra.Közben intézd az altatóorvost is, mert van ahol heteket kell várni időpontra.Ha megvan minden papírod, leleted, akkor kiírják a műtét időpontját. Ha még nem szültél, akkor valószínűleg előző nap este kell befeküdnöd,ekkor helyezik fel a tágító pálcákat. Van olyan hely, ahol aznap reggel fektetnek be és délelőtt felteszik, és csak délután műtönek. Műtét előtt kb 10 órával már nem lehet enni.Rövid altatásban történik, vákummal kiszívják, esetleg küretkanállal is átnézik nem e maradt bent vmi darab. A szobában ébredsz, de legalább 2-3 órát nem szabad felkelni, pihenj, aludj. Kevés vérzés biztos lesz, készülj betéttel. Ha már fel tudsz kelni és nem szédülsz, émelyegsz, akkor egyél kicsit. Megnéz a doki, és ha minden oké, akkor odaadja a zárójelentést és mehetsz haza. Kísérőd legyen! Kb ennyi.

Írhatsz privát üzit is, ha még érdekel vmi.

2015. márc. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
15%
Hiába pontoztál le akkor is van fent ilyen kérdés 100ával... ha már erre van eszed olvass utána ne mástól várd az okosat...
2015. márc. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

"....Tágítás

Mindkét esetben az első lépés a méhszáj kitágítása, hiszen normális esetben az zárt, és csupán a szülés során nyílik meg. Érzéstelenítést követően megfelelő technikával a méhszáj tágítható.

A mechanikus tágításhoz a Hegar-tágítót alkalmazzák: enyhén hajlított fémből készült, egyre nagyobb (4-12 milliméteres) átmérőjű pálcákat helyeznek be a méhnyakcsatornába, amíg el nem érik a megfelelő tágasságot. Ehhez mindössze 4-5 percre van szükség.

Ennél némileg kíméletesebb módszer a lamináriás tágítás, amelynek során speciális növényi rostokból készült pálcát helyeznek fel a méhnyakba: ez a nedvesség hatására megduzzad, és 6-8 óra alatt a megfelelő méretűre tágítja a méhnyakat. Aki még nem szült, annál mindenképpen ezt a módszert alkalmazzák.

Eltávolítás

...."


[link]

2015. márc. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%

Nem mindenhol alkalmaznak lamiariat.en prosztaglandinos gyogyszert kaptam,este helyeztek fel,reggelre kitagultam.nekem egyaltalan nem fajt testileg.

Sajnos gond volt a babammal ezert kellett megszakitani a terhessegem.igy is kifizettettek velem a beavatkozast.

29 ezret fizettem 2011ben.

2015. márc. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%
Nekem laminarias volt 2eve. Nem kellett bemenni csak aznap reggel, es azt mondtak hogy jo 2 ora eleg hogy kitaguljon , nem kell elozo este befekudni. Nekem negyed ora se volt a mutet es mar delutan hazamehettem.
2015. márc. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Tegnap volt...hogy hogy...egyszerűen...ha meg van minden papírod , reggel bemész a kórházba , orvosi családvédelmis papírokat , csekket elkérik , plusz az adataidat(lakcím , személyi , taj)...vársz , utána ultrahang , utána kikérdeznek , gyógyszerérzékenység előző terhességek , ha voltak , stb. kapsz ez ágyat , majd sorra kerülsz bevisznek a "VIZSGÁLÓBA" , azt se tudod , hogy már a "műtét" jön , és végeznek veled...nekem tegnap így zajlott Pesten a Péterfyben...lehet , hogy szerettem volna meggondolni , de mire elkezdtem volna rajta agyalni , már bennem volt az altató és el is aludtam pár mp alatt.Hogy bánon-e még magam sem tudom eldönteni...van már 3 gyermekünk...védekeztünk...a stressz megszűnt , de kegyetlenül rossz érzés , hogy már nincs bennem...hiába voltak velem nagyon kedvesek az orvosok...másik 2 nővel úgy bántak , mint a kutyákkal...nekik lamináris bigyót is raktak fel , gondolom nekem azért nem , mert 5 hónapja szültem...azért ahogy ezt leírtam , rám jött a sírás...jól gondold meg...de ha belemész , szerintem nem kell aggódnod...hamar megvan...túlságosan is ...hamarabb , mint ahogy az ember összehozza...
2015. márc. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: terhességi teszt vétel, ha pozitív=nőgyógyász...ultrahang , elküld vércsoport meghatározásra vérvételre , Ekg-ra , családvédelmishez , vizsgálatokat megcsinálod , családvédelmishez elmész ő ad 3 gondolkozási napot...visszamész kiadja a papírt plusz csekket 30.000 körül van kedvezmény nélkül...kb.befizeted , kérsz időpontot kórházba , kapsz , elmész leletekkel , családvédelmis papírokkal okmányaiddal...többit megírtam az előbb...az még kimaradt , ha nem szültél , akk. felhelyezik azokat a pálcákat...bizonytalan ideig kell fent maradniuk , legalábbis szerintem , mert a másik 2 nem szült nőnél is máshogy volt , mind2-nek reggel tették fel , de csak az egyiknek csinálták meg még aznap...a másik nőnek nem tágult annyira.Az egyik jól bírta ,, csak a felhelyezés volt neki kellemetlen , a másik , amelyiknek tovább kellett fent hagyni , menstruációs görcsökhöz hasonlóan fájlalta , de kért fájdalom csillapítót kapott is , de bevallása szerint nem sokat hatott...gondolom a többi náluk is ugyanúgy lehetett , mármint "vizsgáló" , felfeküdni , altató , kaparás stb. nekem utána semmi fájdalmam sőt vérzésem is alig volt , tegnap óta elég volt 4 db betét , az is csak épphogy piroskás lett...Remélem "segítettem" és , hogy lelkileg nem fog téged megviselni semennyire sem...
2015. márc. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szerintem ami a legfontosabb, ne ess kétségbe. Szedd össze magad, ezt az utat végig kell járni, ha már döntöttél. Van sok vizsgálat, papirmunka, "tanácsadás", de ha elmész nőgyógyászhoz, ott elmondanak mindent és tovább irányítanak. Nekem 1 hete volt a műtét, friss még az élmény. Bármi kérdésed van nyugodtan irj
2015. okt. 24. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!