3 abortusz. Mivel tudnék segíteni?

Figyelt kérdés
Barátnőmnek most lesz a 3. abortusza. Az első után nagyon padló alatt volt, hetekig a pszichiátrián kezelték. A második után nem voltak különösebb problémák. Most újra abortuszra megy és nem akarom hogy pszichiátri legyen a vége. Hogy tudnék neki segíteni?
2015. márc. 24. 09:20
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
80%
Felesleges NEKED azt kérdezni,hogy akinek abortusza volt hogy tudott túllépni rajta, nagyon nem mindegy hogy miért volt, beteg baba, félbemaradt vetélés,vagy "csak mert nem kell a gyerek" ,de ha annyira érdekel keress rá gyk-n ezer ilyen kérdés van! barátnődön nem tudsz segíteni legalábbis így nem, vidd el szakemberhez mert ahogy írtad is komoly gondok vannak vele és a gondolkodásával is. Inkább nem védekezik,hanem abortuszra jár?!! Az nem ok hogy hormonokat nem vihet be a szervezetébe,mert barátnőmnek komoly betegsége volt ,neki is kerülni kell a hormonokat de az orvosával átbeszélve találtak megfelelő fogamzásgátlási módszert!
2015. márc. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
42%

A barátnődnek szakember segítségére is szüksége van, volt, lesz.

Szóval, én voltam abortuszhelyzetben, de nem tettem meg, nem tudtam volna megtenni, van besikerült gyerekem is a többi mellett. Imádom őt is, de azt hiszem, normális ember csak egyszer kerül ilyen helyzetbe, utána már 150 %-osan védekezik, nemhogy sehogy. Én nem tettem meg az abortuszt, de még így is lelkileg megráz a dolog, van olyan ismerősöm, aki abortuszon esett át, lelkileg is megviselte, sokáig, talán egy életre megmarad a kétely, mi lett volna ha...

Én hogy ne kerüljek ilyen helyzetbe, most már a petevezeték-elkötést választottam. A barátnődnek is azt ajánlom.

Neked pedig azt, hogy ha segíteni szeretnél neki, nagyon-nagyon sokat beszélgess vele, nyomatékosan vedd rá a fogamzásgátlásra, és arra, hogy pszichológushoz járjon, esetleg pszichiáterhez vissza. Labilis személyiség lehet, akinek segítségre van szüksége, és nincs tisztában döntései súlyával, nincs megfelelő felelősségtudata, szexel védekezés nélkül, bizonytalan párkapcsolatai vannak, depresszióra hajlamos stb. Nem vagyok annak a híve, hogy erőszakosan beavatkozzunk mások életébe, de az ő esetében te legyél igenis erőszakos! Rázd fel, ha nem változtat az életmódján, elveszítheti gyermekét, mert alkalmatlannak találhatják az anyaságra, vezesd rá a helyes döntésekre, amit magától nem lát!!!

Nem ismerjük őt, biztos amúgy jó ember, ha a barátnőd és mellette állsz, biztos nagyon sok szeretetre és támogatásra van szüksége, de nagyon eltévelyedett és nem érzi a súlyát annak amit csinál. Légy erős és határozott vele szemben, egy kicsit gatyába kéne rázni!

2015. márc. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:
Azon vagyok hogy segítsek. Nem jár pszichológushoz pedig valóban nem ártana. Régebben járt de már nem megy. De ha olyan súlyos beteg lenne akkor kerestetnék az orvosok nem?
2015. márc. 24. 11:39
 14/40 anonim ***** válasza:
79%
Az orvosok nem fogják kerestetni...
2015. márc. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
39%
intézd el neki az elköttetést, ilyennek nem kell gyerek. Bár ha kis szerencséje van három abortusz után a természet úgyis elvégzi ezt a munkát. Felelőtlen. Inkább nem védekezik és megöli a saját gyerekét? Undorító egy némber lehet.
2015. márc. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy elköttetné magát mert ha megtalálja az igazit szeretne még gyereket. Másrészről pénze sem lenne rá. Ha jól tudom 100 ezer körül van.
2015. márc. 24. 11:51
 17/40 anonim ***** válasza:
54%
nyugi, három abortusz után nagyon is esélyes hogy összetapad a méhfala így nem lehet terhes szerencsére, ha meg mégis, akkor nagy az esély a vetélésre, mivel a méhszáj meggyengül. Aki ilyen könnyen dobálózik a gyereke életével annak még kiskutyát se adnék nemhogy gyereket. Ha nem kell neki adja örökbe.
2015. márc. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
83%
Ismerősömnek volt egy abortusza,majd megint teherbe esett azt a babát megtartotta majd két abortusza(fél éven belül),és most tervezetten sikerült a baba... az ilyeneknek sikerül és a szülés is gyors és komplikáció mentes volt. Neki kiírta az orvos a gyógyszert,hogy meg ne lássa itt mégegyszer,de nem szedte be,vannak ilyen felelőtlen emberek.
2015. márc. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:
És ha mondjuk azt mondanám neki hogy a magzat megbocsájt? Vagy majd ha itt lesz az ideje akkor visszajön? Mit mondjak neki hogy könnyebb legyen? Egy kicsit félek mert én leszek ott a kórházba vele és nemtudom hogy hogyan viselkedjek? Mert amikor az ezelőtti abortuszok voltak akkor még nem ismertem őt.
2015. márc. 24. 13:57
 20/40 A kérdező kommentje:
Kedves 17-es énis mondtam neki hogy mi lenne ha örökbeadná de hallani sem akart róla. Pedig talán humánusabb megoldás lenne.
2015. márc. 24. 13:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!