Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ezzel az életvitellel szerinte...

Ezzel az életvitellel szerintetek elkell vetetni a babát?

Figyelt kérdés

Az előzmény: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..


Nos, nem jött meg a megvonásos vérzés. Most reggelre vártam, mindig pontos szokott lenni. Abszolút semmi terhességi tünetem nincs, csak a vérzés hiánya illetve a derekam görcsölget egy kicsit. Én úgy gondolom, hogy terhes lehetek. Tesztet pénteken tudok csinálni legelőbb. A gond az, hogy nagyon rossz életvitelt folytatok. Leírom, és légyszives segítsetek egy kicsit, hogy mit tegyek mert kissé tanácstalan vagyok.

-fogamzásgátlót szedek

-szedtem antibiotikumot (cecloretta-felfázásra kaptam)

-dohányzom

-napi 2-3 energiaitalt iszom

-rendkívül stresszes az életem.

Én azt gondolom hogy valószinüleg nem lesz egészséges a baba. A véleményetek szeretném kikérni. Köszönöm!


2015. márc. 29. 13:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha most felhagysz ezekkel nem lesz gond, hisz a baba még nagyon kicsi, nem csatlakozott rád,így őt kikerülték ezek a dolgok.
2015. márc. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Sorba megyek:

Fogamzásgátó nem okoz gondot hormon, nem lesz baja a babának, de persze egy nőgyógyász, genetikus nyilván jobban ért hozzá mint mi itt a fórumon, de sokan lettek már terhesek gyógyszer mellett is.

antibiotikum, nos sokak köztük én nekem is szükség volt terhesen antibiotikumot szedni mert annyira megfáztam hogy muszáj volt. nem minden gyógyszer okoz bajt, attól mert antibiotikum attól még nem feltételnül tilos szedni terhesen

dohányzás, nos akkor egy ok a leszokásra :)

energiaital, hát inkább igyál szörpöt ezentúl :) az is édes :) de ha most terhes is vagy azért ennyi kevés hogy ne legyen egészséges a babád.

stressz, mutass egy embert aki nem stresszes :)

Szóval ha terhes vagy és szeretnéd megtartani nem hinném, hogy a felsoroltak annyira gond lennének, persze beszélj genetikussal meg nőgyógyásszal a gyógyszerek miatt. A dohányzást meg hanyagold az elkövetkező hónapokban.

Amúgy ha annyira ártanak ezek akkor nem jön létre terhesség, ráadásul még nincs összeköttetésben veled a baba nincs még köldökzsinór. Persze ez nem jelenti azt hogy jó hogy dohányzol meg energiaitalozol, de nem feltételnül árt ha most abbahagyod és persze kezdj el szedni folsavat vagy magzatvédő vitamint!!!!!!

A stressz miatt is késhet meg a felfázásodtól is.

2015. márc. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első néhány hét a "mindent vagy semmit" elv alapján működik. Ha olyan nagy károsodás éri a magzatot, meg se marad. Ha megmarad, kutya baja nem lesz (már ezektől).


Egyébként a gyógyszered nem magzatkárosító. Bizonyos esetekben terheseknek is adják.

A fogamzásgátló sem káros ilyen korán.

A dohányzás, koffein (=energiaital), stressz növeli a vetélés kockázatát, de ha megmarad és elhagyod a "szereket", lecsökken a kockázat, nem lesz több baja, mint annak, aki nem élt ezekkel.


A megvonásos egyébként a szünet bármelyik napján megjöhet. Akkor is, ha eddig napra pontos volt.


Csak azt nem értem, hogy miért nem tudsz tesztelni még majdnem egy hétig? ~300-400 forint és minden patikában, drogériában kapható.

2015. márc. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

A férjem anyukája fogamzásgátló mellett lett ikerterhes, mindkét fia makkegészséges.

A terhességed még annyira fiatal, hogy ami ilyenkor árt, az magát a terhességet is megszakítja.

Ha nem akarod a terhességet, akkor vetesd el, de ha vágysz a babára, akkor az életviteleden és a hozzáállásodon változtass.

2015. márc. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Elvetetni egészséges babát soha nem fogok, nem bírnám megtenni. Viszont az örökbeadáson sajnos el kell, hogy gondolkozzak. Tehát ha egészséges akkor kihordom, aztán a továbbit majd meglátjuk.
2015. márc. 29. 13:47
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

Valószínűleg teljesen feleslegesen aggódsz.


1. Jó eséllyel nem is vagy terhes. A legtöbb antibiotikum ugyanis nincs hatással a fogamzásgátlóra, sőt, igazából egy van, ami csökkenti a hatását, de azt kb. csak TBC-ben adják (rifampicin).


2. Ha teherbe is estél, ezek a dolgok, amiket felsoroltál, ilyen hamar még nem károsak. Ha felhagysz a dohányzással és az energiaitallal, nem lesz gond.


De úgy mellékesen megjegyzem, hogy fogamzásgátló mellett nem kellene cigizni, mert egyszer lehet nem terhességet kapsz meglepinek, hanem egy trombózist/tüdőembóliát.

2015. márc. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha szerencséd van, akkor akár undorodhatsz is annyira terhesen a cigitől, hogy nem is kívánod. A többit a többiek leírták. Ha megmarad ezek mellett, nem lesz baja.

Kitartást!

2015. márc. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nagyon kicsi az esélyed.Csináld meg a tesztet,utána van értelme ezen elgondolkodni.Vérből hamarabb kimutatható és száz százalékos az eredmény,így ha ez fontos,én felkeresném a nőgyógyászt.
2015. márc. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, tegnap hajnalban iszonyatos görcsökkel és erős vérzéssel mentem be a kórházba, sajnos elment a baba. Az orvosnak természetesen elmondtam hogy milyen egészségtelenül élek, és ő szerinte van hozzá köze hogy elvetéltem. Tehát elvetetni nem lett volna szívem, de mégiscsak megöltem szegényt. Nagyon sajnálom. Örültem volna, ha megajándékozhatnák valakit egy babával.
2015. márc. 31. 17:02
 10/10 anonim ***** válasza:

latod a Joisten elintezte neked pont azert mert ugy dontrottel nem olod meg onzetlen dontesed miatt megkimelt teged az orokbeadas fajdalmatol.

sajnalom es most vedekezz okosan

2015. ápr. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!