Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mi lenen az a helyzet/ok, ami...

Mi lenen az a helyzet/ok, ami miatt el se gondolkoznatok a baba megtartasan?

Figyelt kérdés
2015. jún. 29. 19:28
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
32%

Nemigen tudok ilyet mondani.

Soha életemben nem voltam munkanélküli, hiszem, hogy a jég hátán is megélek, és egy gyereket is el tudok tartani.

Ha beteg lenne, küzdenék érte, bármi áron.

Ha nem lenne mellettem a férjem, akkor is megtartanám.

Őszintén, nem tudom elképzelni, hogy lemondjak a gyerekemről. Ami emberileg, fizikailag lehetséges, azt megtenném érte.

2015. jún. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
97%
Ha élettel összeegyeztethetetlen betegsége/rendellenessége lenne.
2015. jún. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
83%
Betegség, anyagi okok. Ha egyedül maradnék akkor sem tartanám meg. Akkor sem tartanám meg ha azt érezném, hogy nem akarom a terhességet.
2015. jún. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Betegség, kilátástalanul rossz anyagi helyzet.
2015. jún. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
96%
csakis akkor ha olyan betegsége lenne, ami miatt nem élhetne teljes életet. Például végtaghiány miatt nem vetetném el, de ha soha se tudna mozogni, csak az ágyhoz lenne kötve,akkor nem akarnám neki azt az életet.
2015. jún. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Ha beteg lenne, vagy nem lenne apukaja en sem tartanam meg, az anyagiak ha tul szukosek akkor sem.

Szerintem ha mindenaron megtartjuk, annak a levet sokszor a baba issza meg...


Ment azold kez mindenkinek!

2015. jún. 29. 20:09
 7/26 anonim ***** válasza:
42%
Ha szűkösek az anyagiak, vagy nem stabil a kapcsolat, akkor védekezni kell, nem abortálni a magzatot. Akinek megfogant a babája, azért felelősségel tartozik, minden körülmények között. EZért vagyunk felnőtt emberek. Ez nem kívánságműsor, hanem az élet. (első voltam)
2015. jún. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
58%

Ha olyan betegsege lenne Amivel nem elhet teljes eletet.

Es talan ha megeroszakolnanak es abbol foganna gyermekem.

Anyagiak es AZ apa hianya nalam nem lenne ok,ha Mar voltam olyan felelotlen hogy nem vedekeztem megfeleloen..

2015. jún. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

No ha megeroszakolnak, akkor se tartanam meg, de ilyen rossz eszembe se jutott!


Elso: szerinted nincs olyan helyzet, hogy a baba eredekeben jobb, ha nem jon a vilagra?

2015. jún. 29. 20:35
 10/26 anonim ***** válasza:
50%

Igen, vannak extrém szituk, mint az erőszak például, de elenyészően ritka az ilyen eset, az abortuszok nagy része nem ebből áll.


Sokszor kiderül, hogy a "baba érdeke" sokszor inkább "anya kényelme", semmint valódi érdek. Mikor lehet a halál az érdeke valakinek? Én ebben nem hiszek. Azt gondolom, hogy az életért küzdeni kell, mert a legnagyobb kincs. Akkor is, ha anya hibát követett el, és ezért életében mindig duplán kell dolgoznia, ha nem kényelmes neki munka mellett pluszt vállalni, akkor is, ha beteg a gyerek. A mai eszünkkel már tudhatjuk, hogy attól, hogy valaki nem úgy él, ahogy mi azt elképzeltük, attól még boldog lehet. Down kórosként, mozgássérültként, és sorolhatnám. Ez nehézség, igen, de nem nehezebb, mint meghalni és soha meg sem próbálni.

2015. jún. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!