Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mi lenen az a helyzet/ok, ami...

Mi lenen az a helyzet/ok, ami miatt el se gondolkoznatok a baba megtartasan?

Figyelt kérdés
2015. jún. 29. 19:28
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
79%

Tervezetlen egészséges gyereket soha nem vetetnék el.

Az elképzelhető okokat mások leírták, az erőszak és a betegség.

Nem tartom saját tulajdonnak a gyerekeket sem, ha végképp nem menne segítség nélkül, kérnék. Mint ahogy adok is, és adnék is. A gyerekek közös érték, közösen kell törődni velük.

Mint ahogy egymással is.

2015. júl. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
75%
17-es vagyok. Nyilván ez sok mindentől függ. Én nem mondom, hogy soha nem tudnám elvetetni, mondjuk ha éheznénk és teljesen kilátástalan lenne az életünk, lehet, hogy én is rögtön az abortuszt választanám. Jelenleg elég könnyű azt mondani, hogy nem vetetném el, jól élünk, tervezünk is még későbbre gyereket, megoldanánk, ha becsúszna még egy. Tapasztalat. Amikor a lányunk 4 hónapos volt, kiderült, hogy megint terhes vagyok. Leültünk a férjemmel, kb. fél perc volt eldönteni, hogy megtartjuk. Végül nem maradt meg a baba, de vállaltuk volna így is, hogy számunkra ijesztő az ilyen kis korkülönbség.
2015. júl. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 maffiafia válasza:
62%
Ha a gyereknek bármiféle esélye megvan arra, hogy legalább egyszer boldog legyen, életem árán védeném!
2015. júl. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
49%
Ilyen ok számomra nem létezik.
2015. júl. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:

Állít néha az élet nehéz döntés elé...

Mi van akkor, ha a baba éppen csak megfogant, amikor 3 hétre rá kiderül az anya előrehaladott betegsége, amire azt mondják, kezelés nélkül fél év múlva már végső stádiumban lehet, ahonnan csak fél-2 év van hátra.

Ha megtartja a babát, kezelést nem kaphat, talán megéri a kicsi első hónapjait, talán nem.

Ezen a pontom azt gondolja az ember, talán kockáztat...

DE!

ha van már egy egészséges, kedves, okos gyermeked, aki mindössze 4 éves, és akinek az édesapja nincs veletek, és akiért már felelősséggel tartozol és minden erőddel azon vagy, hogy felneveld. Ha minden kezelés sikeres lesz, sok évig mellette állhatsz még. Akkor is kockáztatsz???

2015. júl. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
Nem lenne az az ok amiért elgondolkoznék azon, hogy megtartom.
2015. júl. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!