Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Akik ellenzik az abortuszt,...

Akik ellenzik az abortuszt, mindig anyák szerettek volna lenni?

Figyelt kérdés
Sokszor olvastam itt, hogy írják ha esetleg nem vált volna be a védekezés, anyagi helyzettől, kortól, kapcsolattol függetlenül megtartanák. Egyszer azt mondta nekem egy ismerős, hogy aki nem abortuszellenes az nem lesz jó szülő, mert jobb elveket ad át. Ez szerintetek tényleg igaz? Ha valaki pl. úgy érzi, hogy tízenévesen nem érett rá, csak húszonevesen rossz szülő lesz? Még nem voltam terhes, abortuszom sem volt.
2015. júl. 30. 16:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

"aki nem abortuszellenes az nem lesz jó szülő, mert jobb elveket ad át"

Ennek a mondatnak nem látom sok értelmét. Amúgy is hülyeség, racionálisan kell mérlegelni, hogy tudnak-e vállalni gyereket, avagy sem.

2015. júl. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azt mondta hogy aki ellenzi jobb emberré neveli a gyerekét, mint aki nem.
2015. júl. 30. 16:13
 3/11 anonim válasza:
18%
Tudod ebben az egész ven egy dolog a nagyon szomorú...hogy, akinek lehet meg minden annak van abortusza, sok nőnek bőven, aki meg anyának való lenne, annak nem lehet gyereke! Akkor sem kéne megölni, ha megfogant, hát hordja ki, ennyiz megtehet, utána adja örökbe...
2015. júl. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%

Én azt tartom jó szülőnek, vagyis inkább alapvetően jó embernek, aki nem gyárt különböző előítéleteket!

Két lányt ismerek, akinek volt abortusza (túl fiatalok voltak). Ma mindketten 30-asok már két gyerekkel, és mindketten nagyon jó anyák. Imádják a gyermekeiket.


Azt viszont, aki abban a szellemben neveli a gyerekét, hogy másokat elítéljen, és kizárólagosan egy szempontot vesz figyelembe, nem tartom jó szülőnek. Tehát ez esetben azt gondolom, hogy az ismerősöd gondolkodása sokkal előítéletesebb és gonoszabb, mint mondjuk egy szerető anyáé, aki valamikor valamilyen okból átesett abortuszon, de mára szerető és gondoskodó szülő lett.


Nekem nem volt abortuszom. Azt hiszem képtelen lennék rá. De fogalmam sincs, hogy bizonyos helyzetek mit váltatnának ki belőlem (ha mondjuk egyedül maradnék 4 gyerekkel, és épp kiderülne jön az ötödik - most ez egy extrém eset, de hát na...szóval van az a pont, amikor lehet, hogy feladnám az elveimet).


Amúgy meg örökbe adni nehezebb már egy "igazi, kész" gyereket, mint egy nem látható "nem kész" gyereket elvetetni.

Ne törjünk pálcát senki felett!

2015. júl. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ebben a témában mindig is heves viták vannak. Személy szerint úgy gondolom, hogy minden óvatosság ellenére becsúszhat egy baba. Ilyenkor mérlegelni kell, sok szempontból.. Ha tényleg nem lenne jó helye a babának, nincsenek rendezett anyagi körülmények, akkor nem szabad bevállalni. De ez egy nagyon nehéz döntés, és nem szabad pálcát törni azok felett, akik mellette döntöttek. Aki elvi alapon ellenzi az abortuszt, az már eleve egy racionális döntést zár ki. A gyereknek meg (a megfelelő korban) hagyni kell, hogy saját véleménye formálódjon. Jó példa az én esetem: Szüleim ellenzők közé tartoznak
2015. júl. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
én meg racionális alapon gondolkodom. Mivel rendezett az anyagi hátterem, megtartottam a babát egyedül is.. Viszont a barátnőm mellé 100%-ban odaálltam, amikor az ab. mellett döntött. Ebben a témában sisem lesz konszenzus..
2015. júl. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
0%
Mintha az abortusz lenne az egyetlen megoldas arra, hogy ne legyen gyerek.
2015. júl. 31. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, a két dolog között önmagában nincs semmiféle összefüggés, az meg teljesen relatív, hogy kinek mit takar a "jobb elvek"
2015. júl. 31. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
#3 Igen, ez szomoru. Viszont nem fogom kihordani a nem kivant terhesseget azert mert neked vagy masnak nem lehet. Es miert? Azert nem tartanam meg, mert nem ferne bele az eletembe, de ha mar 9 honapig a szivem alatt hordom, akkor nem lennek kepes orokbeadni. Ez kinek lenne jo? Senkinek. Onzo vagyok? Vallalom..inkabb elvetetem 10 hetesen, mint orokbeadjam ujszulottkent..
2015. júl. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Ditta323 ***** válasza:

Hát kedves 9-es én is így érzek, hogy ha kihordok egy terhességet és meg is szülöm akkor nem lennék képes lemondani róla. Tudván, hogy élne valahol egy lányom, vagy fiam akiről nem tudnék semmit, nem lehetnék részese az életének... inkább ab-ra mennék.

Az meg, hogy megszülni és örökbeadni?- vannak árva gyermekek akiket örökbe lehetne fogadni...

2015. júl. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!