Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » A vegetáriánusok ellenzik az...

A vegetáriánusok ellenzik az abortuszt?

Figyelt kérdés

Azokra a vegetáriánusokra gondolok, akik világnézeti okokból

ellenzik az élőlények szenvedését.



2014. jan. 28. 22:25
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha ez okból vegák, akkor lehet. De kérdésed alapján egyből egy kérdés merült fel bennem: Mi köze a kettőnek egymáshoz, de most már értem, mire gondolsz....de egyébként szerintem nem sok köze van a két dolognak egymáshoz.
2014. jan. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem minden jóérzésű ember ellenzi.
2014. jan. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
30%
Én azon szoktam gondolkodni, hogy az apácák esznek-e húst. ...ugyanolyan kérdés. ...nos?? ( nem tudom a választ)
2014. jan. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
59%

Miért ne ennének húst az apácák???

Isten sosem tiltotta a húsfogyasztást, úgy, általában. Sőt! A Bibliában az áll, hogy az ember hajtsa uralma alá a Földet és annak rajta kívül minden teremtményét. Az ember vegyes táplálkozású élőlénynek lett teremtve.


A konkrét kérdésre válaszolva: remélem, hogy legalább a vegetáriánusok ellenzik.

2014. jan. 29. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
50%

Nem szabályszerűség, azaz nem írja elő vallás vagy világnézet egyszerre mind a kettőt, vagy nem egyenesen következnek egymásból.

De azért nyilvánvalóan egy erős tendencia. Aki érzékeny a többi lény szenvedésére, az szép eséllyel vegetáriánus, és szép eséllyel ellenzi az abortuszt is, szóval szinte biztosan nagy az átfedés.

2014. jan. 29. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
100%

Jó a kérdés, szerintem is jó eséllyel igen a válasz.


Én azt szoktam kérdezni, hogy aki állatvédő az környezetvédő is? :-)

2014. jan. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
97%

Kérdező, aki vallási okból (buddhista, krisnás, akármi) vega, azok egyértelműen igen, de ott mindkettő a vallásból jön, nem a vegetarianizmus okán ellenzik az abortuszt.

Egyébként ha elmész egy vega fórumra, ott is hasonló viták vannak AB kapcsán mint itt, az egyik az embrió életét tartja mindenek felettinek, a másik a nő döntési joga mellett érvel, a harmadik a túlnépesedés negatív környezeti hatásait boncolgatja.

2014. jan. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
86%
Én meg azt nem tudom elképzelni, hogy bárki "szórakozásból" csináltatna abortuszt. Itt gyakran kerül ilyen beállításba a dolog, pedig senki sem élvezi egy kezdődő élet kioltását, ezt nem tudom elhinni, hogy létezne ilyen ember. Nyilván van olyan élethelyzet, amikor az tűnik a legjobb megoldásnak, még ha szíve szerint nem tenné meg, mert jóérzésű ember.
2014. jan. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
84%
utolsó. tökre igazad van, ezt én is teljesen így gondolom.
2014. febr. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
83%

Különösen a 8-asra reagálva:


Az abortusz ellenzői (különösen ha vallási alapon) egy pillanatig se gondolják úgy, hogy olyasmire való jogukat akarják elvenni a nőktől, amit egyébként ők élveznek, vagy csak egy jó poénnak tartanak.

Az alapállás az, hogy a már megfogant gyermeknek joga van az élethez, de ezt a leendő szülők MÁR ELŐRE fel kell mérjék. Vagyis ha nem vállalnák a szülőség felelős döntését teherbe esés esetén, akkor már a szexuális élettel se bánjanak felelőtlenül. Aki nem döntötte még el, hogy kész a szülőségre, ne már csak akkor kapjon észbe, amikor kész a "baj".


Ez persze további kérdésekhez visz el, főleg a párkapcsolati, párválasztási ügyekre nézve, a férfiak, leendő apák felelősségvállalásáról, a férfi és nő kölcsönös tiszteletéről, a közös szülőség tehát(!) házas kapcsolat vállalásáról, arra való helyes felkészülésről...



Az eredeti kérdésre visszatérve, aki ÁLTALÁBAN tiszteli az életet, és érzékeny mások érzéseire, lehetséges szenvedésére, azoknál elvileg az abortusz-kérdés fel se merülhet. (Ahogy szvsz. a húsevés kérdése sem, a választása nyilvánvaló.) Szóval innen indul mind a kettő, nem egymásból következnek.

2014. febr. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!