Aki gyesen van annak ugyan annyit kell fizetni az abortuszra?

Figyelt kérdés
Sajnos nincs mas lehetőségem 5honapos kis babam van es meg nem vagyok ra felkészülve egy másodikra igyis eleg fiatal vagyok de az elso babát semmi fele képen nem akartam el vetetni. Azt hallotam hogy aki gyesen van annak csak 15000-'Ft ot kell be fizetni

#Abortusu
2015. aug. 9. 00:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
33%

ja, gyerekkedvezményt adnak! ha van egy gyereked, akkor fél áron megy, ha 2 akkor már csak a 25%-át kell kifizetni! szerintem jobban megérné, ha megtartanád és a következőt vetetnéd el! vaaagy, még jobban járnál anyagilag ha a meglévőtől szabadulnál meg, az ugyanis ingyen van!


amúgy szociális rászorultság szerint támogatott, nem pedig gyes függő...

2015. aug. 9. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Te figyelj már te nem tudod hogy nekem milyen az életkörülményem te nem látsz bele az en gondolatba hogy minden nap sírva fekszem le es kelek fel hogy el kell vetetnem a babát orulok hogy a kislanyomnak meg van ugy mindene ugy ertem hogy pelenka tapszer stb a ruhákat is ugy kaptuk albérletbe lakom es ha nem fizetem akkor meg tető sem lessz a fejünk fölött egyedul nevelem a kislanyom a gyesből es a családibol ami ugye 39ezer Ft koszonom szepen a megértő hozaszolasodat gratulálok neked!
2015. aug. 9. 01:07
 3/14 anonim ***** válasza:
13%

Szociális alapon jár a kedvezmény, de én inkább megtartanám. Már csak azért is, ha ilyen sírógörcsöket és lelkifurdalást okoz a gondolat. Később biztos, hogy a szemébe tudsz nézni a kislányodnak, főleg amikor megkérdezi, nekem miért nincs tesóm?

Persze ez csak magánvélemény, nem bírálni akartalak, vagy ilyesmi!

Azt azért ne felejtsd el, hogy a családi összege változik 2 gyerek után. Illetve más segítséget is kérhetnél, nem beszélve az apáról, hiszen, a gyerektartás járna nektek!

2015. aug. 9. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%
A terhességmegszakítás térítési díjának 50 százalékát kell megfizetni, ha a kérelmező, illetve házastársa, a gyermekgondozási segély tekintetében a kérelmező, vagy a kérelmezővel közös gyermekére tekintettel a kérelmezővel közös háztartásban élő más személy valamely pénzbeni ellátásra jogosult, az ellátás folyósításának időtartama alatt, feltéve, hogy az ellátás nem éri el a mindenkori öregségi nyugdíjminimum összegének a kétszeresét.
2015. aug. 9. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%
Ti inkabb megtartanatok? Mibol?? A kerdezo a meglevo gyereket is alig tudja ellatni. Gondolkozzatok mar kicsit.
2015. aug. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ertem koszonom nagyon faj de nem tudok mit tenni nincs senki aki melletem állna a családombol sem mert a kislányomat nem akartak azt akartak hogy vetessem el es ezert nincs segítségem anyám nincsen apám meg alkoholista es 18 éves vagyok
2015. aug. 9. 11:16
 7/14 anonim ***** válasza:
58%
Mivel védekezel a nem kívánt terhességek ellen? Csak, mert sikerült 18 éves korodig kétszer is teherbe esned...
2015. aug. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
55%
És a gyerek apja? Hogy sikerült ezt összehozni?
2015. aug. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
30%
engem az érdekelne, hogy hol élsz? én is oda szeretnék költözni. 39.000.-ból kifizeted az albérletet, rezsit, ételt veszel és emellett még pont marad annyi pénzed, hogy a kislányodnak megvedd a pelust, tápszert, ruhákat... hmm, életművész vagy! de szerintem ha ez megy, akkor 2 gyerekkel is menni fog gyessel és 2 csp-vel. na meg én is oda költözöm, majd segítek, a havi fizum ott úgyis évekre elég :P
2015. aug. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Az albérletet az a nővérem fizeti azt nem mondtam h vele joba vagyok bocsi es a es ruhákat is csak ugy kapunk hogy benne vagyok egy olyan programba ahol kis mamakat segítenek ki az emberek egybol ítélkeznek pedig nemis tudjak felfogni hogy milyen nehez esetek vannak mas azon gondolkodik hogy ma mit fog enni mert nincs egy szelet kenyér a kezébe mas meg hogy milyen telefont vagy ruhát vegyen sajnos az emberek nincsenek tisztába dolgokkal de tok mindegy nem ez volt a kérdés te szellemi fogyatékos
2015. aug. 10. 02:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!