Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Az abortuszt kéne választanom?

Az abortuszt kéne választanom?

Figyelt kérdés

Eléggé durva terhességi tüneteim vannak, pedig szedek gyógyszert..pont azért, mert most nem tudnék felnevelni egy gyereket.

Nincs munkahelyem, ezáltal nincs anyagi hátterem. Szüleim nem tudnának támogatni.

Barátomnak pedig olyan vállalkozása van, ami még friss, ezért elég komolyan ki kell vennie a részét belőle, így nem sok ideje lenne semmi ilyesmire.

Van két kutyám, akikkel rehabra járok, mert amúgy gyilkolnak..és semmi pénzért (illetve semmi ok miatt) nem adnám oda senkinek, se nem altatnám el őket, nekem ők a mindeneim, a páromon kívül. Viszont ők csak velem és párommal jönnek ki, gyerekeket is megtámadják, mert ci.gányoktól lettek elhozva, óriási pszichés-lelki gondokkal. (Folyamatban a rehabjuk, haladunk!)


Saját ház nincs. Én 25 éves vagyok, barátom 30.


Ezekkel a tényezőkkel ti mit tennétek?


2015. okt. 2. 10:50
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
47%
Két kutya is kerül annyiba mint egy gyerek manapság! Szülnöd kéne hogy legyen valami valódi ertéke az életednek! Tudtad hogy magyarországon több kutya van mint gyerek? Ha bemész a Tescóba több kutykaját lehet venni mint bébi cuccokat! Jól van ez így? Ki azokkal a szar dögökkel és tessék normális életbe kezdeni! Ne haragudj! Talán neked nem is való gyerek ha a kutyát választod mint ahogy írod...
2015. okt. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim válasza:
81%
Azt írod soha nem akarsz gyereket, akkor egyáltalán minek tetted fel a kérdést? Vetesd el, ha egyáltalán terhes vagy, mert még az se biztos.
2015. okt. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
41%
komolyan fontosabb két retkes dög ,mint egy gyerek élete?
2015. okt. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 A kérdező kommentje:

Igen, lehet hőbörögni de nekem fontosabbak a kutyáim. Ígéretet tettem nekik, hogy vigyázok rájuk, senki mást nem szerettem még így, és nyugodtan lehet a halálba kívánni engem, de úgy szeretem a két kutyámat, mintha a gyerekeim lennének. És ez nem fog megváltozni. De egyébként ha nem írom le, hogy van két kutyám, most nem lenne min hőbörögni :)

Egyébként meg, tegyük fel, hogy nincsenek kutyáim. Tegyük fel, hogy minden happy.

Attól függetlenül még mindig nem fogok érteni a gyerekekhez. Nem tudom, hogy kell megfogni, hogy kell etetni, pánikrohammal tölt el a szülés gondolata, hogy van bennem valami, ami növekszik, és él. A mosolygáson és a sziázáson kívül semmi kontaktom nem volt egy kisbabával sem.

Tehát ennek függvényében hogyan élne az a gyerek, amikor semmit nem tudok ezzel kapcsolatban? Még a fogantatásról meg ezekről sem tudok sok mindent ,csak a kötelező jellegű tanulmányokra emlékszek. Amúgy nem érdekelt ez a téma. Egyébként a nőgyógyászom azt mondja, hogy várjak még pár évet, hátha megjön az anyasági kedvem...ha azután sem, akkor lehet beszélni a petefészkem eltávolításáról..

2015. okt. 2. 13:30
 25/44 A kérdező kommentje:

amúgy amint tudok, veszek tesztet, nyilván egyértelmű..de nekem ma jött el a pánikroham, hogy most már biztos vagyok..régen is volt ráparázás, de ott legfeljebb késett 2 hetet a menstruációm..most már azért sokkal több tünet van, és persze voltam olyan naiv, hogy valami fertőzésnek tudtam be..

Lehet, hogy túl paranoiás vagyok, de én látom a hasamon, és mintha szívverést is éreznék, ez mennyire normális amúgy? (már lehet ezeket csak beképzelem)

2015. okt. 2. 13:32
 26/44 A kérdező kommentje:

Amúgy nem mindegy, hogy a tescoban a bébikaják hány %-a ehető, mert kutyakajából a legtöbb olcsó moslék táp formájában..soha nem adnék azt a kutyáimnak.

És nem én tehetek arról, hogy több kutya születik mint gyerek. Persze, mert a sok felelőtlen szaporító agyba-főbe elleti a kutyáit, aztán a menhelyen kötnek ki, nyilván biztosan én tehetek róla, meg az állatvédők. Talán fontosabban kéne venni ezt az egész kutyatartást...és sajnálom ha kevés gyerek születik, de arról sem én tehetek..talán ha nem 60.000 ft-ból kéne megélnie az embereknek, akkor hamarabb bevállalnának egy gyereket.

2015. okt. 2. 13:35
 27/44 anonim ***** válasza:
63%
Én is borsodi vagyok,tehát megértem a munka miatti gondjaidat.A kutyákat leszámitva szerintem beleférne egy baba.A kutyáknak egy massziv kenel megoldás lehet,arra sz időre be lehessen zárni őket mig a kicsi az udvaron van,de egyedül nem szabad velük hagyni egyetlen pillanatra sem.Én 10éve ugy szültem meg a kislányomat,hogy anyámnál laktunk egy 2szobás kis házban,gyes járt nekem meg a családi,minimális összeg volt, a férjem dolgozott ugyan,de ő is minimálbért kapott.Hidd el,lehet igy nevelni gyereket.Inkább ugy irom,hogy lehet jol nevelni igy is gyereket.Mindenképp bizonyosodj meg rola hogy terhes vagy e :) addig ne is agyalj ezen,felesleges.Ha pozi a teszt,mérlegelj,egy kisbaba a legszebb dolog a világon!Sokan esnek teherbe ugy,hogy felelőtlenek voltak és nem tartják meg,te védekeztél ennek ellenére ugy néz ki babás vagy.Én teljesen megértelek,de gondold át ezt...ha csak a kutyák miatt döntesz az abortusz mellett,az nagyon gáz,minősithetetlen,de ha valoban nem akarsz gyereket akkor érthető ha igy döntesz.Tesztelj a lehető leghamarabb,ird meg mi az eredmény :) vannak itt sajnos rossz indulatu emberek,mindegy mit és hogyan kérdezel,bele kötnek,leoltanak,de vagyunk szép számmal értelmes hozzászólók is :)
2015. okt. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
40%

A kutyákra van megoldás,ahogy előttem is irták.

Gyerektéma: senki sem születik úgy hogy ért a gyerekekhez,ösztönből jön,és megtanulható szinte minden.

Ha nem irod a kutyákat akkor lehet azt irom h tartsd meg,de mig a hozzáállásod ilyen hogy csak a kutya,addig nem igazán valo neked gyerek.

Írom ezt ugy hogy 2 kutyát fogadtam örökbe a gyerekeim előtt,de semmi pénzért nem váltam volna meg tőlük csak a baba miatt.Megoldottam hogy ne legyen köztük konfliktus,figyeltem mindegyikre...gyerekemnek nincs baja,kuyáimnak meg betartottam az igéretemet hogy hig élnek gondoskodom róluk...

2015. okt. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
30%

De azt nem értem, miért tetted fel a kérdést? Ha valaki azt írja, tartsd meg, csak hőbörögsz és hozod az érveket arra, hogy nem akarod a gyereked. Akkor? Mi itt most a kérdés?

Amúgy meg anyának nem születünk, hanem azzá válunk. Nem egyik pillanatról a másikra, hanem hosszú-hosszú évek alatt.

2015. okt. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
71%

Munkahelyért lehet költözni, ahogy sok más élelmes ember megteszi.

Ahol két beteg kutyának jut mindenre, ott egy gyereknek is jutna, csak akarni kéne.

Akinek fontosabbak az állatai, mint a tulajdon gyereke, az igen, vetesse el. Jobban jár a gyerek, ha meghal, mintha azt látja, hogy egy idegbeteg állat többet ér mint ő.


Ezekkel a tényezőkkel mit tennék? Elköttetném magam és kutyáznék halálomig.

2015. okt. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!