Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Az abortuszt kéne választanom?

Az abortuszt kéne választanom?

Figyelt kérdés

Eléggé durva terhességi tüneteim vannak, pedig szedek gyógyszert..pont azért, mert most nem tudnék felnevelni egy gyereket.

Nincs munkahelyem, ezáltal nincs anyagi hátterem. Szüleim nem tudnának támogatni.

Barátomnak pedig olyan vállalkozása van, ami még friss, ezért elég komolyan ki kell vennie a részét belőle, így nem sok ideje lenne semmi ilyesmire.

Van két kutyám, akikkel rehabra járok, mert amúgy gyilkolnak..és semmi pénzért (illetve semmi ok miatt) nem adnám oda senkinek, se nem altatnám el őket, nekem ők a mindeneim, a páromon kívül. Viszont ők csak velem és párommal jönnek ki, gyerekeket is megtámadják, mert ci.gányoktól lettek elhozva, óriási pszichés-lelki gondokkal. (Folyamatban a rehabjuk, haladunk!)


Saját ház nincs. Én 25 éves vagyok, barátom 30.


Ezekkel a tényezőkkel ti mit tennétek?


2015. okt. 2. 10:50
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
28%

"Nincs munkahelyem, ezáltal nincs anyagi hátterem."


De a kutyáknak nem akármilyen tápot veszel, hanem minőségit és rehabra viszed őket, ami szintén nem két fillér. Ezt sem értem, hogy ez hogy van akkor?

2015. okt. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
55%

A tüneteid annyira általánosak, hogy nem lehet egyértelműen azt mondani, hogy tuti terhes vagy. Simán lehet, hogy a fogamzásgátló tabletta, vagy annak abbahagyása okozza. (Egyébként akkor most szeded vagy nem szeded? Mert ennél a kérdésnél azt írod szeded, a belinkelt kérdésben meg azt, hogy abbahagytad)


Menj el a boltba, vegyél egy tesztet és majd akkor kezdj el az abortuszon gondolkodni, ha pozitív. De erre igazából meglehetősen kevés esély van, ha tényleg normálisan szedted a tabit.

2015. okt. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy a páromnak vállalkozása van. Szerintetek hogy lehet eltartani 2 kutyát kutyaiskolával, prémium táppal? Gondolkozni kéne, hogy jaaaa, nyilván a párom besegít ezekbe.

Mivel KÖZÖS a két kutya. Amúgy a gyógyszert több hónapig szedtem, de nem volt megfelelő, ezért most hagytam abba. Viszont a szünetben (amikor a szervezetem nem tudja, hogy nem fogom tovább szedni a gyógyszert) elmaradt a vérzésem.

És azóta sincs. Tehát hamarabb jöttek elő a terhességre utaló tünetek, minthogy a következő levél gyógyszert nem kezdtem el, és lennének emiatt tünetek.


Máshova meg nem tudok elköltözni, mert nem lehet egy vállalkozást bőröndbe pakolni és csak úgy átvinni az ország másik felébe.


Egyébként ha valaki terhes, akkor besegít a férje általában. Na, mint írtam, nekem a barátom nem tudna besegíteni, mert annyira elfoglalt. Mi van, ha mondjuk 9 hónaposan sétáltatom a kutyát, és elfolyik a magzatvizem a semmi közepén?

Vagy mi van, ha már megszületik a kisgyerek, és kéne valami segítség, és nincs, aki tudna segíteni? Ezeket is figyelembe kell ám venni. Mert oké, hogy lenne pénz felnevelni, oké, hogy különzárom a kutyákat, de még mindig nincs megfelelő körülmény. Egy barátnőmnek nem rég született kisbabája, tavasszal, és látom, hogy egyedül nem boldogul. Ott van az anyukája 2hetente, főz rájuk, együtt sír a babával, most épp fogzik, de eddig is felkelt 3 óránként, és teljesen kivan már idegileg. És elég sokat besegít az apuka, mert megteheti. De ha az én barátom kirepül külföldre 2 hétre, hogy a jó életbe segítene nekem?

Nyilván azért szedek tablettát, mert nem olyan a körülmény. És, mint mondtam, még mindig pánikrohammal tölt el a szülés gondolata, és minden egyéb babás dolog.

2015. okt. 3. 07:22
 34/44 A kérdező kommentje:
Amúgy köszönöm, de nem bolhásak a kutyáim:) Sőt, merem azt állítani, hogy tisztább, mint aki szidja őket :) Ja, egyébként mást bántani azért, hogy mit szeret, és mit nem, és hogy hogyan képzeli el az életét, elég gyerekes dolog.
2015. okt. 3. 07:23
 35/44 A kérdező kommentje:

Annyit írtam, hogy NEKEM nincs megfelelő anyagi körülményem.

Egy szóval nem írtam, hogy nekünk. Cserébe leírtam azt, hogy a barátom vállalkozó. És nyilván, ha vállalkozó, akkor nem minimálbért keres, nemde?:)


És igen, ennyire nem értek a gyerekekhez, hogy fogalmam sincs, hogy magzatvíz elfolyása után hány percen/órán belül indul meg a szülés. Egyáltalán nem vagyok semmivel sem tisztában. Leírtam már :) Na mindegy.


Persze, lehet azt is, hogy majd megszülöm, és mondjuk árvaházba adom, mint ahogy javasolják ezen az oldalon mindenkinek, és akkor majd 10éves korától erőszak áldozata lesz, meg az egész gyerekkorát amíg felnőtt lesz, kínszenvedésként éli meg, aztán 18éves korában kihajítják a nevelőintézetből, oszt mehet amerre lát. Tényleg, ez aztán a nagyszerű élet!

Volt ilyen helyről osztálytársam, elég jóban voltam vele, meg egy barátnőjével, és tisztában vagyok azokkal, hogy mi megy egy ilyen helyen. Vagy ha velem marad, akkor meg nőjön fel úgy mellettem, hogy még azt sem tudom, hogy kell megfogni, sőt életemben nem tartottam gyereket a kezemben, semmi. Nincs anyai ösztönöm..na mindegy, én erre az oldalra többet nem jövök fel, máshol értelmesebb emberekkel lehet normálisan kommunikálni, itt meg mindenki Istennek hiszi magát, mert ugye a kérdezőnek soha nem lehet igaza:D szánalmas...

2015. okt. 3. 11:18
 36/44 anonim ***** válasza:
0%

"Persze, lehet azt is, hogy majd megszülöm, és mondjuk árvaházba adom, mint ahogy javasolják ezen az oldalon mindenkinek, és akkor majd 10éves korától erőszak áldozata lesz, meg az egész gyerekkorát amíg felnőtt lesz, kínszenvedésként éli meg, aztán 18éves korában kihajítják a nevelőintézetből, oszt mehet amerre lát. Tényleg, ez aztán a nagyszerű élet! "


Vannak örökbefogadó szülők. Hivatásosak is, meg amúgy is. Tehát felnőhet családban is, normálisan.



Felnőtt nő vagy, tuti láttad, hogy fogták meg mások.

Én múlt héten vittem valakit szülni majd őket haza, pár naposan a kezembe nyomta, amíg elment valamit keresni, később szintén. Előtte meg inkább csak ringattam a hordozóban, mikor kettesben maradtunk, és sírni kezdett. Elég pici baba, de amióta egyszer megfogtam és túlélte, nem félek úgy már. Megszoknád te is.



Igazad lehet, csak összevissza beszélsz...És bizton állítasz dolgokat, amikről még fogalmad sincs. :) Nem csoda, hogy páran furának találnak, és elmondják, mi van. Azt meg tudhatnád, hogy itt aztán nem finomkodik senki, mint szemtől szemben, Nem ismernek, hogy attól féljenek, ne bántódj meg. :)

2015. okt. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
44%

Egy valamiben egyetértünk: "szánalmas".

Az egész gondolkodásmódod, értékrended, stílusod, életed. Az. Szánalmas. Remélem, nem vagy terhes! Őszintén remélem! Mindenki érdekében!

2015. okt. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
58%

1. gyerekért anyagilag nem csak te vagy felelős, hanem az apuka is. Így értelmetlen azt hangsúlyoznod, hogy te csóró vagy, de ő nem az.

2. a kutyáidat nincs szíved elaltatni, de a saját gyerekedet simán abortálod. Hogy van ez? A kutyáidért felelősséget vállaltál, de a gyerekedért már nem akarsz?

3. képzeld, a terhességemig nekem sem volt lövésem arról, hogy mi a szülés folyamata, sőt kb, semmiről. Nem ezzel a tudással születünk, el kell, hogy mondjam neked.

4. nyílt örökbeadással pontosan tudhatod, hogy kihez kerül majd a gyereked. Lesz időd megismerni a nevelőszülőket is, sőt, értesülhetsz róla mindig, ha erről megegyeztek, hogy éppen hogyan fejlődik, nő a kicsi. Ha akarod, láthatod is, tarthatod vele a kapcsolatot. Jah és ÁRVAHÁZ NINCS már Magyarországon! Nevelőotthonok vannak, ahol igyekeznek családias környezetben minél kisebb számban nevelni a gyerekeket.

5. ha nincs anyai ösztönöd, akkor hogyan neveled a kutyáidat? Anyai ösztön ugyanis egyenlő azzal, hogy valakiért az élete végéig felelősséget vállalunk, szeretjük, támogatjuk és neveljük őt. Enélkül te hogyan lehetnél jó gazdi? Ergo, ha te azt állítod, hogy jó gazdi vagy, akkor bizony van anyai ösztönöd is, tehát nem mondhatod, hogy nincsen.

6. "a kérdezőnek soha nem lehet igaza:D szánalmas.." Nézz magadba és tedd fel a kérdést! Talán azért nincs igazad soha, mert baromságokat írsz valódi érvek helyett? Ha ennyi ember azt mondja, hogy veled van a baj, akkor miért nem hiszed el?

2015. okt. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
55%

Akkor en a kerdesre valaszolok.

Igen szerintem azt kene a valaszaid alapjan te nem akarsz gyereket es ez a legfontosabb,legfobb indok.amugy szwrintem nem vagy terhes de vettel mar tesztet?

2015. okt. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
27%

Jók itt a válaszolók, mindennek elhordják a kérdezőt és minden áron meg akarnak menteni egy embriót de 2 segítségre szoruló kutyát szemrebbenés nélkül gyilkolnának meg.

Nem vagytok jobbak mint a kérdező, szánalmasak vagytok ti is, semmit sem ér nektek egy élet ha nem egy nő méhében van.

Őszintén szólva én arra szavaznék hogy szüld meg és add örökbe, így nem kell elvetetned és egy másik párnak is örömet okoznál.

2015. okt. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!