Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Második abortusz? Képtelen...

Második abortusz? Képtelen lennék rá, mérhetetlen szomorúság lakozik bennem. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2012-ben estem teherbe először, akkor 22 éves voltam, a havi keresetem nettó 60e volt, illetve csupán 4 hónapja voltunk együtt a párommal, akinek akkor munkája sem volt,illetve saját lakás sem.

Utolsó pillanatig hezitáltunk, hogy mégis mi legyen.

Nehezen, de közös megegyezéssel abortusz lett a döntés.

Gondolom nem kell megindokolni a leírtak alapján, hogy mégis hogyan jutottunk idáig. Rettenetesen dühös voltam, ugyanis óvszerrel védekeztünk, ennek ellenére megtörtént a baj.

A beavatkozást követően szörnyen voltam jó ideig, folyamatosan szomorú voltam, és sírtam ha nem látott senki.

A párom nem mutatta ki az érzéseit, inkább támogatott, segített nekem. Ám mikor alkalmak adtán elfogyasztottunk egy kis italt, este az ágyban felemlegette, hogy mennyire rossz érzés számara is ez a tény és helyzet.

Őszintén szólva én a mai napig nem dolgoztam fel a történteket, sőt úgy érzem nem is fogom. Egy gyilkosnak érzem magam, a személyiségem is megváltozott ezzel párhuzamban.

Nos a jelenlegi helyzet nem túl kecsegtető.

Előző héten vesztünk össze csúnyán, sajnos a kezem is eljárt hirtelen dühömbe, nem értettem mi történik velem, mitől lettem olyan fusztrált és agresszìv, mára értettem meg, hogy a hormonok játszanak velem.

Ugyan 3 év együtt lét után most külön vagyunk újra ( tavaly is 3 hétig külön voltunk aztán vissza sìrta magát, ugyanis ő volt a hibás) az álláson mit sem változtat, 9 hetes terhes vagyok.

Nem merem neki megmondani, ugyanis nem tudom hogyan fogadná.

Jelenleg van egy remek állásom a min. havi nettó 150e Ft meg van, ő időközben cégtulajdonos lett és van egy háza is, azaz mindent megtudnánk adni a kicsinek, de emiatt én nem szeretnék vele békülni. Mindketten hibásak vagyunk a szakìtást illetően, mielőtt azt ìrnátok, hogy egy hárpia vagyok.

A 9 hét pedig meglepő. Fogamzásgátlót szedek a 2012es incidens óta, ébresztő által szedem pontos időben a gyógyszert, sose volt baj. De ezek szerint augusztusban valami okból kifolyólag megtermékenyültem. A megvonásos vérzésem megvolt szeptember elejèn, most nem , ezèrt mentem el orvoshoz, hogy mérjék fel jó-e a gyógyszer még.

Életemben nem gondoltam volna, hogy ez a válasz fog fogadni. Összeomlottam, tehetetlen vagyok.

Amennyiben az abortusz mellett döntök, én azt lehet nem élném túl lelkileg, azt bele nem számìtva, hogy fokozódik a meddőség veszélyének aránya.

A baba megtartás mellett pedig vannak kétségeim.

Apa nélkül nőttem fel, tudom milyen rossz,nem ezt szánom az én gyermekemnek is.

Fogalmam sincs mitévő legyek, és miért járok ìgy ugyanannál a férfinál kétszer is. Lelkileg teljesen összetörtem.

Kérlek adjatok tanácsokat

Köszönöm szépen


2015. okt. 7. 22:18
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Az értelmes, kultúrált emberek köszönöm szépen a választ.

A mocskolódoknak pedig annyit szeretnék üzenni, hogy amìg nem tapasztalod meg a saját bőrödön, addig úgysem hiszed el.

Miért ne történhetne meg kétszer?

Egy apróbb lyuk az óvszeren már pedig tud gondot okozni.

Másrészt aki szed fog.gátlót az tudja jól, hogy vérvétellel folyamatosan nézik, hogy megfelelő-e még a gyógyszer a nő szervezete számára. Januárban kaptam 1 évre szóló igazolást, miszerint a házi orvosom kiadhatja a receptet a gyógyszerre.

Talán már nem volt túl hatásos a gyógyszer, egyébként sem bizonyìtott tény, hogy 100% véd, ahogy a Kedves Válaszoló is írta, hogy spirál mellett esett teherbe, márpedig az se gyakori. 1 szónak is 100 a vége, nem kérek a lenézésekből és elitélésekből. Köszönöm

2015. okt. 8. 18:18
 12/18 A kérdező kommentje:

3 válaszolónak pedig annyit üzennék, hogy szép karrier várna rám, ha nem szülnék gyereket. De ennek ellenére le mondanék a karrierről. Így kizárható, hogy DIREKT ejtettem teherbe magam. Sajnálom, hogy neked ilyen lelkivilágod van, tükrözi a mondanivalód a személyiségedet.

Nem is ismersz, látni se láttál, nem tudod a körülményeket, mi alapján feltételezel rólam ilyet?!

Ez a baj a világgal, hogy ilyen rossz indulatú emberekből áll.

2015. okt. 8. 18:23
 13/18 anonim ***** válasza:
74%

Kedves 45%os(miért nem lépődöm meg)!

Első terhességem fogamzásgátló mellett jött össze. 10hetes terhesen elvetéltem.

Nos, biztos voltam benne, hogy valamit elcsesztem.

Óramű pontosan szedtem ezek után.

Egy évre rá a nőgyógyászom egy 14 hetes magzatot fedezett fel. Na ő az én öt éves lányom.

Mikor öt hónapos volt, terhesnek éreztem magam. Cezarettet szedtem.

8 hetes terhesen volt abortuszom. Öt hónapos császáros sebbel nem kockáztattam.

Na innentől csak gumival védekeztünk.

Lassan két éve kiszakadt.

Kimostam magam, és másnap 72órást vettem.

Szépen beszedtem.

A kiságyban szuszog. Hamarosan egy éves.

Most őszintén, áruld már el, hol csesztem el?

2015. okt. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
66%

6. voltam.

Én is hallottam már olyanról, aki pár év alatt két abortuszon esett át, tablettaszedés mellett. Egyáltalán nem biztos, hogy elrontott valamit.

Nincs tuti módszer az önmegtartóztatáson kívül (a sterilizálást is elrontották már a világtörténelemben) és sokmillió ember között könnyen összejönnek ilyen dupla és tripla teljesen jó védekezés melletti teherbeesések. Amikor nézem a számokat, mindig megrettenek, mennyire rossz minden módszer hatékonysága, csodálom, hogy többnyire működnek.

De ha egy lenne a trillióhoz az esély, akkor is bejöhetne és nem érezném jogosnak, hogy beszóljak valakinek, akit nem ismerek s akiről kicsit sem látszik, hogy direkt csinálta volna magának eme gondot. Tudom, hogy ez a gyk s elég sokat tapasztaltam ahhoz, hogy tudjam, milyen az emberek egy része, de ez egy kényes, fájdalmas, nehéz helyzet, nem ilyenkor kéne bántani a másikat (ami eleve elég udvariatlan egy idegen részéről, ha egyszer a kérdező nem adott rá okot, csak ó, hát ilyen biztos nincs).

2015. okt. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Apa nélkül elég sokan nőttek már föl, háborúk balesetek, betegségek miatt.

Az nem jelent sokat, közösségben élünk, közösen kell a gyerekeket fölnevelni. Együtt.


Ne törj össze, ha különben minden rendben a terhességgel, semmi baj nem lesz.

2015. okt. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig minden választ, így ezektől függetlenül írnám le a véleményemet. Először is kérdésem az lenne, sikerült-e megbeszélni a dolgokat, vagy kibékülni? Mi 6 éve vagyunk együtt, nem egyszer vesztünk már úgy össze, hogy vége örökre. Most pedig lassan itt az ideje a gyerekvállalásnak. Szóval mégis együtt vagyunk. Komoly dolgon vesztetek össze? Szeretitek még egymást? Ettől a férfitól szeretnél gyereket? Ha nem békültök ki, egyedül is felnevelnéd? Ő vajon örülne a babának? Ezekre mindre tudnod kell válaszolna és ezek alapján dönteni.
2015. okt. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Nem fog senki szeretni, de én az abortuszt egy kicsit öngyilkosságnak is tartom. Sőt, annyival még többnek is, hogy az ember önbizalma, jövőbe vetett hite már előtte meghalt.

Már föladta a reményt, hogy jobbra fordítsa a sorsát, hogy képes megbirkózni a kihívásokkal, és ennek esik áldozatul a gyerek.

Minden más szerintem csak ürügy.

Tényleg ennyire reménytelen a helyzet, tényleg ennyire összetörtél lelkileg; kérdező?

2015. okt. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Végül hogy döntöttél?
2015. okt. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!