Mekkora az esélye, hogy abortusz után nem lehet többé gyermekem?

Figyelt kérdés
Valami friss statisztika esetleg?
2015. okt. 13. 17:17
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
78%
Nagyon csekély.
2015. okt. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Valami konkrétum?

1:1000?

1:10000?

1:100000?

2015. okt. 13. 17:53
 3/24 anonim ***** válasza:
3%

Mennyivel leszel előrébb egy arányszámmal?

Ha te vagy az ezerből az egy, akkor vigasztalni fog, hogy a maradék 999 milyen jól megúszta?

2015. okt. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Sokkal előrébb leszek.

Ugyanis jelenleg nem tudom, de ha valaki megmondja, akkor már tudni fogom.

2015. okt. 13. 18:13
 5/24 anonim ***** válasza:
80%
Tesómnak volt egy abortusza és azóta már a 2.babát várja.
2015. okt. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 Vilcsianyuja ***** válasza:
80%

Ilyen hivatalos statisztikát nem találsz, csak valami "brit tudósok kimutatták" cikket, maximum. Egy biztos, nagyon kicsi az esélye. Ne ez legyen a döntő érv, ha rászánod magad. És ne befolyásoljon, ha ismerőseid ezzel riogatnak, mert ők se tudnak statisztikát felmutatni. Ahogy olyan statisztika se nagyon létezik, hogy hány nő lesz meddő egy szülés komplikációi miatt, mert ennyi erővel ez is előfordulhat, nem?

Egyébként ha valaha végeztek ilyen kutatást és létezik erről statisztika, azt orvosi szaklapokban, esetleg orvosi diplomamunkákban kell keresni, így inkább egy orvost kellene erről megkérdezned, hátha ő tud segíteni.

2015. okt. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
80%
Az hogy meddő leszel, függ attól, hogy betartod az orvosi utasításokat, nem szexelsz 6 hétig, tisztálkodsz ahogy kell, és ha bármi rossz érzésed van a műtét után, minél hamarabb felkeresel egy megbízható orvost. Nekem missed abom volt, 6 hétig véreztem, 4x látott az orvosom, de nem jött rá mi a baj. Felkerestem egy másikat és kiderült hogy a fél magzat bent maradt, új műtét kellett. KB az utolsó pillanatban voltam a vérmérgezés és a meddőség előtt. Azóta szerencsére már útban van a trónörökös :) erre 2% volt az esélyem.
2015. okt. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
82%

Nekem szülés után a méhlepényt kellett kaparással eltávolítani.

Az azt követő hetekben, hónapokban gyanúsan sokat hívott vissza az orvos és nagyon alaposan vizsgált. (Amúgy nem szokása sűrűn berendelni, ok nélkül.)

Utánanéztem, és kiderült, hogy ilyen beavatkozásnál nagy az esélye annak, hogy túlkaparják a méhnyálkahártyát, ami nem tud többé regenerálódni. Tehát meddőséget okozhat.


Rákérdeztem később, mondta, hogy valóban emiatt ellenőrzött sűrűn, csak indokolatlanul nem akart ijesztgetni.

De más egy 12. hét előtt elvégzett abortusz és más egy teljesen kifejlett méhlepény lefeszegetése a méhfalról.

2015. okt. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
62%

Kérdező, nincs ilyen statisztikai adat, ugyanis statisztikailag nincs szignifikáns különbség a 0 vagy az 1, max 2 művi vetélésen átesett nők teherbe esési valószínűsége között.

Visszafele meg nem működik az okoskodás, mert ugye, ha valakinek mondjuk nem sikerül teherbe esnie, és mondjuk oknak egy fertőzést követő állapot derül ki, azt sehogy se tudod valószínűsíteni utólag, hogy az a fertőzés anno az évekkel azelőtti AB szövődményeként, vagy attól függetlenül lépett fel.

Tehát az van, hogy a 0-1-2 AB után a nőknek ugyanaz az átlag cc. 90% esélye van a spontán terhességre, és 10% körüli, hogy csak orvosi segítséggel - vagy úgy se - sikerül.

2015. okt. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
11%
Egyik barátnőm így járt sajnos :(
2015. okt. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!